Otazka na tie co netuzia po detoch

Príspevok v téme: Otazka na tie co netuzia po detoch
mother

Zdravim slecny a damy. Mam 46 rokov a 24 rocneho syna ktory mne a môjmu manzelovi predstavil pred cca styrmi mesiacmi svoju priatelku. Ona bude mat o par tyzdnov 26 rokov. Kedze sa uz pozname nejaku tu dobu tak sa rozpravame aj o roznych temach. Jednou z nich bola aj tema buducnost, pripadna svadba a deti. Dost ma zaskocil jej nazor na temu rodicovstvo a deti. Vraj ona deti mat nechce. Ako toto ma dorazilo. Povedala mi ze môjho syna miluje ale deti mat nechce lebo nechce. Ja som len nadhodila temu ze ake satocky mame pre pripadne ich deti odlozene co este nosili moji synovia a dcera. Ona sa proste ohradila ze ake deti? Ja nechcem mat deti pani...
Ako to co ma byt? My pochádzame z katolíckej rodiny aj ona. A zrazu takyto nazor? Ved kazda zena sa na tento svet narodila a Boh jej dal zivot aby opat po rokoch az vyzreje v zenu privadzala na svet potomstvo a stala sa matkou a manzelkou. A ona z veriacej rodiny si dovoli povedat takuto vetu? Myslela som si ze si robi srandu lebo je to take vtipne a vesele dievca a tak som sa po case spytala aj syna mimo nej ako to myslela a ci planuje mat deticky. On mi povedal nech jej dam pokoj ze sa nemam do toho starat a ze to je ich vec. Ze on nieje ani proti detom ale ani nejako ze za. Ze mat deti nieje nieco co ludia musia mat. Ako toto co ma byt? Ved sme ho vychovavali v laske. Viedli sme ho prikladom a vzorom ze dvaja dospeli ludia sa casom vezmu a splodia nove zivoty a budu zit v duchu katolíckej rodiny a oni sa buria proti tomuto? Moje dve deti syn a dcera sa detom a rodicovstvu nebrania a on?
Prosim vas ak ste tu taketo slecny a damy ktore nechcete a nemate deti napiste mi preco?
Ved podla mna kazda zena tuzi stat sa matkou ako kazdy muz tuzi stat sa otcom. Ved je to nasa povinnost mat deti ako aj zvieratka maju svoje mladatka. Ved deti su vonkajsim prejavom lasky dvoch ludi nie? Mat deti je nase poslanie ktore nam dal boh. Co vas slecny a damy vedie k takemu to radikalnemu rozhodnutiu zapudit v sebe matersky cit a nenaplnit funkciu svojej maternice a vajecnikov ktore sa kazdy mesiac snazia vytvorit zaklad a to vajicko na potencialny dalsi zivot.Nedovolit svojim prsiam aby sa v nich tvorilo cez toto krasne obdobie mlieko a napajalo novy zivot.
Co vas k tomu vedie ze ste rozhodnute nenaplnit svoje poslanie od Boha stat sa matkou. Je ine ak ma zena zdra. problemy a nemoze ich mat alebo sa jej nedari donosit plod ale ak je zdrava tak preco odmieta svoje bozie poslanie?
Co ma vsak zaskocilo je ze so synom sa chce vziat casom ale deti nie. Ked sa jej pytam preco nechces deti tak lebo. Lebo je to jej telo a jej rozhodnutie. Ak sa jej spytam a co moj syn tak povie ze ved sa ho spytajte na nazor. Inak spolu dobre vychadzame, vie varit, je sikovna, pracovita, vesela a sympaticka ale tymto rozhodnutim ma sklamala. Ja sama pochadzam z rodiny kde sme bol styria surodenci. Mam uz aj vnucata ale nebranim sa dalsim. Tesila som sa ze aj tento syn mi privedie radost do rodiny svojimi detmi. A zrazu Boh vrati rozum a lasku a nech ich privedie na spravnu cestu ktoru je naplnenie manzelskej lasky a tym su deti. Verim ze sa umudria a deti mat budu.
Poznaju sa uz dva roky. Nechapem jedno a preto vas prosim o vysvetlenie preco sa niektore zeny rozhodnu deti nemat? Co ich k tomu vedie? Co vas k tomu prividedlo ze deti mat nechcete?
Dakujem

katolíčka

mother patrí medzi tých množiacich sa králikov, proti ktorým vystúpil aj pápež František, tak poprosím všetkých prispievajúcich, aby ju nestotožňovali s katolíckou vierou...
je to obyčajná chodiaca maternica, ktorá si nevidí ďalej ako po krčok.

A mother-nie, skutočne netúžim po tehotenskom bachore a ovisnutých ceckoch.

zewa

Jedine co rozhovormi o detoch a manipulaciou buducej nevesty dosiahnete je, ze sa nastve. Mozno opusti vasho syna a ten sa zas nastve na vas. Mozno s nou pred vami ujde. Tak nebudete mat nielen vnuca, ale nebudete mat ani syna. Nestarajte sa do nich. A uz vobec nie do nej. Nemate na to pravo akokolvek manipulovat s hocikoho zivotom. Clovek nieje len sama biologia. Clovek ma aj psychiku. A pre tu nieje splodenie dietata dolezite. Mozno by nebolo od veci, keby ste si zabsolvovali psychoterapiu, aby ste fakt, ze nebudete mat dalsie vnuca uniesli. Obavam sa, ci tu chuda nevestu nepriviazete a nedonutite syna, aby ju oplodnil. Ved podla vas je to v zaujme bozom... Omg...

odpovedam

mother, keby to bolo tak, ze kazda zena a kazdy muz tuzi po dietati, nebolo by tolko interrupcii, opustenych deti, deti zijucich v katastrofalnych rodinach alkoholikov ci narkoman, nebolo by tolko deti nenavidenych rodicmi, ktori svoje deti neplanovali atd. Zobudte sa, svet nie je idealny a nikdy nebude. Dieta ma byt vysledkom zodpovedneho rozhodnutia oboch rodicov, nie vecou povinnosti. Budte opatrna pri slovicku "kazdy" muz a "kazda" zena, ako vidite, realita je o roznosti.

Carlota27

Ja nechcem mat deti lebo ak mne priroda nenadelia krasnu zensku postavu ja sa jej pomstim a neprivediem na svet deti. Cize ja z pomsty voci prirode.
a decka su strata casu. Piplat to cele roky a nicit si zdravie pri nich. Ked vidim tie unervacene matky tak toto mi netreba. Bud zo svojich decak vychovaju rozmaznanych spratkoch alebo nervackych usoplancov.

word-cap

pani matka, ja som tiež z tých čo decko mať nechcú a prečo? Lebo som robila babbysitter nejaký tú dobu a decká sa mi zhnusili doslova. To čo robia deti je dosť záťaž na ľudskú psychiku a čím viac detí tým väčšia záťaž. Ono to nieje len o cumlíkoch a muckaní sa. Ono je to aj o vracaní, hnačkách, grcaní, revaní, bordeli v celom byte, trucovaní, vrešťaní, odvrávaní, behaní po pohotovostiach a lekároch, popišavaní, prebaľovaní, naťahovaní sa pri jedení, atď atď. Čo sa týka tehotenstva je nie med lízať. Deväť mesiacov je dlhá doba. A koľko zdrav. problémov je s tým spojených. Koľko komplikácií sa môže vyskytnúť, koľko trvalých následkov ako krčové žily, prepadnutá oblička, poklesnutá maternica či krčok maternice, tehotenská cukrovka a mohla by som rozprávať a rozprávať. Ale je to zbytočné. Pani matka pochopte jedno raz a navždy, sú na svete ľudia muži aj ženy ktorí deti nechcú mať lebo nechcú. Je to ich vec a vás a vami podobne zmýšľajúce ženské to vôbec trápiť nemusí že prečo. Kedže ste z dediny tak sa to dá pochopiť lebo na dedine a z dedín pochádzajúcich ľudí sa to dá očakávať že vždy majú takéto zastaralé názory. Je jedno či v Boha veríte alebo nie ale vy na dedinách len riešite kto s kým, kedy a kde. Ktorá sa prespala, ktorá je hrubá, ktorá sa bude vydávať a či sa bude, prečo tá nemá deti a pod. Ludia z malých miest a dedín sú tak zacvrknutí v tých pravekých názoroch že nieste ochotní pripustiť niekoho kto sa odvážil vystúpiť zo zabehaných koľají a neísť s davom. Načo nútiť niekoho do materstva a rodičovských povinností ak to nechce? Načo? Aby ste vy riešitelia lepšie spali? Aby ste boli konečne spokojní že aj tá či ten konečne patrí k skupinke ustarostených a nervozných ľudí? Závidíte že oni majú slobodu a voľnosť zatiaľ čo vás obmedzuje manžel a deti?
Ja viem že decko nechcem mať a nik ani tie vaše názory mi môj názor nezmenia. S priateľom sme spokoní tak akoo sme a to máme obaja po 30tke. Myslíte že som menej šťastná ako matka troch detí ktorej manžel pije či behá za ženskými? Myslíte že som menej šťastná ako žena ktorá sa stará o dieťa s epilepsiou?
Nakoniec mám radu pre vás do života. Zmeňte svoj pohľad na svet. Doba sa zmenila aj myslenie žien sa mení našťastie k lepšiemu.

mother

Zial nieje to vymyslena tema, kiezby bola.
Vidim ze ste sa do mna pekne obuli. Neviem preco nedokazete pochopit moje vnimanie zeny a muza. Ja si myslim ze sme tu kazdy jeden preto aby sme si nasli vhodného partnera a plodili potomkov. Ved tie maternice, vajecniky a spermie sa v ludskych telách netvoria bez dovodu. Ak by nam bolo sudene nemat deti tak by sa rodili aj jedinci ktori by tieto rozmnozovacie ustroje nemali. Ja si myslim ze kazda jedna co tu tvrdite ze nechcete a nebudete mat deti len klamete sami seba. Kazda jedna z vas tuzi mat tehotenske brusko a chodit na prechadzky s kocikom. Kazda jedna tuzi po kojeni a muckoni sa s vlastnym babom. Ako kazdy jeden muz tuzi aby z jeho spermie vznikol jeho syn ci dcera. Nieje proti Bohu ak tieto organy vo vasich telách nenaplnia svoj predurceny ucel na mnozenie? Nieje to zbytocne existovat a nenaplnit zivot dalsim jedincom?
S mojou sestrou sme na moju buducu nevestu nasili taku psychologicku nenutenu manipulaciu. Kupujeme casopisy kde sa pise o tehotenstve a starostlivosti o babetka, ukazujeme jej fotky babetiek nasich známych, sestra jej ponuka kocikovanie svojho vlastného vnucata ktore ma teraz sedem mesiacov, ked idem s synom a nou do obchodu tak naschvál a nenapadne ju zavediem do regalov kde su same oblecenia pre babetka, cumliky, plienocky atd. vedieme v jej pritomnosti rozhovory na temu rodina, deti, porody, tehotenstvo s ostatnými zenami atd. Snad sa nam ju podari pretrasformovat a naladit na materske povinnosti aspon takto nenapadne. Ked sa bude pohybovat v takomto naladenom prostredi tak verim tomu ze podlahne a coskoro nam do rodiny pribudne dalsia tehulka. Ja viem ma len 26 ale tak aj lekari tvrdia ze najlepsi vek na prve tehotenstvo je vek do 25 rokov. Takze je najvyssi cas aby to do 30 stihla. Ano kazda sa mozno zo zaciatku tomu branite ale ked bude po vsetkom aj po tehotenských utrapach a porodnych bolestiach a prebdených nociach tak je kazda zena rada ze to dieta ma.
Mozte sa nadalej do mna nabalovat dievcata ale ja verim ze Boh nam dal lasku a nasou povinnostou je ju sirit dalej. To dnesny svet urobil zo zien emancipovane feministky ktore zavrhuju materstvo a svoje reprodukcne organy povazuju za druhorade. To dnesny svet skazil Bohom predurcene poslanie muza a zeny. Odjakziva od davnych cias odkedy existuje ludstvo su muz a zena nato stvoreni. Dnes sa zeny odmietaju podrobit muzom, chcu byt na rovnakej urovni ako oni ale to nieje poslanie zeny od Boha aby sa rovnala muzovi. Poslanim zeny je rodit deti. Prsia a boky zeny su nato urcene.
Chcela som len vediet co vas ktore ste bezdetne vedie k takémuto rozhodnutie a nie ze sa tu budete do mna navazovat. POchadzam z malej dedinky kde uz od mala ucime male dievcata k budúcemu povolaniu zeny a to materstvu. Dievcatka sa maju hrat s kocikmi a babikami. Uz od mala sa ocakava od dievcat ze budu pokracovat v naplneni ulohy zeny na zemi a to je tehotenstvo, porod a starostlivost o dieta.
Ucia nas to knazi v kostoloch, ucia nas to lekari, ucia nas to nasi rodicia.

lucia238

ZEWA uplne suhlasim s tvojim pripsevkom o 9:20, presne to si myslim aj ja , nalpesie, ze potom kade ti rodicia chodia, tam sa vychvaluju , na kolko kruzkov ich deti chodia, ake su sikovne, co dokazu, co len maju, ale nech si polozia otazku, kolko casu realne s nimi stravia /nevravim ked su v praci/, ale ked mozu a radsej tie deti odpracu kamsi ...

Prezyvka055

Boh neexistuje, je to len fikcia, skor je smutne to ze ste svoj zivot postavili na zakladoch niecoho imaginarneho.