Ako sa prejavuje zápal sedacieho nervu?

Súvisiaci obsah

magnum

pri zápaloch sedacieho nervu .pozor ,je možná aj kombinácia viacerých diagnóz,
sa osvedčila šeststupňová kombinácia ,breuss,bowen,dorn atd..Zavolajte si na 0911540565

mjanik

áno,akupunktúra je tu asi jediná účinná liečba,ak by sa použila zavčasu,tak výsledok by bol okamžiý,ak je už staršieho dáta, tak liečenie trvá dlhšie

neznáma xy

som zo zvolena a mam zapal sedacieho nervu . Nepomaha mi uz nic prosim vas poomohla by mi akupunktura ? neviem co mam robit . Prosim poradte mi som v zufalej situacii . Pomozte mi

roby111

Dobrý deň žijem v Anglicku mam zápal sedacieho nervu už 5 mesiacov liečba paracetamol a žiadne vyšetrenie ako čítam na na fóre ischias. stále chodím a ko by som mal zlomenenu nohu, najhoršie na tom je že nevládzem chodiť predtým ako to začalo tak som vládal chodiť asi 1minutu a už som si musel sadnúť lebo som pociťoval veľkú bolesť dole v chrbtici a celej pravej nohe, teraz dokážem chodiť asi 10 minúť po 10 minútach začnem pociťovať veľkú bolesť nohy že nedokážem ani chodiť tak si sadnem napočítam do desať a zas môžem prejist par metrov. to by bolo ok ale pred nedávnom som si všimol na nohe ako je chodidlo kotnik 3 cm žila išiel som k lekárovi že nie je fialova a že jeto z opotrebovaním a predpisal mi naproxen 500mg len že som pociťoval vecsiu bolesť nohy tak ich neberiem. pravidelne cvičím a ohýbam sa už normálne bolesť mam slapsiu dole v chrbtici.vdaka za odpoved

RNG

Velmi ucinne antiviralne su extrakt z olivovych listov a najma chaparal, 2 x 1 gram.
Viac najdete pod mojim nickom cez google zadanim slova herpes.K tam menovanym pridam este monolaurin, citral a Sangre de Grado

ansy

janula, presne take priznaky som mala ja, potom mi poradili akupresuru a lymfaticke masaze, ktore tie pani robila tiez, nerv mi poriadne vymasirovala, celu nohu som mala cervenu, teda presne miesto od bedroveho klbu po koleno, krasna cervena ciara, bolelo to ako kona, ale uz mozem spavat bez bolesti a ulozena ako sa mi paci a tiez na tej nohe stat a chodit bez krivania. vraj to mam tiez s vysokych podpadkov

Katussska

Ulava prisla s Celebrex 200 a cvikmi od fyzioterapeuta!!!

S obrovskou bolestou - v dolnej casti chrbtice, v lavej casti zadku, v lavej nohe az po palec, ktora sa najviac prejavovala pri sedeni - som sa po 4 dlhych mesiacoch utrpenia, vybrala k lekarke (v zahranici, kde momentalne zijem). Po opise priznakov som ihned dostala diagnozu - sciatica, teda ischias, inak povedane zapal sedacieho nervu. Predpisane mi boli lieky teraz uz dostupne aj na Slovensku - CELEBREX 200! Su len na predpis! Tie sluzili na utlm bolesti!
Plus som bola odporucena k fyzioterapeutovi, u ktoreho mi bolo presne opisane, ako moze byt tento stav sposobeny. V mojom pripade, mi po vysetreni zistil, ze mam prasknuty 2. stavec dolnej casti chrbtice. Cez prasklinu mi vytekala medzistavcova tekutina konzistencie zelatiny. Ta sa zhromazdovala, kedze nemala kam odtekat a tlacila na nerv lavej nohy, ktory sa zapalil a to do takej miery, ze som nebola schopna vyjst do schodov, chodit vzpriamene, sediet, ohnut sa a napriklad zasnurovat si topanky,... Na oblast prasknuteho stavca mi bola aplikovana masaz pristrojom, tzv. uvolnovacom. Hned po tejto masazi som bola schopna opat sa dotknut palcov na nohach!! Taktiez mi boli ukazane cviky - velmi jednoduche!!! na spevnenie dolnej casti chrbtice, ktore som poctivo cvicila 2x denne! Po dvoch tyzdnoch som sa na radu fyzioterapeuta opat vratila - na kontrolu a pridanie dalsich, tento krat, uz zlozitejsich cvikov! Po dalsich dvoch tyzdnoch poctivej driny s cvikmi, som citila velke zlepsenie! Moj problem s bolestami uplne presiel po 2 mesiacoch od zacatia cvikov!!! Cvicim ich dva-tri krat do tyzdna a musim povedat, ze odvtedy presli 2 roky a po sciatice ani stopy!
Kedze by som tuto bolest nepriala ani najvacsiemu nepriatelovi a casto som si priala pocas zapalu nervu, aby som mala radsej amputovanu nohu, chcela by som pomoct tym, co to potrebuju!

Popis cvikov rano:
1. Lahneme si na brucho s pokrcenymi rukami, ktore umiestnime pod plecia. Dvihame sa zo zeme na rukach, akoby sme robili drepy, ale len do pasa! Dvih robime 10x!
2. Z predchadzajucej pozicie sa dame na 4! Teda do pozicie klacania a na ruky. Kolena su az po palce na nohach polozene na zemi. Stehna pri pohlade z boku musia byt v pravom uhle s chrbticou. Snazime sa dosadnut zadkom na paty, pricom vystrete ruky zostavaju v rovnakej pozicii. Po dosadnuti sa vratime do povodnej polohy. Urobime 10x!
Prvy aj druhy cvik opakujeme dva krat!

Popis vecerneho cviku:
1. Lahneme si na lavu stranu tela s vystretou chrbticou.
2. Hlavu si podlozime pokrcenou lavou rukou.
3. Pravu ruku si zalozime v bok.
4. Nohy pokrcime tak aby sme mali kolena zarovno bedrovymi klbmi, teda stehna musia byt v pravom uhle s chrbticou!
5. Prave koleno zdvihneme tak vysoko ako sa len da a opat polozime na lave koleno, pricom paty sa od seba nesmu odpojit!
!!! Hybeme iba nohou a nie panvou!!!
Cvik robime 20 krat lavou nohou!

6. Otocime sa na pravy bok, hlavu podlozime pravou rukou, lavu ruku dame v bok, nohy pokrcime a cvik opakujeme 20 krat aj na pravu nohu!
7. Na oboch bokoch cvicime po 5 krat! Teda kazda noha musi urobit zdvih v danej pozicii 100 krat!
To, ci cvik robite dobre, pocitite uz po par minutach, kedy ucitite aj tie svaly v zadku o ktorych ste nevedeli!

Vela odhodlania cvicit, nevzdat to a rychle zlepsenie!!!

joze

Ahoj cez leto mi pomohol môj masér, keď som mal stuhnutý sedací sval , vyzeralo to na zapal sedacieho svalu(ischias). Nevedel som od bolesti chodiť a tak som vyskúšal masáž bankami, po porade s masérom. Masáž zabrala takmer okamžite, pocítil som to hlavne tým že som sa vedel sám riadne zodvyhnúť a vstať hneď po masáži zo stola :) a to som už týždeň nevedel ani chodiť. Na druhý deň po masáži som prešiel pešo cca 15 km a nepociťoval som to nepríjemne pichanie spojené s bolesťou.