Očné problémy

nemam-meno

Pavucinka- katarakta je praveze operovatelna lepsie ked je v zaciatocnom stadiu...kedysi sa cakalo dlhsie, teraz sa operuje hned ako sa zachyti. Progres nie je mozne zastavit ziadnymi doplnkami. Absolvovala som operacie katarakty, ide to naozaj ako na pase- 10 operacii za den...Po operacii sa kvapka nejaky jodid draselny (neviem presne aky pripravok s jodom to bol) na zabranenie vytvarania zakalov v sklovci, ale moja oftalmologicka mi povedala ze si to mozem kvapkat ale ma to nulovy efekt...a tak aj bolo:-) Zakaly sa vytvorili nanovo po operacii...(inak, mam hypofunkciu stitnej zlazy a mohla som tie kvapky s jodom brat)
A ano, u nas sa operuju sklovcove zakaly ale ako uz bolo povedane, len v ojedinelych pripadoch. Ale je to zbytocne, lebo sa vytvoria opat. Aj mne ich pocas operacie odstranili a mam ich zas.

pavučinka

lombardo, dík za dobre podaný výklad, tak uvidím či sa mi podarí zastaviť progres, alebo aj zlepšiť .
Vážim si tu na porade ľudí, ktorí hovoria k veci a nezosmiešňuju už aj tak dosť vystrašeného človeka, aj keď uznávam, že sú oveľa horšie diagnozy ako je tá moja.

lombardo1981

Áno, ginko zlepšuje prekrvenie i zvyšuje cirkuláciu krvi. Odporúčala som ho skôr ako prevenciu pred voľnými radikálmi a ochranou pred radiáciou. Boli totižto robené štúdie, kde oči ochránil pred vznikom kataraktu pri rádioterapii.
Bioflavonoidy majú niekoľko účinkov. Sú to antioxidanty (voľné radikály sú považované za jednu z príčin kataraktu podmieneného vekom), ďalej chránia pred diabetickým šedým zákalom dvoma formami. Prvou je blokáda jedného enzýmu, vďaka ktorému sa v šošovke ukladá sorbitol. Druhým je blokovanie procesu, ktorý sa volá glykácia (bielkoviny alebo tuky sa spájajú s cukrami, ktorý napokon vedie ku ateroskleróze, nedostatočnému prekrveniu kapilár či hypertenzii).
Kombinácia luteínu a zeaxantínu sa akumulujú v sietnici a táto akumulácia zvýši pigmentácia, ktorá ochráni pred degeneráciou.
Napokon to sú vitamín C, vitamín E a beta-karotén. Ich kombinácia dokáže spomaliť progresiu. Najmä dlhodobé užívanie vitamín C spolu s vitamínom E má ochranný účinok pred jeho vznikom.
Na tie zákalky som čítala iba jednu štúdiu, kde ich úspešne liečili vitamínom C. Ale ten bol podávaný intravenózne.

pavučinka

Ešte ma napadlo, že či to je iné brať jod ústne, alebo kapkanie do očí, možno len dezinfekcia, ale zas nie som z tých čo riskujú, jedine zo skúsenosti niekoho kto je na tom zdravotne ako ja a pomohlo mu to.

pavučinka

lombardo, radila si mi okrem iného aj ginko, to má aký súvis....myslím, že je to na drobné cievky a sklovec ich nemá. Ostatné vitam.a miner. si ešte zadovážim, no možno ich je dosť v Ocuteinu. Zatiať žiadna zmena, ten čierny votrelec si stále pláva v zornom poli a nie s neho odísť mimo rorného poľa.
No áno mám Hashim. ochorenie a tak s jodom neexperintujem , v tom príbalovom letáčiku z Joditu draselného nebolo jasne definované aké ochorenie š.ž. nemá tieto kapky brať.

lombardo1981

Ak máš autoimunitu, jód nie je najlepší. Raz tu Iren 1 napísala, že z neho kolabovala. Takže bacha. A inak deficit jódu sa dá zistiť z vyšetrenia moču. Tuším sa vyšetruje 24h moč.

RNG

Jod a selen sui v tele potrebne nielen na normalnu funkciu stitnej zlazy, ale aj inych zliaz s vnutornym vylucovanim, tiez su potrrebne na vyriobumnroznych enzymov , aj cistiacich telo od roznycy zhlukov. Sucasna mkedicina bojuje proti jodu uz od 1940 tych rokov, co je obrovsky podvod, pozri na japoncom co maju priemerny cdenny prijem jodu 13.5 mg na osobu, co je vyse 85 basobok odporucenej dennej davky jodu, co lekari zakazuju prekracovat, a predsa ako cely narod su ovela zdravsi a dozivaju sa o 10 rokov dlhsie , ako Slovaci.
Na zaklade tohoto paradoxu sa viaceri lekari v 80tycy rokoch s jodom zaoberali a zistili, ze ho mame nielenze nedostatok, ale nas on systematicky oberaju moderne zamorenia chlorom fluorom a bromom a tak doporucili si jod a selen doplnat a to v davkach ovela vyssich, od 2 do 12 mg denne, selen od 200 do 800 mikrogramov denne.
Viac najdes cez google.sk pod mojim nickom a slovom jod.Tam su uvedeni rozni lekari, co pri vyuskume zistili, ze viac jodu a selenu je pre nase zdravie dobre, zialbohu monopolna medicina zatvrdile a spiatocnicky bez vyskumov tvrdi opak.

pavučinka

Našla som tu na nete, že na zákaly v sklovci je dobrý jodit draselny, ale v príbalovom letáčiku, že tí čo sa liečia na ochorenie štítnej žlazy, ho nemôžu používať.
Moja otázka: Je tu niekto v tomto zbehli, či by mi vedel, že ak beriem L-thyroxín, či mi môžu tieto kapky uškodiť?

pavučinka

Lombardo, je tam maé množstvo Luteinu v Ocutein brillant je ho podstatne viac, no rybí tuk beriem tiež, ale dík každé info mi je dobre.
Inak , nevadí mi objednať ani zo zahraničia, ale dostupnejšie je mi to z GB.

lombardo1981

Objavila som jeden doplnok. Volá sa PreserVision AREDS 2 Formula. Má robené aj klinické štúdie na makulránu očnú degeneráciu. Na Slovensku ho človek na stopro nezoženie, ale ak by Vám nevadilo objednávanie z USA, tak si vygooglite.
Tu je tá štúdia, ak by Vás to zaujímalo: jama.jamanetwork.com
A tu je stránka výrobcu. Je tam aj zloženie: www.bausch.com