Cisársky rez ako móda

Táto diskusia patrí k článku: Cisársky rez ako móda
Cisársky rez ako móda

Cisársky rez, je operácia, ktorou sa v 3. trimestri ukončuje tehotenstvo a pôrod. Je to jedna z najstarších operácií, ktorej názov súvisí s jej mimoriadnosťou, ktorá bola umožnená len cisárom.

mom

Neviem, komu vlastne adresovat príspevok. Akokolvek, ja osobne by som tu pomocku nepouzivala, ako ani rozne kalisky, kojace vankuse apod. Ale to je moj osobny postoj a moja vec. Dalej, ak si niekto mysli, ze normal porod je lepsi, zdravsi atd, nech si to mysli dalej. Zas je to osobna vec kazdej zeny. Neviem sice kto modu cr zaviedol, podla mna to nie je otazka mody ale otazka toho, ci chcem byt roztrhana tam dole, rozgajdana, pol roka si nesadnut, neudrzat napr moc a stolicu a pripadne si pokazit zdravy vztah k muzovi aj v intímnej sfere alebo to vybavia inak. Zas je to len moj nazor. Treba si uvedomit este jednu dolezitu vec. Porod je sice normalny, ale zena moze pritom umriet. Je tam ta moznost, snad minimalna, ale je. A nie vzdy vinou lekarov.

Nehka

neprijde mi to ako moda, ale pokial je tu možnost zvolit si ho, ženy si ho budu vyberat. Je to skor na nas. Niektore sa velmi boja bolesti a aj po porode cisarskym rezom uživaju rozne moderne analgetika, aby si ulavili od bolesti

NNatka

velmi často sa použiva aj po plstickej operacii, v podstate po akejkolvek operacii. Len to treba najskor konzultovat s lekarom

Princeznaaa

skus tu pumpičku. Použiva sa aj po plastickych operaciach a velmi si ju chvalia. Ulavuje od bolesti. Doporučuju ju aj lekari

Majovska

o pumpičke som počula hlavne v suvislosti s plastickou operaciou prsniko v a bruška. Ale myslím si, že sa da použit aj po cisarskom reze

Blacky

čitala som o nej a velmi si ju chvali aj v suvislosti s plastikou prsnikov. Len je to potrebne konzultovat s lekarom, nehradi to poistovna