Ako pribrať a nabrať svaly

0vecka

pišta00 ok dikes zajtra to kuknem dnes mi uz padla :) ak je to fakt aspon tych 10% tak to idem kupit alebo teda objednat na nete :) teraz berem len protein a posledne dva tyzdne aj nakopavac lebo odchadzam z domu o 7 00 a prichdzam o 21 30 a som z toho dost unaveny...
rozmyslal som aj o kreatine kedze ten mi vzdy zabral ale BCAA som nikdy neskusal

pišta00

www.researchgate.net Majú vplyv na regeneráciu a výkon svalu, aktínové a myozínové vlákna sa pri tréningu opotrebia a narušia, telo ich následne regeneruje opravuje čo je v podstate proces rastu svalu (na regeneráciu a výkon svalu majú vplyv BCAA, máš to v tej štúdií napísané) vlákna sa trhajú a rastú to je dôvod prečo chodíš cvičiť a prečo rastú svaly a tým, že BCAA vplývajú na regeneráciu tak nepriamo vplývajú aj na samotný rast svalu, zrýchlená regenerácia = lepší a rýchlejší rast... Nehovoriac o vplyve na tvorbu vlastného rastového hormónu v kombinácií s arginínom.

pišta00

Mimochodom ešte k tomu Grznárovmu videu, on tam nespomínal, že účinok BCAA pre rekreačného cvičenca je zanedbateľný, vyjadroval sa tam k otázke, kde sa ho niekto pýtal na užívanie BCAA po tréningu a tam to spomenul, že po tréningu už nemajú význam a je to plytvanie doplnkom a peniazmi pretože po tréningu stačí užiť komplexný proteín v ktorom už tie BCAA sú.

pišta00

Prepáč 0vecka nejako som na teba zabudol. A utekaj kupovať. :) Podľa tých mien sa dajú tie štúdie vyhľadať na www.ncbi.nlm.nih.gov alebo len hoď do googlu určite ti to nájde.

0vecka

pišta00 ak mi najdes studio ktora potvrdzuje ze bcaa ma nejaky pozorovatelnejsi ucinok typu min 5% viac svalovej hmoty tak uznam ze nemam pravdu a dokonca ak je to aspon 10% si to hned idem kupit :)

0vecka

pišta00 ja nehovorim ze BCAA nefunguje ale hovorim ze pre amatera je ten ucinok zanedbatelny.. hovoril to aj napr fillip grznar ci ako sa vola ten cesky kulturista na svojom Youtube blogu... imho BCAA je bud pre profikov alebo pre niekoho kto nevie co s peniazmi... imho pre obycajneho jozka staci nasypat protein a hotovka...

pišta00

A zas sa nezhodneme 0vecka, vetvené aminokyseliny leucín isoleucín a valín (BCAA) majú pri svalovej námahe svoje miesto, majú vplyv na regeneráciu poškodeného svalu dokonca vraj aj na imunitu, treba s nimi však vedieť manipulovať a vedieť v akom množstve a kedy ich užiť. Z vlastnej skúsenosti odporúčam aspoň 2 hodiny pred tréningom nejesť a 2 hodiny po posledom jedle užiť aminokyseliny, ktoré sa vďaka svojej rýchlej vstrebateľnosti dostanú do obehu a nezaťažia trávenie, nie je rozumné sa pred tréningom najesť mäsa, čo zaťaží trávenie a si unavený.

www.ncbi.nlm.nih.gov

Gainer je shit to súhlasím, suplementovať lacný sacharid a zvyšovať si ním prudko inzulín je nezmysel. Mimochodom gainer sa vyrába z múčkového cukru.

0vecka

lol to su rady... akoze treba zrat dost proteinov ci uz v mese alebo v prasku je jedno a cvicis relativne tazke cviky mrtve tahy drepy bench press s vyssou vahou tak do 8 opakovani... inak je to uz potom individualne... hlavne nenalet na doplnky typu BCAA pred cvicenim gainer po a podobne... uplne ti staci ak pocas dna zjes dostatok proteinov karbohydratov a tukov....