2 deti v jednej izbe?

Viktoria16568

Niekomu vyhovuje spoločná izba, niekomu nie a myslím si, že dosť záleží od faktu, či sú súrodenci rovnakého pohlavia, alebo nie. Keď som bola dieťa, mala som s bratom (4 roky mladší) spoločnú izbu, ale stále sme sa hádali a bili až nás rodičia museli oddeliť a každému dať vlastnú izbu. Potom bol pokoj a vyhovovalo mi to takto určite viac.

stastnablcha

ja planujem mat deti do cca 13 rokov spolu. potom - kedze su to chlapec a dievca by asi kazdy prijal soju izbu. ale myslim si, ze spoločné priestory ešte nikomu neublizili :)

0vecka

osobne napr ani nemam pocit ze by sa araby ktory sa integruju teda najdu si pracu a naucia nemecky tiez nejako mnozili... imho je to o tom ze ak clovek zije v relativnom bohatstve a su na neho vyvyjane tlaky aby zarabal atd tak jednoducho uz nema na deti miesto... podobne je to aj v japonsku...

0vecka

Filip TT otazka je ale kto je rodeny nemec... ak niekto prisiel po 2 svetovej a zije tu uz 3. generaciu je to nemec alebo ne?

klara343

Podla mna do nejakeho 12-13roku je fajn ak su spolu. My sme tak boli so sestrou a az neskor ako sme sli na strednu skoly sme mali kazda svoju izbu. Jasne otec bojoval ze to medzi nami skazi vztah ale naopak. My sme vzdy dobre vychadzali a je to tak doteraz. Neviem ake by to bolo v ponimani brat sestra ale ak je rovnake pohlavie tak myslim ze je to fajn byt spolu aspon do tej puberty.

0vecka

Filip TT jj nechapem to je to fakt pachanie samovrazdy... pritom zvysit porodnost by imho nemusel byt problem... stacilo by trochu socialnejsej politiky zvyhodnenie matiek ale hlavne ide o mentalitu. kolko takych poznam ktory sa tvaria ze na 2. dieta uz nemaju peniaze pritom jazdia na novom X6... zase to je tema sama o sebe

inak tento trend fici len v mestach... mame rodinu aj na dedine a tam sa este drzia... tam to maju aj cudzinci tazke lebo miestna komunita ich az tak neakceptuje... akoze tam to maju pomaly tazke aj nemci z vedlajsej dediny... zase teraz im tam navozili utecencov... miestny im radi prenajimaju byty lebo za nich plati stat a nemaju riziko... ak im to tam aj rozdrbu tak to maju zrejme vyvyzene zvysenym najmom...

Filip TT

Ovecka - Nemci majú jednu z najnižších pôrodností na svete. Je to ale maskované tým, že je tam veľa Ausländerov, ktorí rodia viac. Ale originál Nemci majú katastrofálne málo detí. V Hessensku pred dvoma rokmi sa už narodilo Ausländerom viac detí, ako rodeným Nemcom. Za 4 roky keď pôjdu prváci do školy, budú v spolkovej krajine Hessensko prváci Nemci v menšine.

Nemci vybudovali perfektnú krajinu a zdedia ju cudzinci.

0vecka

nj fakt sa tu niekedy citim ajk idiot... napr ked poviem ze nedame dieta do jasli ale az do skolky tak vsetci pozeraju na nas jak na idiotov.. tiez pomaly nepoznam nikoho komu pridu aspon 3 deti ako normalna vec... ked sa snazim argumentovat ze ak by mali vsetci len 2 deti tak by sme vyhynuli tak tiez len pozeraju ze ako je ludi vela a treba zredukovat populaciu atd... v kancli sedime tak 30-40 rocny asi 10 kusov a deti maju len 3. a len jedna kolegyna vobec planuje mat z tych 3 maju dvaja po jednom a jeden dve...