Prve gynekologicke vysetrenie

Shayleen

Bide sa ta pytat ci si panna alebo nie a mpzno aj otazky kt ochorenia mala tvoja mamka. Mozes si zpbrat kratku suknu a potom v kabine vyzlecies iba spodne pradlo. Vysetrenie prebieha cez konecnok ked si panna potom urobi este usg a mozno ale nemusi bysetei ti aj prsniky a moze aj odobrať krv na hormonalny status. A dievcence by mali ist na vysetrenie ked uz maju svoju 1 MS. Takze v tvojom veku urcote nieke skoro ist na gyndu. Dobre rozmyslas a vobec 1 gyn vysetrenie sa ma absolvovat uz v 15!

:-)

Aj v nohaviciach mozes ist ku gynekologovi, ale ak chces byt istejsia zober si suknu. Pisem to preto, lebo parkrat som tak uz bola a lekar ma nechal v nohavickach az kym nedoslo k samotnemu vysetrovaniu a ziadne nahe pobehovanie sa nekonalo, lenze neviem ci sa to tak robi vzdy a vsade alebo to zalezi na konkretnom lekarovi.
MiriamL - Vysetrenie neboli vobec a trva to fakt kratko, mozno minutu. Ono samozrejme je vzdy pisane ze preventivna prehliadka je dolezita a v poslednych rokoch odporucaju dobre ze nie zaciatkom puberty. Ja som prvykrat bola u gyn. ked som mala 20. Pisem to len preto, ze mi pride 15-16 rocne dievca dost citlive na taketo veci, preto je dobre neurobit si hned pri prvom vysetrovani traumu v 20 to bolo tak akurat, bola som s tym uz zmierena ale je to individualne ak si chces byt ista ze je vsetko v poriadku a si s tym v pohode tak kludne. Ale kedze pises ze nemas ziadne problemy, nemala si pohlavny styk a si mlada, tak by vsetko v poriadku aj malo byt. Ale chapem, istota je istota.

Majušška

Ahoj :-)
V sukni je naozaj lepšie ísť, ale na sebe ju nemôžeš mať. Je to z prostého dôvodu, aby si nebehala z kabínky do ordinácie z holým zadkom.
V 16-tich je gynekológia naozaj skoro, teda pokiaľ nemáš problémy. Úplne stačí ak začneš pohlavne žiť, príp. budeš mať problémy.

MiriamL

Problemy nemam, sama som rozhodla,ze sa prihlasim na gynekologii, myslis,ze to je skoro v 16?.Ja som pocula,ze sa zvykne od 15tich

:-)

Nebudes mat plachtu okolo seba. To vysetrenie cez konecnik trva asi 3 sekundy. Ak sa mozem spytat kvoli comu tam ides? Mas na to nejaky dovod? Lebo 16 je dost skory vek...

MiriamL

takze to vysetrenie prebieha cez konecnik?! no zbohom :). Trosku sa bojim, ale tak snad to nebude take strasne. A este by ma zaujimalo, ci pri vysetreni budem mat aj plachtu okolo seba a ci samotne vysetrenie je bolestive