Očné problémy

RNG

NAC je aj skratka pre N-acetyl CARNOSINE, to je to, co tu spominam ako pomoc na katarakty,teda nie nie carnitine, kde to odstranilo katarakty az u vyse 30 % pacientov a prakticky u vsetkych im zastavilo progresiu. Pozri napr na
wisechoicemedicine.net

Marek M

Možno trošku od témy, ale určite na tému zrak, sám bojujem s makulárnou degeneráciou konkrétne s Bestovou chorobou. Ked sa mi asi pred 17 mesiacmi začal rapídne zhoršovať zrak a a dlho som čakal na odborné vyšetrenie začal som hladat na nete nejaké iné možnosti liečby a našiel som stránku www.dobreoci.cz je neuveriteľné ako sa dá stratený zrak vrátiť späť, bez operácii a injekcii a iných chemických preparátov, aj ked cesta nie je az taká jednoduchá ide predsa o zrak nie?
Na stránke sú aj ohlasy klientov, kto má chuť nech si prečíta je tam aj kúsok s mojho príbehu.

lombardo1981

NAC (N-acetylcysteín, acetylcysteín, N-acel-L-cysteín) je asi najčastejšie používané mukolytikum. Obsahuje ho ACC či Solmucol. Aj FDA ju má zaradenú medzi povoleným liečivami.
Inak už v roku 1963 sa používal na liečbu cystickej fibrózy. Takže je to riadne staré farmaceutické liečivo.

RNG

Nuz tie "kvazifirmy" vyrabaju nielen doplnkove materialy, ale vyse 80% chemikalii na lieky, ktore potom len farmaceuticke firmy inde miesaju a balia. Ich obrat je podstatne vyssi, ako malickeho Slovenska celeho dokopy. Tak nad nimi neohrnaj nosom, prosim. Tu si mozes napr pozriet mesacne obraty v stovkach miliard dolarov Alibaby a to je len priekupnik a sprostredkovatel. Cinske vyrobky samotne xco sa trykla doplnkov a surovin pre farmaciu maju ovela vyssiu hodnotu, samozrejme
alibabagroup.com

nemam-meno

RNG ak vymyslia kvapky ktore odstrania kratkozrakost tak im zatlieskam...zatial som spokojna ze mi znizili operaciou dioptrie a aj problem so zakalom je vyrieseny...Poistne si platim tak mi to poistovna preplaca...nevidim dovod preco oddalovat nevyhnutne a liat peniaze nejakym kvazi firmam na cinskej stranke alibaba...ps-odtial by som si neobjednala ani tricko a nie este lieky

RNG

na znacke nezalezi, len na obsahu. Ucinny roztok musi obsahovat 1% N-acetyl carnosinu. Sice nasa FDA prinutila vyrobcov pod tlakom oftamotologov oznacovat NAC a ko neaktivnu primes
( svine) , ale pravda postupne po vyse 30 rokoch vychadza na javo.
Co sa tyka operacii, nahradenie nasej zivej a zaostujucej sosovky kuskom plastika nie je velmi ziaduce pre pacienta, skor pre lekarov, co su za tu operaciu plateni, bez ohladu na to, ci to plati pacient alebo stat co to strhne ludom z chrbta vo forme dani alebo poistovnre vo forme mesacnych prispevkov.
Skutocna cena tychto operacii v USA je az desiatky tisicov dolarov, co je podstatne viac, ako celozivotne pouzivanie tych kvapiek.
A keby do toho FDA nezasahovala, tak by tie kvapky boli a zlomok ceny, kdeze N-acetyl carnosine sa vyraba napr v Cine za babku.V 10 ml flasticke je ho totiz len 100 mg, a cena napr v Cine je pod 100 dolarov za kg
pozri ponuky
alibaba.com

nemam-meno

nechapem teraz zmysel odporucania rng - dozivotne si kvapkat drahe kvapy ako prevenciu zhorsovania siveho zakalu...to ze tym podporujes predajcov to je asi ok...oftalmologom je jedno kolko katarakt denne zoperuju, hradi to poistovna...a neviem naco minat peniaze na kvapky ked si mozem dat zadarmo vymenit sosovky...kto ma nizsie dioptrie, zbavi sa ich operaciou uplne :-) operacia katarakty splni ten isty ucel ako laserova operacia a je zadarmo :-) a je to dozivotne lebo transplantovana sosovka uz sa nezmeni...
preco nevyuzit co je zadarmo ale kvapkat si drahe kvapky a brat dozivotne vselijake pripravky...to ze tym sa podporuje "sarlatanska lobby", to uz je asi jedno :-D

pavučinka

RNG -Can - C, tak to ma zujalo a mám možnosť si ich kúpiť vo Veľkej Británií a tak moja otázočka znie, že či sú rovnako kvalitné ako tie čo používa tvoj brat .
Na Slovensku zrejme nie sú....