Sex pred svadbou?

Príspevok v téme: Sex pred svadbou?
nešťastnííík

Ahojte :-)

Mám 27 rokov, vážny vzťah už 5 rokov, ale ešte sme spolu nič bližšie nemali. Moji rodičia a aj jej rodičia sú veriaci a trvajú na tom, že sex až po svadbe. Mne je to dosť blbé, lebo aj tohto roku sme boli spolu na dovolenke, chodievame na spoločné víkendy, ona prespáva u nás, ja u nich a medzi nami nič bližšieho nie je.
Pomaly uvažujem, že by som sa mal oženiť, ale zase len kvôli tomu? Máte niekto podobnú skúsenosť, resp. vydržali ste až po svadbu?

nešťastnííík

Tak už to mám za sebou a tentokrát si už vôbec neviem čo si mám myslieť.
V stredu som kúpil prsteň a včera som sa rozhodol pozvať ju na večeru a požiadal som ju o ruku. Povedala áno, odovzdal som jej prsteň. Odprevadil som ju domov, ale odvtedy mi neberie ani telefón.

Filip TT

soffa: uštvaní muži, čo strácajú záujem o sex, to je už dosť častý úkaz. Tvojej kamarátke by možno pomohlo, keby sa spolu vybrali na nejaký predĺžený wellness víkend, kde by mali čas len na seba. Snenie o dávnych milencoch je len únik z reality

zvedavy987

nezbednička

Presne ako pises, nie kazdy veriaci dodrzuje to co cirkev predpisuje, to si uvedomujem ... Aj ja som veriaci, ale to nikumu este nic nevravi, aky som a ake zasady z cirkvi si cenim a praktizujem.

Len som to tu narokom napisal, pretoze je to dolezite rozhodnutie a ak je moznost si vyjasnit nejake nedorozumenia vopred, tak je to len dobre a najma preto, ze prave toto jednoduche pomenovanie veriaci je velmi nic nehovoriace... kazdy jeden si dodrzuje to co chce a az po dlhsom rozhovre zistis ci je to to iste co aj ty.

JA som toho typu clovek co veri v lasku celu, ktora sa neoddeluje na dusevnu a fyzicku... Ked to clovek mysli uprimne vazne tak k tomu patri vsetko, drzanie za ruku, vasnive bozky dotyky, milovanie, spolocne objatie spanok, spolocne rnajaky obed, obetovanie casu namahy mysle... ved sam Boh vidi ako to clovek mysli, ze to robi s dobrym umyslom... a zriekanie sa nieocho co mu je vlatne nema zmysel... laska ma vela aspektov a vynachavat z nej nieco je mne neprirodzene... ale sam vidim, ze niekomu to vyhovue takto akceptujem a obdivujem ho, ze mas svoj nazor za ktorym si stoji a ide si za nim...

Ale tema je patri "nešťastníííkovi a jeho partnerke", tak mu prajem nech sa rozhodnu spravne, ale nech nezatvaraju oci nad otazkami, ktore budu musiet tak ci tak riesit.

nezbednička

Zvedavý987, čo si tým konkrétne myslel? To si naozaj myslíš, že každý jeden veriaci dodržiava všetko. Nemyslím, že je to také trestu hodné zdržať sa sexu pred svadbou, podľa mňa je to viac než obdivuhodné, že mladé dievčatá sa nehrnú do postele s hocikým a hocikedy.

zvedavy987

nešťastnííík

a uvedomujes si, ze cirkev ma i pravidla o intimnom zivote v manzelstve? dokazete sa s nimi obaja stotoznit? skus guglut PPR. Ak ano, tak gratulujem :-)

pojem veriaci je velmi nejasny, pretoze cirkev ma vela pravidiel a kazdy si ich vyklada a praktizuje po svojom... ach jaaj

soffa

nie zle ste ma pochopili.kamoska lutuje ze cakala ,(tiez bola panna,ale ona to tak chcela,on sa prisposobil) a teraz on je vytazeny jak pracovne tak finance ,nechce sa mu,je o 10 rokov starsi,..to su jej slova nie moje.proste spomenula ze lutuje,ze si mohla predtym uzit.

nešťastnííík

Díky, určite napíšem. Rozhodol som sa, že v piatok ju požiadam o ruku, len tak bez čakania. Neviem či je to dobrý nápad, ale ja to risknem.