Cisársky rez ako móda

Táto diskusia patrí k článku: Cisársky rez ako móda
Cisársky rez ako móda

Cisársky rez, je operácia, ktorou sa v 3. trimestri ukončuje tehotenstvo a pôrod. Je to jedna z najstarších operácií, ktorej názov súvisí s jej mimoriadnosťou, ktorá bola umožnená len cisárom.

smialala

pumpicka? to si neviem predstavit ako by ti nieco take malo pomoct. teraz sa mi tiez zda, ze niektore matky sa tak boja porodu, ze ihned sa chytaju moznosti porodit cisarskym rezom, no nemyslim si, ze je to najvhodnejsie riesenie, kedze je to dost narocna a aj nebezpecna operacia

0v3cka

Pokial viem tak cisarsky rez bola jednoducha operacia s malou nevyhodou a to ze ho v minulosti matka neprezila. Vobec to nebolo urcene len pre cisarov. V roku 1865 v irsku bola umrtnost matiek po cisarskom reze asi 85%. Viac krat som pocul ze sa vola cisarky lebo sa tak narodil julius cezar ale je to mytus.

Dost ma prekvapi ked na stranke zdravie vobec nespomenu rizika ako napr zvysene riziko obezity dychacich problemov alergii pre dieta ktore sa takto narodi.

Nemocnice do toho tlacia lebo je to lacnejsie. Im staci jeden lekar na hodinu ale pri komplikovanom porode musia mat lekara v pohotovosti aj tri dni.

Kovalickova

Dobrý deň, prosím Vás existuje niečo účinné čo pomáha od bolesti rany po cisárskom reze ? V Kanade mi sestra ukazovala nejakú pumpičku čo sa prichytáva na telo a zbavuje bolesti. Neviete či je niečo také aj u nás ? Ďakujem