Depresia a šport

Príspevok v téme: Depresia a šport
Julien10

Ahoj,prosím Vás ako podať v športe čo najlepší výkon ak trpím depresiou? Milujem šport ale telo nejak nevládze,cítim že to nie je ono, prehrávam so supermi nad ktorými som herne lepší ale brzdí ma únava,chýba mi motivácia,radosť aj keď naozaj šport milujem.Tiež sa mi potia ruky,ako to zastaviť? Ďakujem za každú radu.

robreert

Ak ti depresia bráni v športovaniu, tak podľa mňa by si to mal riešiť s lekárom. Možno aj na ten šport by si nemal až tak moc tlačiť, lebo aj tak si môžeš asi tú depresiu prehlbovať, ak v ňom nejde všetko podľa tvojích predstáv

ahjajjaj

je rozdiel medzi zlou náladou, smútkom a depresiou.
Ak máš rád šport, ale ho nevieš kvôli depresii vykonávať, svedčí to o tom, že by si mal situáciu riešiť za pomoci lekára a liekov.

pisticka

v prvom rade by som sa skusila zamysliet nad tym, co ti tu depresiu vlastne sposobuje a potom sa pokusit to nasledne odstranit. ak je to nieco, co sa da ovplyvnit, potom fajn, ak nie, tak mozno nejake lieky by som skusila, su rozne, ktore pomahaju na taketo psychicke veci.

grilda05

Mne takisto sport pomaha na zlu naladu vseobecne. Velakrat mi staci len obycajna prechdzka a hned mam krajsi den.

perla

Mne praveze sport na depresiu pomaha. Zakazdym, ked mam zlu naladu, nechut nieco robit ci dokonca depresiu, jedine pohyb mi pomaha ako s tym skoncovat.

janulka78

tiež mávam stavy, kedy neviem čo skôr, kde mi hlava stojí, mám toho veľa v práci alebo v osobnom živote, vtedy si dám sluchátka pustím si niečo a idem na bicykel, ten viem že mi pomôže vždy

hranko

Treba prísť na to, čo ti tú depresiu spôsobuje a tomu sa snažiť tak nejak vyhnúť. Ak športuješ, skús sa tomu naplno venovať, nech si hlavu namotáš na niečo iné

We-bero9

Skús vegetariánsku stravu. Okrem toho je veľa voľnopredajných liekov na depresiu. Musíš sa zamyslieť nad príčinou depresie a tú odstrániť. Ak Ťa niektorí ľudia robia depresívnymi treba obmedziť kontakt s nimi. Tí čo Ti pomáhajú mal by si utužiť kontakt.

kajomija

treba sportovat, prides na ine myslienky, vycistis si hlavu lebo nebudes mysliet na nic ine a plus spravis nieco aj pre svoje telo :)