Depresia a šport

Príspevok v téme: Depresia a šport
Julien10

Ahoj,prosím Vás ako podať v športe čo najlepší výkon ak trpím depresiou? Milujem šport ale telo nejak nevládze,cítim že to nie je ono, prehrávam so supermi nad ktorými som herne lepší ale brzdí ma únava,chýba mi motivácia,radosť aj keď naozaj šport milujem.Tiež sa mi potia ruky,ako to zastaviť? Ďakujem za každú radu.

KlaraKu

ja osobne s depresiou skúsenosť nemám, ale keď mám občas chvíľkovo pochmúrnu náladu, tak mi šport vždy pomôže...a hlavne ten na čerstvom vzuchu - kolobežka, bicykel, svižná chôdza. Tie vyplavované endorfíny robia zázraky :)

Vase ctihost

Je to niečo v zmysle akoby mrzký starý chlap s jedným okom chcel hrať profesionálny tenis s 80 ročnou babkou.Alebo narkoman zo skúmavky ktorý je hnusný ako čertov zadok by chcel hrať s Federerom a nesahá mu ani po členky.

kiabka

So sportom by som neprestavala, isto ti pri takychto depresivnych stavoch pomaha, no nesmies si pripadne prehry moc pripustat k telu. Nie kazdy proste neustale vyhrava

_meno

Ahoj Julien10

Tha to je parádička že si športovo nadaný, závidím ti O:-)
Dobre robíš čo robíš, akurát že robíš aj navyše :D :

1. Spochybnujes samého seba(telo nevladze)
2. Snazis sa nieco degradovat (superov)
3. Snazis sa o JA (som herne lepsi ale ...., chyba mi motivacia ale .....)

Verim ze radost ti prinesie ked si spomnies aky je to fajn oslobodzujici a prijemny pocit ked [sem vlozit sport] .. napr. ked plavam.

Ako sa citim skvelo, ake je to ladne, ak citim vodu, ako citim krv, ako sa citim skvele vo vecnej pritomnosti.

Venuj svoju volu sebe a rozvoju dobra :)
(potlacas seba, snazis sa potlacit aj druhych, seba nadradzujes)
skus spravit:
(prejavujes seba, prajes aj druhym aby sa im darilo, venujes radost tomu kam si sa uz dostal, kolko si sa posunul, co si uz vybudoval)

Pretoze bojujes ta to vysiluje (opúšťaš čoraz viac život), ked začnes znovu budovať a vytvarať, čoraz viac budeš pri živote :_)

Dobre robíš čo robíš Julien10, táto skúsenosť ktorou prechádzať ti môže byť veľmi osožná, nakoľko život ti dáva energiu žiť a tým pádom môžeš zrealizovať všetko - a naopak môžeš vnímať ako nepriatelsky pristup sposobuje upadok zivota celkovo.
Ja tvoje blízke časy vidím veľmi ružovo Julien10 a verím že sa vrátiť k starým dobrým časom a následne do nových dobrých časov ! :)

Veeeeeeeeeeľa radosti, zábavy, spokojnosti, športových úspechov, parádne technicky a veľa srandy ku športu ti prajem Julien10 :)