Ako sa prejavuje zápal sedacieho nervu?

Súvisiaci obsah

bnalim

Mám podobný problém, po asi vyskočenej platničke som vybral 10 injekcií Almiral, napravila sa mi hybnosť, pretrváva však bolesť v pravom bedernom kĺbe, niekedy len tam, niekedy vyžerujúca naviac do stehna, niekeda aj až do lýtka z oboch strán.
Flector alebo Doreta nezaberajú na tieto bolesti. Niekedy sa to v pokoji ukľudní, po pár minútach na nohách je to späť. Už neviem, čo s tým robiť.
Krátkodobo zaberá aj osvecovanie bioptrónovou lampou, ale nie na dlho.

Majob

Zapal sedacieho nervu- zhrnutie.
U mna pricina: znicena platnicka v oblasti križov- zistene na mg. rezonancii, sposobuje \"drazdenie\" nervu v oblasti stavcov,zapal. Kto mava okrem toho problemy s krizami tak bude mať príčinu vzniku zápalu asi takú istú. Príznaky:najskôr bolesť v lýtku akoby svalovica, potom za kolenom, pridava sa akoby bolesť klbu, neda sa poriadne sedieť...Lieky ktore mi zabrali iba Flektor- ale rieši len bolesť, neodstrani pricinu. Verdikt: pichanie ozonovych injekcii (3 kury) do platnicky, ak nepomoze-výmena platničky. Prevencia: nerobiť športy kde narazmi trpi chrbtica,u mna futbal. Veľmi pomáha cvičiť HYPEREXTENZIE (viď google) skrátka posilovať chrbát, schudnúť. Všetko čo som vyššie spomínal platí pri zápale z DOVODU ZNIČENEJ PLATNIČKY

Myky

Zdravím, ja som všetky dané doplnky nakúpil na jednom e-shope s doplnkami výživy pre kulturistov.

Konkrétne Essentials Bromelain od firmy Scitec Nutrition
Curcumin od firmy Swanson

No a s vitamínami a rybím olejom už nie je problém, tie sa zháňajú ľahšie. Ja používam značku Olimp laboratories. Oni majú tzv. gold health seriu, v ktorej vyrobili skutočne kvalitné doplnky s vysokými obsahmi vitamínov.

Ak by chcel niekto poradiť, kde doplnky kúpi kľudne ma kontaktujte na mail lebo tu nechcem uvádzať linky.

A tiež sa chcem poďakovať za všetky rady, zápal sedacieho nervu ma trápil pol roka a ortopéd mi predpísal aescin a flamexin, tie na týždeň bolesť trochu utlmili, no tá sa vrátila.

Až s doplnkami a pravidelným tréningom som sa bolesti zbavil.

jajuska3445

Katusska supeer cviky, len tie nohy sú opačne, ked ležiš napravo, cvičiš lavou nohou a opačne. Ešte niečo na uvoľnenie nakoniec by to chcelo. Inak mne po dvojtýždňoových bolestiach pomohla injekcia s nazvom almiral obsahuje látku diclofenac. Jedna injekcia a je po bolestiach. A tom som chodila dva týždne jak kačička.

čo na zápal

Ten zápal treba mastiť masťou Diclobene. To by malo pomôcť. Treba užívať aj vit.B forte, selen, čaj šalvia, rebríček 2x denne, rybí tuk, enzýmy ako bromelain. Chrániť si chrbát, napr.ľadvinový pás, sveter okolo pása.

RNG

Doplnam. Miesto rybacieho oleja ako zdroja potrebnej omega 3 kyseliny na regeneraciu myelinu odporucam brat skor antarkticky krill olej, lebo je ovela menej zamoreny, ako rybacie a kedze jeho forma su nie triglyceridy, ale phospholipidy, tak su v tele az 5 krat tak biologicky ucinne.
Naviac krill olej moze obsahovat aj vacsie mnozstvo super antioxidantu, karotenoidu astaxanthinu.
Na vyssie davky DHA(1 az 1.5 gramu) mozno pouzit aj calamarine oil

gabadu

Dobrý deň mám zápal sedacieho nervu nemohol som sa na posteli áno otočiť teraz mi to vrazili do nohy a nemôžem ani chodiť dávajú mi infúzie s nezaberá to neviete mi poradiť nijaký domáci recept ďakujem.

Naaaaaaty

Tie cviky mozem cvicit aj ked mam este bolesti? Alebo az ked odozneju? Bolesti mam uz styri dni. Uz som si myslela E to prechadza ale...... beriem infuzky lieky proti bolesti .......kolko to este potrva.....pytam sa stale.....ani porody neboli take bolestive......

crosk

Dobry,
chcel by som napisat moje skusenosti so zapalom sedacieho nervu. Vo february sme zacali s rekonstrukciou domu - intenzivna stvortyzdnova makacka, takze cele telo dostalo zabrat. Po dvoch tyzdnoch som zacal pocitovat bolest stehenneho klbu v pravej nohe, pripisoval som to pretazeniu. Kedze sme boli viazani casovo, prerabku sme museli dokoncit, a tak sa to len zhorsovalo. Zvykol som mat podobnu bolest, ale ta vacsinou presla po tyzdni, ale teraz to bolo strasne, az to preslo do stavu, ze som vobec nevedel sediet, chodit sa mi dalo len tak, ze som vyzeral ako keby som sa ponahlal na zachod, vobec sa mi nedalo zohnut nohu, proste katastrofa, nedalo sa mi ani smiat, kychat, kaslat, vela krat mi bolo do placu. Ibalgin nepomahal vobec. Po mesiaci aj pol trapenia som zacal googlit a nasiel som toto forum a to je moj recept nato, ako sa mi podarilo "vyliecit":
Skonbinoval som viacere metody uvadzane vami:
- zacal som brat:
1. ryby olej (dve kapsulky naraz) - kupovany v DM-ku
2. Magnesium B6 (Dr.Max)
3. C-cko - praskovy z DM-ka
4. D-cko, Zinok a Selen (jedna tabletka denne)
5. kazdy den som si "natieral" (lepsi vyraz neviem :)), celu pravu nohu zihlavou - toto bolo trocha neprijemne, a nohu som potom par hodin mal (akoby moja manzelka povedala) ako okrasnu tekvicu
6. kadzy den cvicit ako tu uvidla jedna pani (lahnut si nabok, s pokrcenymi nohami - akoby clovek sedel, a hore dole, ja som zacal prvy den s 20-20 na kazdu nohu, lebo viac som nevladal, a po tyzdni som uz daval 100-100).

Vysledok:
- po troch dnoch som uz vedel sediet ako clovek, aj ked nohu som nevedel este ohybat normalne
- po cca 7-8 dnoch bolest ustupila, len sem tam pri prudsom pohybe alebo kychnuti som citil bok, ale uz som vedel aj chodit aj bicyklovat sa
- po 10 dnoch bolest uplne presla, teraz mozem hocico robit, neboli to.

Zaver:
- protizapalove lieky nic nepomohli
- myslim si, ze najviac mi pomohla zihlava + cvicenie
- vitaminy a doplnky vyzivy hrali rolu posilnenia imunity
- je to asi individualne, ale ked skusite, nic nestratite tym

Verim, ze vam to pomoze ako mne! Dakujem za vsetky prispevky tu, mne ich kombinacia pomohla!