agresívny pes POMOC!

Príspevok v téme: agresívny pes POMOC!
Vrato

chcel by som vas poprosit o radu.Mam psa border koliu (1.5roka) ale je dost agresivny na cudzich ludi.ked bol maly bol uplne zlate steniatko ale kedze bol vzdy pusteny na zahrade tak mu susedove deti robili zlost(s otcom sme museli upravit plot aby mu nic nemohli robit) od vtedy je agresivny na cudich ludi pretože sa ich boji.snazim sa s nim chodit medzi ludi aby si zvykal ale velmi sa jeho povaha nemeni a ja mam s nim problem pretoze ho nemozem pustat na luku aby nahodou niekomu neublizil,nemozem s nim nikam chodit a hlavne s nim nemozem ist k veterinarovi atd a tym padom mu musim len na nasej zahrade vymyslat aktivity aby sa uplne nenudil.on zo zaciatku v sebe nemal ziadne naznaky agresivity a tym padom to urcite nieje zdedene pretoze so zvieratami vzdy vychadzal aj stale vychadza dobre(sliepky pasie bez naznaku agresivity a ked sa stretava s iními psami tak je tiez uplne dobry,len macky velmi nema v oblube-tie pred nim utekaju) a ked bol maly tak k ludom bol tiez dobry(samozrejme ked sa k nemu rozbehlo decko tak on chudak od strachu nevedel co ma robit a chodil sa ukryvat do bezpecia ku mne) takze za tu jeho agresivitu zo strachu mozu tie deti a ja teraz neviem ako mu mam ukazat ze sa nemusi bat.prosim poradte mi.

Aliss

Podla mna ste psika nevychovavali spravne. Ano, treba kastrovat a potom odovzdat psa do ruk odbornikovi, ktory nauci vas aj psa, ako mate medzi sebou komunikovat a vychadzat spolu. Kontaktuj pana Miroslava z utulku v Nitre. Ma chovnu stanicu podobneho plemena a dokazal zmenit spravanie mnohych psom, ktorym hrozilo utratenie. Za 5 eur to nebude, ale tie prachy urcite stoja za zivot psika

Miska89

Ahoj, fúha to je dosť zlé keď aj na majitela útočí.. Nezanedbal si niečo vo výchove? Potrestaj ho a vyžeň na miesto keď zaútočí. Inak niektoré psi nemajú radi hlučných ukričaných výbušných ľudí, nepatríš náhodou medzi nich? Odkiaľ máš psíka? Skús tú kastráciu alebo pohľadaj nejakého profíka na tréning.

Agresivita

Potrebujem nutne poradiť! Mám ročného psíka francúzskeho buldočka ktorý není ako buldoček. Najprv útočil iba na cudzích ľudí ale to nebolo take vážne pretože bol na vodítko ale onedlho začal útočiť na mojich priateľov a známych a to sa dostalo aj k mojej rodine? A asi pred mesiacom začal byť agresívny na mňa svojho majiteľa. Z počiatku to boli nevinne útoky ktoré boli bez krve ale teraz sa ho bojím aj pohladiť pretože neviem kedy znovu zaútočí. Teraz sa dostal do štádia kedy ma deň čo deň dokúže do krve a zjazvý mi ruky. A keď sme boli u veterinára tak bol veľmi temperamentný až agresívny a veterinár povedal že kastrovať a pokial to nepomôže tak utratiť. A ja by som si veľmi priala aby milý aj bez kastracie a nechcem ho dať utratiť aby bol tu snami do svojho posledného tlkotu srdca. Prosím o naliehavú pomoc.

Agresivita

Potrebujem nutne poradiť! Mám ročného psíka francúzskeho buldočka ktorý není ako buldoček. Najprv útočil iba na cudzích ľudí ale to nebolo take vážne pretože bol na vodítko ale onedlho začal útočiť na mojich priateľov a známych a to sa dostalo aj k mojej rodine? A asi pred mesiacom začal byť agresívny na mňa svojho majiteľa. Z počiatku to boli nevinne útoky ktoré boli bez krve ale teraz sa ho bojím aj pohladiť pretože neviem kedy znovu zaútočí. Teraz sa dostal do štádia kedy ma deň čo deň dokúže do krve a zjazvý mi ruky. A keď sme boli u veterinára tak bol veľmi temperamentný až agresívny a veterinár povedal že kastrovať a pokial to nepomôže tak utratiť. A ja by som si veľmi priala aby milý aj bez kastracie a nechcem ho dať utratiť aby bol tu snami do svojho posledného tlkotu srdca. Prosím o naliehavú pomoc.

Messje

Najdi cvicitela psov v tvojom okoli.Povedz mu o probleme.Popripade chod za nim aj s havkom.Urcite ti poradi.Moj pes sa dlho pocuraval.Zo strachu,ked niekto prisiel,ked sa tešil...cokolvek vyviedol zle,nesmeli sme ho pokarhat,lebo okamzite cural.Zbehla som za znamym co cvici psy.Dal mi par rad a...pomohlo.Funguje to.Pritom na cvicisko s nim nechodim.Len mi poradil.

Vrato

lombardo1981 - ved sa to aj snazim riesit len to je ten problem ze neviem ako,preto som to napisal sem tak dufam ze sa mi ho podari prevychovat pretoze inak by to bola skoda

lombardo1981

Lenže ten jediný problém je dosť vážny. Naozaj, ak svojho psíka nenaučíš, že nemusí mať strach z ľudí, môže to skončiť aj jeho utratením. V mojom okolí som sa s tým stretla.
Prosím, naozaj to vážne rieš. Najlepšie s odborníkom, ktorý sa takýmto hafanom venuje.
Aj my sme mali mierneho strašpytlíka. Ale akonáhle pocítil vyrovnanosť, bol si istý situáciou, v ktorej sa nachádza, je omnoho sebavedomejší.

Vrato

Messje - Ja som nikdy nepovedal že zlyhal pes ja som povedal že on bol od mala dobry,mily psik u ktoreho sa neobjavoval ani kusok agresivity ale susedove deti mu robili zlost (buchali palicami,kricali na neho a pod.) a od vtedy sa boji ludi(on bol dobre socializovany voci ostatnym ludom,nechal sa pohladkat,pohral sa aj s cudzim clovekom...-jednoducho normalny pes)ale aj tak sme nakoniec museli prerobit plot aby mu už nic nemohli robit tie deti.Ja viem že border kolia je najinteligentnejšia rasa(ved preto som si zaobstaral tu to rasu).
Takisto som nepovedal ze s nim nechodim von, povedal som ze je to problem ked ho pustim niekde na luku aby nahodou niekomu neublizil a preto s nim chodim daleko do lesa(na taku pololuku/pololes) a tam ho trenujem na bikejoring,alebo si tam chodime zabehat a podobne sporty s nim robim.Ja viem že ten pes potrebuje množstvo pohybu.
A takisto som nepovedal ze s nim nechodim ku inim psom.On som psami nema ani najmensi problem, problem je s cudzimi ludmi.Ja ked s nim idem na prechadzku a tam stretneme nejakeho psa (velakrat bez majtela pretože byva tu zopar expertov ktorym je jedno co ich pes robi) tak sa moj pes s nim vysanti,behaju sa,skacu...proste sa hraju a mojmu psovi je jedno ci je to civava alebo pitbul,jednoducho on ma psy rad.
+ pes je dobre vycviceny.Mam 16rokov takze este byvam s rodicmi a kym bol pes maly tak som ho poctivo cvicil kazdy den bud ja alebo ked som nemal čas tak otec čiže čo sa týka posluchania tak ma poslucha skvelo.Teraz ho uz iba tak "skušam" z tych cvikov ktore vie a trenujem ho na bikejoring a podobne sporty.Takze mi nehovorte prosimvas ze som zanedbal vychovu pretože jediny problem toho psa je strach z ludi(a kvôli tomu strachu ta agresivita)