Spadla som do anorexie? dakujem za kazdu radu

Príspevok v téme: Spadla som do anorexie? dakujem za kazdu radu
littleslashe

Ahojte.
Uz sa PPP so mnou taha asi od februara. Uz to poslednu dobu vyzeralo celkom slubne. Ale ako zacinaju prazdniny opat mam neodolatelnu tuzbu chudnut. Mam 16 rokov, 170 cm a ked sa rano vazim tak mam okolo 51 kg. Moje problemy s PPPwzacali ked som prestala jest sladkosti/mastne a nezdrave jedla kvoli problemovej pleti. Potom stacilo par poznamok typu: "Aka si chuda" a mne sa to zapacilo. Tak budem este viac chuda. Postupne som vynechala pecivo a jedla som len ovocie, ovsene vlocky, a take tie zdrave a dietne veci. Akykolvek preslap v podobe sladkosti vo mne vyvolal zachvat zlyhania. Nasledky takehoto jedenia nenechali na seba dlho cakat. 4 mesiace bez menzesu, zla nalada, podrazdenost, padajuce vlasy. V tej dobe som chytila gen.bradavice v dosledku slabej imunity, a este ma len potrebne vysetrenia cakaju pri gynekologicke cakaju. Vtedy som akosi pochopila ze je zle. Mala som v tej dobe 53 kg (v aprili) a mala som na odporucanie doktorky pribrat na povodnu hmotnost 56 kg). Ale ako vidite mam 51 kg, co znamena zase chudnutie. Uvedomujem si ako si doslova vedome ublizujem, viem ake nasledky ma taketo chudnutie, ale stale mam potrebu jest malo alebo az vrcholne malo. Je vo mne akysi blok ktory mi napr po 17.00 nedovoli jest uz nic. Viem ze niesom tucna, ale bojim sa ze ak zacnem jest normalne tak priberiem a uz budem len "ta s tou priemernou postavou". Je to mix zufalstva, hlupych myslienok a neustaleho premyslania ako chudnut, nepribrat, neuskodit si atd..
Za akukolvek radu/vase skusenosti dakujem

littleslashe

Jánnn: Chcela by som ta ako psychoterapeuta/psychoterapeutku (prepac, nepoznam tvoje pohlavie).
Mas ukludnujuce vyroky, clovek sa citi hned lepsie.

Jánnn

Je veľa chorôb, to je fakt, príčiny ich vzniku sú kadejaké.
Podstatné je to, aby si prestala mať strach, ktorý máš. Stať sa môže hocičo, ale to sa môže či už s chorobou alebo bez nej.
Ty si ešte prameň tvojej vnútornej sily v sebe ešte neobjavila, tak ho objav a potom sa z neho napi a vypudíš všetky nezmysly, ktoré sú v tebe.

lombardo1981

Práve si mi len dokázala, čo presne za človeka si. Ty naozaj nemáš potrebu pomáhať. Ak by si ju mala, nezhadzuješ ľudí. Ak máš potrebu s vysmievať, pokojne to rob. Mne tým ublížiť nemôžeš. So zakomplexovanými p*čami mám celkom bohaté skúsenosti. O jednu viac, či menej. Inak ľuďmi ako ty, opovrhujem. Ale je neodpustiteľné ponižovať niekoho, kto je na dne! To dokáže skutočne len ľudský odpad!
Mňa celkom zaujímalo, ako by si reagovala na skutočný problém, keď sa, aj bez neho (podľa tvojich slov), bojíš pribrať. Pretože to pre mňa problém nie. Vytváraš si ich tam, kde nie sú. Je to tvoje rozhodnutie. A ty budeš žiť aj s jeho následkami.
A opäť si len dokázala to, čo tu už všetci vieme. A tým je fakt, že o PPP vieš veľké ho*no. Videla si ty vlastne napríklad takú echtnú anorektičku? Asi nie. Vlasy takmer žiadne, zuby pokazené, žalúdok nedokáže akceptovať žiadnu potravu, kosti vyzerajú ako u 70-ročnej ženy... Buď si tak natrvdlá alebo si skutočne pro-ana. Pretože len tie baby obhajujú anorexiu za niečo výnimočné. Možno ťa táto informácia prekvapí, ale úmrtnosť na anorexiu je vyššia ako na bulímiu.

Žužova

fu tolko chýb som narobila z toho ako sa mi z teba dvihal žaludok.. prepáčte,snád tomu porozumiete aj bez opravy :)

Žužova

Panda,sorry le z tvojich názorov a reší je mi zle... ty asi slovo ampatia tiež nepoznáš. Fuj fuj... maž taku osobu v okolí dogrciam sa aj na lačno

Panda ^-^

Ja sa tu na tom len zabavam takze tvoje siahodlhe kopirovacie schopnosti ma len dostali :D. Sorry ale aby niekto nevedel povedat dost a potom pytal rady ako skoncovat s ppp je na mna moc. Mozno mas v niecom pravdu - ppp sa bohuzial objavuje iba pri ludoch s traumou alebo aj socialne slabsich ludoch. Inak, bulimia vs anorexia. Pri anorexii si aspon nenicis prijimaciu sustavu a mas cas aj na ine veci ako vracanie stale dookola. Mozes si uzivat zivot v plnych duuuskoch a nie sa tuto srat pri sporaku ze co bude na obed :D.

lombardo1981

Ak sa bojis priberania (co aj ja) tak skus jest zeleninu a ovocie...
Tak momentálne premýšľam, či si do tej "hu*y skutočne se*ieš" alebo sa len na to hráš.
V podstate si jediná, ktorá to berie povrchne. Inak by si nemohla zo seba vypotiť takého perly: (A inak by si nesúdila!)
Ja nemam s anorexiou nic spolocne a ani mat nebudem. Nepride mi to normalne, ked niekto ma 30 kilo pomaly a stale chce chudnut. Co su slepe alebo co? Nikdy nepochopim ich zmyslanie ked je ocividne jasne, ze este tyzden na diete a skolabuju.
Aj tak si za to mozu sami. Najtrapnejsie je, ked sa niekto do toho dostane koli kritike ostatnych ludi. Co ten clovek nema vlastny nazor alebo co??!
Takže jediná rada?
Skus trochu poexperimentovat a vytyc si vahu, ktoru si chces udrzat.
Ak sa bojis priberania (co aj ja) tak skus jest zeleninu a ovocie... Toho si mozes dopriat aj viac. Staci sa len pozerat na kaloricke a hodnoty a mozes si tiez vypocitat bmr ktory ti povie kolko kalorii mozes prijat za den...
Verim, ze byt stihlajsia je urcite lepsie ako tucnejsia alebo tiez ,,normalnej hmotnosti" co mi pride tiez niekedy tucne.
Cvicenim akurat.
kolko jest aby si ani nechudla, ani nepribrala
Mozes sa kludne vazit kazdy tyzden aby si sa uistila, ze nepriberas. To tiez pomoze.
A táto veta je celkom zaujímavá: Raz som si dala volnejsie oblecenie, takze som vobec nevidela, ako na tom som. Trochu mi to pomohlo,
A táto veta je najlepšia perla: Ale bud rada ze nemas bulimiu.. To je o sto krat horsie.
Ako to môžeš vedieť? Keď sama tvrdíš, že netrpíš anorexiou a že ňou ani nikdy nebudeš trpieť? Máš pocit, že keď ovládaš jedlo, ovládaš všetko? A prečo si vlastne myslíš, že anorektičky musia mať 30kg? Vieš o tom, že existuje aj tzv. purgatívny typ anorexie, pri ktorom zväčša bebenky nie sú také vychudnuté. Majú viac či menej výraznú podváhu. Ale zato ich ťažko človek presvedčí, že nie s bulimičky.
Pricina, preco chcem schudnut je v tom, ze sa mi paci ked som stihlejsia ako plnsia. Je to proste moj styl. Uz som nad tym stravila tolko snahy, ze ak by som to pribrala naspät, asi by ma porazilo. Ved predsa kazdeho by to rozhodne nahnevalo, keby sa mu zrutilo to, na com dlho usilovne pracoval..........
Vieš, že mňa by to nevykoľajilo? Ja som dosiahla to, čo som chcela. Už 10 rokov abstinujem. A to je podľa mňa viac ako neschopnosť si udržať váhu v absurdnom limite ako je napríklad 52-54kg. Mám 55kg a už sa mi ide svet zrútiť. Ani toto nie normálna, vyrovnaná reakcia. A vrav si, čo chceš, vyhováraj sa ako chceš. Pre mňa zostaneš len niekto, kto má plnú hubu teoretických kecov, ktoré môžno budú fungovať na niekoho, kto nemá problém s jedlom a niekto, kto zaútočí a poníži človeka (PPčkárku) len preto, že mu bolo niečo vytknuté. Možno by si sa divila, koľko sra*iek mnohé z nich v detstve zažili. Nie je to výhovorka. Ale 10 ročna babenka, ktorú otec zneužíval, ktorá bola znásilnená, šikanovaná či týraná vlastnými rodičmi, má obmedzené rozhodovacie možnosti. Jediné za čo si môžu, je neochota skúsiť sa liečiť a neustále si hľadanie výhovoriek. Nie, že do toho spadli.

Panda ^-^

Pricina, preco chcem schudnut je v tom, ze sa mi paci ked som stihlejsia ako plnsia. Je to proste moj styl. Uz som nad tym stravila tolko snahy, ze ak by som to pribrala naspät, asi by ma porazilo. Ved predsa kazdeho by to rozhodne nahnevalo, keby sa mu zrutilo to, na com dlho usilovne pracoval.......... Pisala som tu len jedinu radu ako sa dostav VON z ppp - zacat od seba. Spravit si v sebe poriadok. Ved predsa clovek si musi rozumiet sam sebe, svojim potrebam atd, aby potom mohol aj nieco uspesne dokoncit. Nikto zanho nebude bojovat v boji proti ppp napr.