nizkohormonalna antikoncepcia

mikulas novota

Neverte pribalovým letákom:
Pribalový leták uvádza len toľko, čo sa môže zhodnúť s vašim zmyslovým vnímaním, uvidené a cítené...
Nežiadúce účinky HAK, ktoré nedokážu pacientove zmyslové vnemy rozoznať, sú zatajené v plnom rozsahu !
Nežiadúce účinky HAK, ktoré nedokážu pacientove zmyslové vnemy rozoznať, sú v pribalových letákoch zatajené preto, lebo výrobcovia a predajcovia sa spoliehajú na §25/e zákona č.140/1998 Z.z., www.zakony.sk
ktorý určuje, že písomná informácia pre používateľov liekov musí obsahovať opis nežiadúcich účinkov, ktoré možno pozorovať počas správneho používania lieku, a určenie ďalšieho postupu pri ich zistení, výslovné vyzvanie pacienta aby osobe oprávnenej predpisovať alebo vydávať lieky oznámil každý nežiadúci účinok, ktorý nie je uvedený v písomnej informácii pre používateľov.
Výrobcovia a predajcovia sa spoliehajú len na uvedené ustanovenia §25/e zákona č.140/1998 Z.z., ktoré ale neobsahuje všetky práva pacienta na informovanosť aj o ďalších nežiadúcich účinkoch.

DOHOVOR O OCHRANE ĽUDSKÝCH PRÁV A DÔSTOJNOSTI ČLOVEKA V SÚVISLOSTI S APLIKÁCIOU BIOLÓGIE A MEDICÍNY - článok 5 :
www.radaeuropy.sk
určuje, že zásah v oblasti zdravia sa môže vykonať iba vtedy, ak osoba, ktorej sa týka, bola informovaná a so zásahom vyjadrila súhlas. Pred zákrokom musí byť osoba primerane informovaná o jeho účele a povahe, ako aj o následkoch a rizikách zákroku. Príslušná osoba môže svoj súhlas kedykoľvek slobodne zrušiť.
Pribalové letáky, ktoré neobsahujú všetky následky a riziká zákroku či liečby, porušujú uvedený dohovor.
(Nedostatkom §25/e zákona č.140/1998 Z.z. je, že eliminuje povinnosť informovať pacienta v plnom rozsahu o následkoch a rizikách liečby, a tiež že pacienta vyzýva ku klinickej sledovanosti NÚL bez splnenia podmienok ich zaradenia do výskumu v rozpore s čl.16 uvedeného dohovoru.)
Podľa §11 ods.8/c zákona č.576/2004 Z.z. pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti každý má právo (...) na informácie o účele, povahe, následkoch a rizikách poskytnutia zdravotnej starostlivosti, o možnostiach voľby navrhovaných postupov a rizikách odmietnutia zdravotnej starostlivosti.
Podľa §6 ods.1 zákona č.576/2004 Z.z., ošetrujúci zdravotnícky pracovník je povinný informovať o účele, povahe, následkoch a rizikách poskytnutia zdravotnej starostlivosti, o možnostiach voľby navrhovaných postupov a rizikách odmietnutia poskytnutia zdravotnej starostlivosti (poskytnúť poučenie).
Zákon č.576/2004 Z.z.:
www.zakony.sk

elisa

ahojte.kto berie tabletky microgynon 30 sa mi moze ozvat lebo mam asi 5 baleni tychto tabletiek..takze kludne vam ich mozem dat za minimalnu cenu..moj mail je:asidny@azet.sk

quido

mirka23 nechcem ta opravovat, ale kazda zena reaguje na hak inak, mnohe zeny maju problem, ze sa mi zacne zadrziavat voda v tele...Mne sa zvacsili prsia, inak som bola ok ako lan:) Yasminelle by mal zamedzit priberaniu.

mirka 23

Zuzulik, myslíš si že na vine je HAK, že priberáš? Ja si myslím, že problém je inde. Ja som dlho brala Lindynette, a nepribrala som. Naopak, po vysadení HAK som pribrala 5 kíl. To som strašne jedla a nehýbala sa. Dnes je už antikoncepcia taká, že y nej nepriberieš a navyše ak si do teraz nepriberala a zrazu si pribrala, tak to nie je antikoncepciou.

zuzulik5552

ahojte baby.Prosim o radu,momntalne teraz berem HAK Lindynette 20 bola som s nou spokojna az doteraz...strasne som pribrala do bokov a brucha.Do prs ani kusok a mam ich fakt male.Cize by sa zislo.Bojim sa,ze za chvilu budem mat brucho vacsie ako prsia!prosim poradte mi co mam robit,ci zmenit HAK a ak ano tak aku si mam dat prepdisat

dadaa

asi preto, ze spermie ziju 3 dni...ale neboj, vazne, je to svinstvo plne hormonov, len tak lahko by to neslo..a 13 hodin je vazen fajn..neboj, ja som tiez tak stresovala, ale ja som zabudla pred 24hod

mariana

urcite? lebo mam z toho strasne stresy... nejde mi do hlavy, ako by mohlo dojst k otehotneniu, ked som mala sobotu vecer sex a nedelu rano som si zabudla dat tabletku a dala som si ju az pondelok rano... ale v navode stoji, ze je to mozne

mariana

beriem minervu uz rok... a v navode stoji, ze ak v prvom tyzdni po menstruacii mate pohlavny styk a niekolko dni po nom vynechate tabletku, tak sa zvysuje riziko otehotnenia a ze v takomto priapde je treba ist za gynekologom... preto sa pytam