Cisársky rez ako móda

Táto diskusia patrí k článku: Cisársky rez ako móda
Cisársky rez ako móda

Cisársky rez, je operácia, ktorou sa v 3. trimestri ukončuje tehotenstvo a pôrod. Je to jedna z najstarších operácií, ktorej názov súvisí s jej mimoriadnosťou, ktorá bola umožnená len cisárom.

Damoja

viete mi niekto poradit, ako je to s kojenim a použivanim tejto pumpičky? Neuškodi to babatku,ked sa snažim kojit?

Joba

ako zdravotna sestra na novorodenenckom oddeleni viem, že 80% deti sa rodi cisarskym rezom. A stale viac a viac mamičiek po porode použiva pumpičku Xantis, aby si ulavili od bolesti a mohli sa venovat babatku

JanaMala

neviem či je to moda, ale je to jeden zo sposobom, ako na svet prichadza novy život. Je to ale spojene s určitou bolestou a ak ma niekto nizky prah bolesti, kludne nech si pomože analgetikami, pumpičkou a podobne. Na tom predsa nie je nič zle

Erikosa

je bežne, že žena po cisarskom reze berie analgetika, aby s amohla aspon na chvilku postavit na nohy a venovat sa babatku. Je to bežna vec. Vela žien po cisarskom preto použiva pumpičku

Elvireta

ono lekari už vedia ake analgetikum je potrebne, aby to žene pomohlo od bolesti a babatku neuškodila, ked bude žena kojit

Hojkahoj

analgetikum, ktore sa dava po cisarskom reze by babatku nemalo uškodit. Je vela druhov analgetik. Ak ta čaka csarsky rez a bojiš sa bolesti, porad sa s lekarom a ten ti určite niečo poradi

Miuuu

ano, suhlasiom. Moja dcerka mala 4,5kg ked sa narodila a odhad bol 3kg. Rodila som normalne a cisarsky rez som nechcela. Bala som sa jazvy a bolesti po operacii. O babatko sa treba po jeho narodeni starat a po operacii to velmi nejde. jedine nejake silne analgetika, ktore bolest dost umrtvia. Ale zase otázka, ako je to s kojením

mom

A este jedna velmi dolezita vec: Dnes sa rodia velke deti s porodnou hmotnostou okolo 4 kg. Kedysi bola porodna hmotnost okolo 2,5 kg. Zatial co populacia obeznie a nesportuje, konzumuje sa e-ckova strava, vsetko umele vitaminy apod tak sa necudujme, ze ten plod je vacsi. Maso napichane hormónmi, zelenina zalievana sladkou vodou pri raste atd, atd. Meni sa zivotny styl, navyky, je vela stresu, vo vzduchu spina. Takze nie kazda zena vie zo svojho tela vypudit 4-5 kilove dieta, a aj ked to niektori porodnici radi skusaju, kolko zena zvladne, tak sa druhe zeny pri dnesnej informovanosti "poucia" a radsej si vybavia cr. Zas moj nazor. Ja by som postupovala rovnako.