Fúj, čím (ne)kŕmiť domáce zviera v horúčavách?

Táto diskusia patrí k článku: Fúj, čím (ne)kŕmiť domáce zviera v horúčavách?
Fúj, čím (ne)kŕmiť domáce zviera v horúčavách?

Čím všetkým kŕmite vaše domáce zvieratká ako sú psy a mačky? Pokiaľ je to aj ľudská strava, mali by ste dávať pozor na to, čo vášmu domácemu miláčikovi ponúkate. Najbezpečnejšia potrava pre zviera, a to hlavne v lete, sú granule a chrumky.

N_ikol

polozte si otazku ci to jedlo ktore mu davate , ma nejaky vyznam pre jeho telo ? varenou stravou sa stracaju vitaminy , cize mu to davate zbytocne , takisto aj varena zelenina je v tele a v zaludku uplne zbytocna lebo je ako srot , zapchava zaludok a neprinasa nic . Takze je to zbytocne .

Angelika3

áno, to je v poriadku, len sa mi vidí občas prehnané, že v dnešnej dobe sa niekedy až neúmerny a prieberčivý význam prikladá tomu, čo by vlastne mal pes jesť. Ja napr. nevidím nič zlé na tom, keď pes niekedy dostane aj varené jedlo, to čo jeme my. Varím normálne domáce jedlo a snažím sa z kvalitných surovín, sme zatiaľ zdraví a aj pes, tak hádam je to ok.

N_ikol

Tak si nacitajte nieco o barfe a o prilohach ...ano nase babky davali odpad a pomyje a nechodili s nimi veterinarom , tak asi tazko vedeli ci je pes zdravy , a ked nebol tak ho dali zastrelit a vzali si druheho od suseda. Dnesna doba je ina . Ja vam poviem priklad cim krmim ja . Mam dve civavy a jednu stafordku a krmim acanou , granulami kde je podiel masa 90% a kupujem hovazinu a bravcovinu , kosti , kuracie krky , priloha u nas je nasrtuhana mkrva , jablcko , uhorka vsetko co moze pes. Inak v granuliach je tiez zelenina ovocie ale vidim ze stym sa neobtazujete si to precitat :D

Angelika3

naše babky nedávali psom žiadne granule a psov mali normálne zdravých, nič proti granuliam, ale určite by som nekrmila psa iba tým. A zeleninu ovocie? No neviem, ale môj belgičák by asi utiekol pekne ďaleko od svojej misky kebyže tam našiel trebárs paradajku a baklažán......

Nikol_lik

Hlavne nedavajte psom varenu stravu preboha , uz ked mate psa si nastudujte co ma zrat. Podavajte bud granule alebo surove maso kosti , nastruhanu zeleninu ovocie , granule nie z tesca ani pedeegre , ale kvalitu kde je v prvom rade na zlozeni maso a nie obilniny ......boze chudaci psy