Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Pravda a lež

Príspevok v téme: Pravda a lež
Dick

Co vám říkají tato dvě slova. Jsou to „dvě sestry“, které kráčejí vedle sebe životem každého člověka. Kolikrát člověk musí v životě zalhat, nebo alespoň zamlčet nějakou skutečnost, aby sám někomu neuškodil, protože někdy pravda může zranit ještě více než klam. Ale přesto, měl by raději vždy člověk mluvit úplnou pravdu, aby si jednou mohl říci, nikdy jsem nelhal? Myslím, že se to málokomu podaří, z důvodů které jsem uvedl. Účelové lži a manipulace, to je zcela jiná kategorie a slouží zcela k jiným cílům. Někdy tzv. pravda, žádnou pravdou není. A přesto tyto dva pojmy nejsou relativní, jsou absolutní, pouze existují situace, ale je jich málo, kdy se nedá jednoznačně určit, zda je výrok pravdivý či nepravdivý, ale to je sféra logiky, matematiky atd., to jsem nemyslel. A co anonymní fóra, jak asi tam poznáte, kdo se skrývá za smyšlenými jmény, kým je, mluví-li pravdu, manipuluje, lže, dráždí a provokuje? Proč člověk dává otázky, jaké dává, proč na ně sám neodpovídá. Jak to, že někteří mají ve všem tak jasno, přitom nechápou, že se mohou mýlit, že jejich názor je jen jejich názor, jejich pohled na svět a nemá s pravdou nic společného! Neexistuje relativismus, alespoň v některých věcech ne, ale existují evidentně nesprávné pohledy na realitu. Potom to vypadá, že lidé lžou.

anjelik *

Dick, ak niekto položí nejakú otázku, veľakrát už má v sebe odpoveď a ide mu len o jej potvrdenie. Pretože je jasné, že ak sa pýta, už o danej problematike uvažoval a čo to mu zapadlo do nejakých tých súvislostí. Preto je aj možné, že si sami sebe píšu odpovede, aby druhým naznačili a napovedali, že práve B je správne. :o))

A čo sa týka toho, prečo ľudia hejtujú a píšu kraviny a nezmysly? Isto odpoveďou nie je *lebo* a ani nie *zničenie* protivníka online. :o))

Napriek pochybnostiam a nie vedeckým dôkazom, predsa len vychádzajme z toho, že človek má dušu. A ak by sa duša pripodobnila elektrine, tak je to to, čo telo človeka poháňa. No a sám vieš, že keď nemáš mobil nabitý, rozhovor a ani net z neho nevytlčieš. Preto aj pre človeka je ideálny stav, keď jeho duša planie. Niekto si to vie zabezpečiť sám, to sú tzv. samonasieracie typy..keď nás vytočí čokoľvek, čo prežívame, aj kôstka od broskyne, lebo sa nevylúpne, ako má. ;o)
Veľmi nápomocný je aj virtuálny svet rôznych fór. Kde čím kontroverznejší príspevok, čím háklivejší a delikátnejší problém vymyslím, poprípade odozvu na už existujúci príbeh, tým väčšia pozornosť sa ku mne začne šíriť. A ver, že takýto jedinec to cíti. Je nemožné to pre neho necítiť. :o)

Tam je potom úplne irelevantné, či píšem pravdu alebo lož, či mám 20 alebo 80, či som muž alebo žena..hlavne, že ulovím dakoho, kto začne na mňa reagovať a rozčuľovať sa a plakať a ľutovať a chváliť ma...Všetko je to pozornosť a pozornosť je energia a tá spôsobuje v mojom svete sústredenie zase mojej pozornosti a to je stav viac ako žiadúci.

Treba sa ale učiť, ak chceme byť raz slobodné bytosti..robiť veci a skutky bez nároku na odmenu..proste písať a radiť a nečakať nič..ani hejt, ani pochvalu..to je tá pravá láska k blížnemu a pochopenie. :o)

Dick

Kýčera, ty pikantnosti, které jsi uvedla jsou opravdu reálné, protože existují lidé, kteří buď předpokládají, že jsou všichni naivní či hloupí, že si neumějí ověřovat informace. Někteří lidé lžou ze zábavy, chtějí vydráždit, jiní manipulují a další jsou patologičtí lháři. Potom jsou tu omyly z nevědomosti, to se dá nakonec odpustit.

Já se právě divím, že na ty příspěvky vůbec reagují ti u kterých bych to neočekával! To jestli si někdo napíše dotaz, mnohdy na citlivé téma a pak si na něj sám pod změněnými nicky odpovídá, případně na něj reagují podobně se bavící jedinci, tak to už je problém. Nakonec se na takovém příspěvku vytvoří chaos a mnozí už nedokážou poznat co je pravda a co je lež, komu patří onen nick, víme dobře, že se dá naučit styl psaní dané osoby a spoustu jiných fíglů. A co je cílem, no přece zbavit se nežádoucí osoby, kterou nemáme rádi, které závidíme atd. Ale po zdánlivém vítěství následuje jen osobní prázdnota, která onomu provinilci nic nepřinese ani ten "dobrý" pocit ze špinavé práce.

Kýčera

Dick, ak má človek aké - také vedomosti z danej oblasti, logické myslenie, životné skúsenosti, informácie si overuje a vie spájať do súvislosti, len tak ľahko ho ten druhý neprehodí. Nezhltne mu informáciu, že vyštudoval Masaryčku v Prahe, že má skončené ním uvedené vysokoškolské štúdium, študoval niečo, čo sa neštuduje, má spracovaný rodokmeň 100 rokov dozadu z kroník, z krvi zistenú candidu, má alergiu na niečo, na čo intolerancia...
Tieto klamstvá ma dokážu dostať do varu. Každý tu radí dobrovoľne, dáva do toho svoj čas a energiu. Ak sa nepravdivé informácie objavia hneď v téme, vychádza mi z toho, že nás tu poniektorí považujú za totálnych hlupákov.
Kto sa skrýva za nickmi? Aj to sa dá v mnohých prípadoch vylúštiť - vek, pohlavie, vzdelanie, inteligencia, povolanie, záujmy, spoločenské postavenie... Mnohí to dokážu, chce to len prax. Hoci v niektorých prípadoch sa môže človek zmýliť, pretože mnohí starší vyžarujú mladosť a mnohí mladí zasa zrelosť.
Čo sa pohlavia týka, tak v Tebe mám jasno. Si muž. : )
Vonkoncom ma nerozhádže, ak by sa nejaký muž vydával za ženu, či naopak. Ani to, že niekto píše s pravopisnými chybami (tie robím aj ja), zverejňuje alebo aj nie o sebe rôzne informácie, či píše do každej témy. Je to na rozhodnutí každého jedného koľko, kedy, kde a ako bude prispievať.
Prečo tak ľudia konajú? Prečo by nemali? Je to anonymné fórum, ako si uviedol, a je len na každom z nás, či píšeme pravdu o sebe, či blafujeme, vystatujeme sa, alebo si za každú cenu chránime svoje súkromie.
Ja problémy vidím inde, ale o tom najbližšie.

Dick

anjelik *, ano napsala, naposled zde-Pravda a lež-anjelik * 14.07.2016 13:52:32, ty jsi to pojala duchovně, já materialisticky. Až tak horoucí, že se div automaticky nevypaří!

Dick

anjelik *, ale člověka bych viděl i složitěji, on ( píši o tomto destruktivním typu člověka) nemusí vnímat to co je obecně považováno za špatné (vraždit, mučit atd) jako správné, ale přesto to udělá, nemůže odolat, zmítají jím emoce a nebo skutečně je to pro něj prostředek k dosažení cílů a tak na tom nevidí nic špatného, nebo je to pomsta vůči někomu, kdo mu ukřivdil atd. takže jedna věc je se chovat, jednat a druhé věc je myslet a cítit. Cítit je jedna věc a zachovat se je druhá věc, to se může od sebe zásadně lišit.

Netvrdím, že něco obhajuje. Jen jsem upozornil, že nelze se tak jednoduše podívat, že chování odpovídá jen tomu, co člověk považuje za dobré, co je jeho přirozenost, navíc mnoho lidí podléhá davovosti jak chováním a myšlením. Někteří hrají role, ve skutečnosti cítí jinak, výsledkem je jakási role herce, ale i to vnitřně jiné "já"-jednoduše Dr Jekyll a pan Hyde. Pestrost je jedna věc a vzájemné nepochopení druhá věc, ale to je realita.

Ale toto téma není o té pravdě, kterou jsem řešil v minulých příspěvcích. jakési hledání pravdy či poznání. Toto je téma o běžné pravdě a lži. Myslím, že každý den je člověk vystaven situacím, kdy volí jednu z těchto dvou variant.

mudrasova

to záleží od okolností určite je prijateľnejšia lož umierajúcemu ako klamať človeku s ktorým chceme žiť po zvyšok svojho života, kde akákoľvek lož môže odštartovať začiatok konca vzťahu, zase na druhej strane koľko ľudí by bolo dnes na ocot, keby o sebe povedali pravdu a koľko detí je len vďaka tomu na svete

anjelik *

O tom, či povieš pravdu alebo lož, rozhoduje miera tvojho chápania. Pochopenia fyzikálnej skutočnosti, ale i vnútorného sveta. Čím väčšie chápanie života, tým väčší súcit..ten rovnako rozhodne o tom, čo a komu povieš. :o)
Práve to, že bytosti sa líšia dosiahnutým stupňom poznania, dáva tomuto svetu pestrosť a tak máš možnosť poznať to, o čom tak rád diskutuješ....a Mesačný princ má pravdu...len to hodne nejapne vysvetľuje..to, čo chce v každom jednom príspevku povedať, je to, že každá bytosť nazerá na svet cez svoje vlastné poznanie a pre ňu je to to, čo ona vníma ako správne..a potom je zdanlivo *správne* vraždiť, mučiť, sadiť kvietky, prejedať sa, nejesť, sexovať v parku, nesexovať vôbec, zakladať nezmyselné témy, hádať sa..atď. Už mu rozumieš? On to neobhajuje, len konštatuje..holt, nie každý má dar vyjadrovať sa zrozumiteľne a prijateľne pre ostatných. A to, že tam dá kopec výkričníkov, to celé už len zaklincuje. :o)