Neustále zaspavam, neschopnost rano vstať , problem sa premôcť uz je toho az moc !!!!! Help !!!

Príspevok v téme: Neustále zaspavam, neschopnost rano vstať , problem sa premôcť uz je toho az moc !!!!! Help !!!
Sheily88

Mozno si poviete, ved co kazdy niekedy zaspi, každému sa nechce rano vstávať, ale u mna je to nadpriemerne.

Som v maturitnom rocniku a mam vymeskanych viac ako 300hodin za polrok iba z toho ze stale zaspavam , presnejšie rano ked mu zvoní budík si vzdy poviem v hlave nejak podvedome v polospanku ze "vsak dnes mi v skole nic neujde" a radšej spim dalej , a nakoniec nejdem do skoly vobec , co si potom neskutocne vyčítam , na druhy den je to to iste.

Pýtate sa, ako môžu moji rodičia a učitelia toto dopustiť ? Jednoducho, rodičia su z toho na nervy kričia nevedia si dat so mnou rady rano ale ja to mam vtedy na haku, a rano idu do prace tak nevedia, a ked sa to dozvedia, tak uz ich nebaví stale dookola opakovať to iste ..

A moja triedna je taka ze ospravedlní vsetko ale uz ked zistila kolko mam vymeskanych hodin zacala sa vyhrážat ze ma nepustia k maturitam ..

Nejde len o skolu , aby ste to nepochopili zle ale o ten moj subjektívny pocit. ze aj ked mam veľmi dôležitú úlohu a mam rano vstať vecer si hovorim ze vstanem rano je to vzdy to iste, a potom výčitky, voči sebe ze sa nedokážem premôcť.

Neviem ci to je lenivosť, alebo slabá vôľa, motivácia , viem len ze rano sa cítim ako zabita a nedokážem sa niekedy ani pohnúť cítim sa na úmretie..a moje podvedomie ma vzdy donúti este spat aj ked ja uz nechcem ale v tom polospanku tomu vzdy podľahněm, ak viete co myslim ...

Co by ste mi poradili ? Prosim :((

ANGEL-DEMON

ak maš nejaku oblubenu pesnicku ktoru ked pocujes ta roztancuje... tak tu si nastav ... niečo pozitívne, energické...
a ako som písalahned vstat, zapnut svetlo, otvoriť okno a nádych výdych... zopakuj pár razy.... preberie ta hned...
ja to tak zvyknem ked rano vstanem a nechce sa mi...
a zvyknem aj rozsvicku "pozdrav slnku" yoga

ANGEL-DEMON

a spať chodíš o kolkej..??? a do práce budes ako vstavat ked o 6 tam budes musiet byt.... a nie do nejakej poondanej skoly na 7:30...
daj si rano 2 budiky 5 min. po sebe,.. na opačny koniec izby,.. aby si musela vstat.. ked vstanes rozsviet si svetlo aby sa ti prebral mozog...
ide o tvboju zivotosprávu aku mas... strava, pohyb....
chodit spat pravidelne o 20 najneskor o 21....
na zvonenie budika si daj nejaku pesnicku co ta preberie... najlepsie nejaku peknu , nie taku co ta vystresuje...
mna budí toto....www.youtube.com

Martin93

OMG! keď nemáte žiadnu konštruktívnu odpoveď alebo normálnu radu tak radšej ani nepíšte. Proste ľudia bez akéhokoľvek medicínskeho alebo psychologickeho či psychiatrického vzdelania tu budú dávať svoje ignorantské rady. Kebyže je to také jednoduché tak to daná osoba asi už dávno má vyriešené , nemyslíte? :D

Filip TT

Daj si budik na druhy koniec izby, takze ho nedociahnes z postele. Ked uz vstanes, nelihaj si naspat, ale chod si dat sprchu.

Dohodni sa s kamoskou, nech ti zavola a skontroluje ta. Alebo nech sa pre teba zastavi. Alebo rodicia nech ta bombarduju telefonatmi. Alebo nech idu raz neskor do roboty. nech ti zoberu paplon, otvoria okno naplno, prefackaju ta a obleju vodou. Ja by som ti urobil vojnu, keby si bola moja dcera...

Ak aj vstanes neskoro, chod do skoly, aj ked vymeskas prvu hodinu.

mmoonna

To bude tým, že nemáš v sebe ani kúsok zodpovednosti. To aj keď budeš chodiť do práce, tak keď ti ráno zazvoní budík, tak si povieš, že nejdeš vstávať, veď ti nič neutečie? Nechápem to. Však keď viem, že potrebujem ísť do školy, tak keď mi zvoní budík, tak sa premôžem a vstanem. Nepoznám človeka, ktorému by sa ráno chcelo vstávať, ale keď musia tak vstanú. Keby si sa trochu premohla, tak by to išlo, ale na to si príliš lenivá, tak sa vyhováraš, že sa ti nedá vstať.

Prezyvka055

Ako mozes mat za polrok vymyskanych 300 hodin z toho ze zaspavas ked za polrok sa ani 300 hodin pomaly neuci.

Najčítanejšie články