Prve gynekologicke vysetrenie

Nikola_009

Ahoj,
ja som mala 18 keď som bola prvýkrát u gynekologičky. Problémy som tiež nemala, išlo mi o to, že som študovala na PaSA a nechcelo sa mi ísť na plaváreň, lebo som mala dostať menštruáciu.
Ja som si vybrala gynekologičku a spravila som dobre. Bola milá, pýtala sa ma na nejaké fakty z detstva, ochorenia maminy, či mám problémy s menštruáciou a pod.. Vyšetrovala ma riadne, nie cez konečník, čo som bola prekvapená. Nerobila mi žiadne sono brucha, nič, čisto iba vyšetrenie. Dokopy som tam bola cca 5 minút.
Utierku si nosiť podľa mňa nemusíš, za každou pacientkou menili utierku priamo na vyšetrovacom stole.
Teraz mám 21 rokov a odvtedy som na gynekológii nebola.

MiriamL

Tak uz som pokojnesia a vdaka vam viem toho o dost viac :). Mne predstsva byt vysetrovana zenou vyhovuje viac, ale najdolezitejsia je odbornost, tak to urobim, tak, ze si teraz na nete vypozeram nejakeho lekara a podla hodnotenia na nete sa rozhodnem a zajtra sa objednam. Este ma napadlo, nejaku utierku si nemam so sebou priniest, ze by som si ju dala pod zadok, ked budem sediet v tom kresle, lebo mi to pride byt dost nehygienicke, tam len tak naostro byt...

:-)

Ak si panna tak nebude do teba nic pchat, maximalne na odbery to je to iste ako ked ti robia vyter z hrdla ale to je vsetko. A ci muz alebo zena je asi individualne, ktora predstava ti je prijatelnejsia podla toho sa rozhodni.

Shayleen

Ta vec sa vola posvove zrkadielko aby lepšie videl ale to robi vtedy ked uz zena nie je panna a neboli to to musi aj preto aby vedel vaginu a maternicu kepsie vysetrit cize aby bol ten otvor dnu väcsi. Ja som mala aj zenu aj muza momentálne a uz dlhe roky mam muza pre mna osobne lepsi. Ale ty si vyber podla toho u kt budes citit prijemne a uvoľnená

MiriamL

Dakujem :). Ano, mama bola prvykrat, ked cakala brata :), ona ma z gynekologa traumu, tak tam velmi nechodi a prave preto ja cerpam informacie z fora. Ale podla mna by sa clovek mal starat o svoje intimne zdravie, aj ked je dost neprijemne a stresujuce,aspon pre mna tam ist, ale musim sa premoct. Mama moje rozhodnutie vita, ale ako pises, aj ona si mysli, ze by som este mala pockat tak do 18.ky, ale ako som pisala idem do toho, aspon potom neskorsie nebudem mat tie stresy snad :).
Este sa chcem spytat, urcite ma nebude vysetrovat cez posvu, ked mu poviem, ze mimo menstruacie mavam tie vytoky? Totiz na nete som teraz videla, ze zenam zvyknu nejaky nechutny nastroj do posvy pchat a tak vysetruju. No umrela by som keby to do mna vopchali. Ako pisem som este panna a keby som vysetreni mala prist o pannestvo, tak to by bola urcite trauma na cely zivot.
A je lepsie si vybrat gynekologa ci gynekologicku? Ja osobne by som sa asi pri zene skor uvolnila ako pri chlapovi. Poradte prosim ake mate skusenosti.

:-)

Tak drzim palce a nech je vsetko ok. :)
Pisem to len preto, lebo ja napriklad som v 15tich pripravena nebola, takisto mam mladsiu sestru ktora vyslovene mala z vysetrenia traumu. V 15 rokoch odporucaju gynekologovia poslednych par rokov, sa spytaj svojej mamy kedy bola ona prvykrat, vtedy tam zeny sli ked uz boli tehotne. Ale to len tolko k tomu. Ked si sa tak rozhodla tak urcite chod :)

MiriamL

Dakujem vam za rady, suknu si asi zoberiem a uvidim, co mi povie lekar. Ano som citlivejsia a uvedomujem si, ze som este dost mlada, ale rozhodla som sa, ze to uz absolvujem . A kedze o tom nemam vela informacii a chcem sa co mozno najlepsie pripravit, aby ma nic neprekvapilo a nahodou neusla :). Problemy neman nastastie ziadne, akurat som si vsimla,ze sem tam mavam taky mazlavy vytok z.posvy, tak aj na to sa chcem spytat,ci je to ok. A prosim vas s tym holenim je to ako? mozem prist aj neooholena,ci sa radsej v tej oblasti oholit?