Bitky

Príspevok v téme: Bitky
Zuzan

Dobry den. Neviem na koho sa mam obratit tak pisem sem. Mam 16 rokov a doma casto zazivam bitky od otca aj ja aj mama ale mama s tym odmieta nieco spravit. Vcera nebola doma a moj otec (je to neskutocny cholerik dokaze ho nahnevat vsetko a je potom agresivny) dostal amok kvoli niecomu neupratanemu ani neviem poriadne preco a zacal ma bit kricat po mne a ja som to uz nemohla vydrzat a zacala som sa mu vyhrazat ze ak neprestane zavolam policiu. One neprestal. Zavolala som na policiu poslali hliadku ale dovtedy bol ako vymeneny vsetko sa ukludnilo a nepriznal si nic. Prisla domov mama a oni sa zacali pytat kde pracuju rodicia kde chodim do skoly do akej triedy atd. Ked odisli samozrejme ja som bola najhorsia. Mama sa mi teraz vyhraza ze pridu za mnou do skoly a pojdem na socialku a podobne tak sa pytam ako budu dalej vyjazd riesit? Pojdu do skoly alebo budu nieco policajti zistovat o mne alebo pride nejake predvolanie na policajnu stanicu na vysluch? Ja osobne si myslim ze prisli upokojili situaciu a odisli a viac to riesit nebudu. Nechcem na neho podavat trestne oznamenie nijak by sa to nedokazalo bolo by to len tvrdenie proti tvrdeniu lebo mama nikdy nesla k lekarovi po bitke. Prosim pomozte mi s tym nejak ja uz viac neviem co mam robit a bojim sa nechcem aby niekto vedel a riesil ze sa u nas take nieco deje a ze tu boli policajti.
Dakujem za odpovede a za vas cas

R.123

Koľko máš rokov? Ak 14 a treba ti podať prihlášku na strednú školu, tak si podaj na takú školu, ktorá nie je vo vašom meste, aby si mohla bývať na intráku. To bude najlepšie. Napríklad na cirkevné gymnázium za predpoklau, že vo vašom meste je len obyčajné. Alebo na železničiarsku učňovku kamsi do okolia Trenčína za predpokladu, že pochádzaš z mesta, kde práve takáto škola nie je. Rodičom to odôvodníš tým, že teba baví taký a taký odbor a hotovo. Pokiaľ sa rozhodneš pre cirkevné gymnázium, tak im môžeš povedať, že aj keď nie si nejaká extra fanatička, tak tam chceš ísť preto, lebo si myslíš, že kde budú veriaci spolužiaci, tam nebudú žiadne drogy, alkohol, a podobné veci, čo dnes veľa mladých robí. S takýmito argumentmi by si obstála. Tvojim hlavným cieľom by malo byť čím skôr odísť z domu. Najskôr na strednú školu na intrák a potom buď na vysokú školu na intrák, alebo do zahraničia, prípadne do podnájmu, ale domov sa už nevracaj. To, že je tvoja mama pasívna masochistka, ktorá sa rada nechá otĺkať a ponižovať od takého chudáka, ťažkého primitíva a ťažkého zakomplexovanca ako je tvoj otec, ktorý si svoje sebavedomie zvyšuje tým, že ponižuje všetkých naokolo a ešte je aj agresívny tyran, to je už jej problém, ale ty sa rozhodne nemusíš správať podľa jej vzoru. Ber nohy na plecia a prac sa, kade ľahšie! Po skončení strednej môžeš povedať, že chceš ísť opatrovať dieťa do Írska, odpraceš sa a na Slovensko sa už vrátiť ani nemusíš. Keby si len vedela, koľko je tam Slovákov! Možnosť komunikácie v rodnej reči budeš mať aj tam, na to môžeš vziať jed!

Zuzan

Jax to je prave ten problem ze mama vravi ze pride predvolanie na policiu podpisat ze mali k nam vyjazd (co naozaj neviem co je na tom pravdy ze sa musia chodit podpisovat vyjazdy) a bude vysluch a to prave nechcem. Ale ja si myslim ze takto sa to riesi pri trestnom oznameni.Chcem aby bitky prestali a preto som ich zavolala ale je tazke ist sama proti vsetkym a este aj ked mama stoji na strane niekoho kto jej nie jedenkrat sposobil modriny a monokle.

Jax

Vyjazd sa neplati.

Ty pokladas to, ze sa ostatni dozvedia ze u vas bola policia za problem? A to ze vas mlati problem nie je?

Ak na policii nic nedate na papier a nepodpisete, ak to riesit nebudu. No ty sa hlavne zamysli a rozhodni,co vlastne chces. Najma im jasne povedz, ze ta otec nema co mlatit a ak to skusi zas, budes ich volat zas a uz ho aj udas.

Zuzan

dobry napad neviem ako to myslis ci ironicky alebo vazne no sama nie som nadsena z toho ako som musela zasiahnut ale neda sa to uz vydrzat. Ja som prosila o pomoc v tomto lebo sama sa v takych veciach nevyznam je mi luto ak som ta nejak poburila ale v tejto situacii je tazko spravit nieco dobre. Ale dufam ze to nemyslis vazne

0vecka

Zuzan a z coho mas platit ten vyjazd?? policia je zvyknuta na to ze vecsina vyjazdov je takychto... kludne ich zavolaj znova ked bude treba na to tu su...

to ci bude vysluch neviem ale mozu to nahlasit na socialku a je mozne ze sa ta niekto nieco bude pytat...

Zuzan

0vecka cize myslis ze ziadny vysluch ani ine radikalne riesenie nehrozi? Mama sa rozpravala s jednym z policajtov sama nechce mi povedat o com ale myslim ze preberali psychologa a policajti odchadzali od nas tak normalne naladeni ziadny hnev ze vlastne vyriesili beznu vec a koniec a tak dufam ze to bude a nezacnu to viac riesit lebo ako blazon som z toho vysla ja. Ale predsa kvoli jednej ani dvom vychovnym fackam by som policajtov nevolala. A este sa mi mama vyhraza ze budem platit vyjazd

0vecka

skor to nebudu riesit... mozno ti tam poslu socialku... hlavne sa nenechaj odrbat a ked bude robit problem zase zavolaj policiu presne na to tam su... naj by bolo ak by si mohla nejaku bitku natocit na mobil potom mas dokaz a ak sa ukludnil potom ako prisla policia tka si myslim ze je mozne ze sa s nim da dohodnut