Prve gynekologicke vysetrenie

Shayleen

Mozes ist sama ked ma - mala tvoja mama nejake ochorenia napis si to aby si to nezabudla ale ked chces 1x moze ist mama s tebou zakezi od teba ci chces alebo nie

MiriamL

Monča_KE zaujimavy prispesov do nasej diskusie...Tak nakoniec som sa rozhodla pre gynekologicku, pri chlapovi by som bola urcite nervoznejsia. Na nete mala celkom dobre hodnotenie a uvadza sa,ze robi aj detsku gynekologiu, tak snad sa bude dat urobit preventivka, ked mam len 16. Zavolam jej a dufam, ze berie nove pacientky :) Ozaj ku gynekologovi mozem ist aj sama, ci je lepsie ist s mamou?

Monča_KE

Ahojte baby :-)
Som študentka medicíny o pár rokov staršia ako vy, ale ak na gynekologické vyšetrenie sa ponáhľať nemusíte, samozrejme ak nemáte problémy. Poisťovňa preventívne prehliadky u gynekológa prepláca nad 18 rokov, dovtedy vlastne spadáte do oblasti detskej gynekológie. Samozrejme vezme vás aj dospelácky gynekológ, ale nemusí.
Vyšetrenie začne odobratím anamnézy, kde sa vás lekár popýta na niektoré fakty. Musíte sa pripraviť aj na otázky, či ste už mali pohlavný styk, alkohol a pod.. Potom nasleduje samotné vyšetrenie. Niektorí lekári vyšetrujú panny len cez konečník, iní aj cez pošvu, nakoľko panenská blana má diery a neporuší sa tým jej celosť. Závisí to od lekára. U vás sa ešte prsníky nevyšetrujú, málokedy sa robí aj SONO a vyšetrenie v zrkadlách. Stery sa ešte neodoberajú. Môže sa stať, že vám navrhne očkovanie, ale je na vás a vašich rodičoch, či sa preň rozhodnete, alebo nie.

MiriamL

Ahojte, Nikola_009 - ja som zas pre zmenu aktivna plavkyna a menstruacia hlavne pri petekoch mi vie riadne zneprijemnit zivot... Dakujem za opis skusenosti, mozem sa ta spytat, bola si este panna, ked ta vysetrovala cez posvu? Pouzila aj tie zrkadielka ako pisala Shayleen nizsie? Mmoonna dakujem radu :). Gretka1 dakujem za skutocne velmi uzitocny link, som rada, ze tu niekto riesi rovnaky problem :)

Grétka_1

Ja riešim podobný problém, ale akurát mám 17. Na nete som našla celkom dobrý článok, tak si ho pozri: www.gymaderm.sk, dá ti odpoveď na viac otázok. :-)