Očné problémy

pavučinka

Nemam - meno, to ma len tak napadlo, že či to nemá súvis so š.ž. nakolko v mojom okolí všetci s ochorením š.ž. majú problémy s očami - glaukom, šedý zákal, VPDM, sklovec a zhoršenie dioptrií. Jasne, možno len zhoda náhod.
Kapem jodit draselný od dnes, tak uvidím a som objednaná k očnej, či je už potrebná operácia, ale ja ešte mám len začiatok šedého zákalu a tak sa nehrniem a preto hľadám niečo prírodné.
Viac ma otravuje ten čierny votrelec pohybujúci sa v mojom zornom poli a tlaková bolesť oka.

RNG

Co sa tyka kataraktov, s tymi moj brat napr uspesne bojuje uz dlhe roky pouzivanim kvapiek s obsahom (1%)acetyl carnosinu/NAC.
Najdes ich pod napr vyrobkom Can C Tento objav povodne od ruskeho lekara, Babyzhayeva, dlho nechceli optalmologovia prijat, lebo by stratili hromady pacientov na operacie kataraktu Nuz ale po vyse 30 rokov sa pravda uz neda zakryvat Viac na
www.life-enhancement.com

Inac ja osobne ako cukrovkar DM-2, kde najhorsi ucinok vysokej hladiny cukru v krvi je skodliva glykacia, beriem N-carnosine kazdodenne(2 x 500 mg) na ozabranenie glykacii, co vedie nakoniec u cukrovkarov k slepote, ohluchnutiu, periferalnej neuropathii a casto az k strate koncatin.

RNG

Karotenoidy, tj rastlinne farbiva, ktorymi sa rastliny brania proti nicivym ucinkom ultrafialoveho ziarenia sa zhromazduju v nasom tele, v kozi a napr v ocnej sosovke, kde posobia ako tienidlo, takze sa cez ne ultafialove ziarenie nedostane na sietnicu, zaroven ako antioxidanty odstranuju rozne skodlive volne radikaly a nasledky oxidacie

nemam-meno

pavucinka- mylis sa, u mna problemy s ocami vobec nesuvisia so stitnou zlazou :-)
zakalky a dioptrie mam od detstva, sivy zakal som mala kvoli silnej rocnej liecbe kortikoidmi...
ochorenie stitnej sa pridruzilo casom...

pavučinka

Lombardo opäť si ma o niečom poučila.

Nemam - meno, tak skúsim zajtra kapnúť, na pár dní to zrejme neuškodí, keď to tebe neublížilo. Tak pekne z 8 na 2. Inak začínam mať podozrenie, že za šedým zákalom a zákalkom v sklovci bude asi súvisieť aj hypofunkcia štitnej, lebo od kedy sa liečim 4rok tak sa mi rapídne zhoršil zrak a ak nie je príčina štítnej žlazy, tak potom tyroxín ktorí beriem a teraz ma to viac utvrdzuje, keďže toto je aj u teba pri ochorení štitnej žlazy.

nemam-meno

pavučinka- čo sa týka zákalu tak samozrejme, rozdiel je citeľný, predtým som mala dioptrie -8 a teraz mám -2...zákalky sa ale vytvorili znovu, nezabránil tomu luteín ani jód, ani unidexa ani tobradex, ktoré ti nasadia na hojenie a zabránenie jazvenia operovaného oka...
zákal sa prejavoval rozostreným videním, časom sa to horšilo...
ja mám ochorenie š. ž. na autoimunitnom podklade a očná mi povedala že tie kvapky môžem brať, vraj sa okom vstrebáva zanedbateľné množstvo do krvi

lombardo1981

Účinok jódu je veľmi individuálny. Všetko to závisí hlavne od tej samotnej ŠŽ. Ak sú na nej nejaké abnormality, tie zvyknú byť citlivé na jód. Dokonca aj u zdravých ľudí (bez ochorenia ŠŽ) môžu tieto abnormality tak zle reagovať na jód, že sa z toho napokon vyvinie hypotyreóza.
Čo som na nete čítala, tak aj reakcie u Kelpu a autoimúnnej hypo sú rôzne. Niektoré druhy totižto obsahujú veľké množstvo brómu, ktorý chráni ŠŽ pred účinkom jódu a prakticky tak zabraňuje rozvoju tyreotoxikózy.
Napríklad taká brokolica, kapusta, čínska kapusta, kvaka... jednoducho kapustovitá zelenina... obsahuje dve látky, ktoré pri premene zabraňujú vychytávaniu jódu ŠŽ. Jedna sa premení na tiokyanatan (bije sa o miesto s jódom) a druhá na goitrin (je úplne v rozpore so syntézou hormónov). Tiokyanatan sa nachádza aj v cigaretách. Ale ukazuje sa, že pokiaľ nie je prítomný deficit jódu, tak tiokyanatan nespôsobí hypotyreózu.

pavučinka

Nemam-meno, a po operácií šedého zákalu je to OK? Niekto má po odstránení problémy opäť.....no aj ja som počula, že sa ma operovať skôr a nie čakať až vraj zákal dozrie, že práve preto sú problémy ak sa včas neoperuje.
A tebe sa ako prejavoval šedý zákal?

Píšeš, že po operácií sa kapkajú kapky Jodit, ale Lombardo píše, že nie na autoimunitu.....ty máš hypofunkciu, ale zrejme nie na podklade autoimunity ako píše Lombardo. Inak niekto tvrdí, že mu práve tie kapky pomohli a to je asi tiež individuálne.