Otazka na tie co netuzia po detoch

Príspevok v téme: Otazka na tie co netuzia po detoch
mother

Zdravim slecny a damy. Mam 46 rokov a 24 rocneho syna ktory mne a môjmu manzelovi predstavil pred cca styrmi mesiacmi svoju priatelku. Ona bude mat o par tyzdnov 26 rokov. Kedze sa uz pozname nejaku tu dobu tak sa rozpravame aj o roznych temach. Jednou z nich bola aj tema buducnost, pripadna svadba a deti. Dost ma zaskocil jej nazor na temu rodicovstvo a deti. Vraj ona deti mat nechce. Ako toto ma dorazilo. Povedala mi ze môjho syna miluje ale deti mat nechce lebo nechce. Ja som len nadhodila temu ze ake satocky mame pre pripadne ich deti odlozene co este nosili moji synovia a dcera. Ona sa proste ohradila ze ake deti? Ja nechcem mat deti pani...
Ako to co ma byt? My pochádzame z katolíckej rodiny aj ona. A zrazu takyto nazor? Ved kazda zena sa na tento svet narodila a Boh jej dal zivot aby opat po rokoch az vyzreje v zenu privadzala na svet potomstvo a stala sa matkou a manzelkou. A ona z veriacej rodiny si dovoli povedat takuto vetu? Myslela som si ze si robi srandu lebo je to take vtipne a vesele dievca a tak som sa po case spytala aj syna mimo nej ako to myslela a ci planuje mat deticky. On mi povedal nech jej dam pokoj ze sa nemam do toho starat a ze to je ich vec. Ze on nieje ani proti detom ale ani nejako ze za. Ze mat deti nieje nieco co ludia musia mat. Ako toto co ma byt? Ved sme ho vychovavali v laske. Viedli sme ho prikladom a vzorom ze dvaja dospeli ludia sa casom vezmu a splodia nove zivoty a budu zit v duchu katolíckej rodiny a oni sa buria proti tomuto? Moje dve deti syn a dcera sa detom a rodicovstvu nebrania a on?
Prosim vas ak ste tu taketo slecny a damy ktore nechcete a nemate deti napiste mi preco?
Ved podla mna kazda zena tuzi stat sa matkou ako kazdy muz tuzi stat sa otcom. Ved je to nasa povinnost mat deti ako aj zvieratka maju svoje mladatka. Ved deti su vonkajsim prejavom lasky dvoch ludi nie? Mat deti je nase poslanie ktore nam dal boh. Co vas slecny a damy vedie k takemu to radikalnemu rozhodnutiu zapudit v sebe matersky cit a nenaplnit funkciu svojej maternice a vajecnikov ktore sa kazdy mesiac snazia vytvorit zaklad a to vajicko na potencialny dalsi zivot.Nedovolit svojim prsiam aby sa v nich tvorilo cez toto krasne obdobie mlieko a napajalo novy zivot.
Co vas k tomu vedie ze ste rozhodnute nenaplnit svoje poslanie od Boha stat sa matkou. Je ine ak ma zena zdra. problemy a nemoze ich mat alebo sa jej nedari donosit plod ale ak je zdrava tak preco odmieta svoje bozie poslanie?
Co ma vsak zaskocilo je ze so synom sa chce vziat casom ale deti nie. Ked sa jej pytam preco nechces deti tak lebo. Lebo je to jej telo a jej rozhodnutie. Ak sa jej spytam a co moj syn tak povie ze ved sa ho spytajte na nazor. Inak spolu dobre vychadzame, vie varit, je sikovna, pracovita, vesela a sympaticka ale tymto rozhodnutim ma sklamala. Ja sama pochadzam z rodiny kde sme bol styria surodenci. Mam uz aj vnucata ale nebranim sa dalsim. Tesila som sa ze aj tento syn mi privedie radost do rodiny svojimi detmi. A zrazu Boh vrati rozum a lasku a nech ich privedie na spravnu cestu ktoru je naplnenie manzelskej lasky a tym su deti. Verim ze sa umudria a deti mat budu.
Poznaju sa uz dva roky. Nechapem jedno a preto vas prosim o vysvetlenie preco sa niektore zeny rozhodnu deti nemat? Co ich k tomu vedie? Co vas k tomu prividedlo ze deti mat nechcete?
Dakujem

redka

mozno... :D teraz mi napadlo este nieco .... moze byt rada, ze jej syn nie je homosexual... nic proti takto orientovanym ludom... ale toto by uz ta katolicka matka asi uz nerozchodila :D ... pardon obcas mi napadnu aj taketo somariny :D

obličkaa

Redka - môže byť, aj mňa to napadlo. Je tu ešte tretia možnosť a to, že sme ju tu riadne "sfúkli" a že nemá argumenty, či?

redka

myslim ze je zbytocne uz cokolvek pisat... matka napisala len prispevok a uz sa vobec nezapojila do debaty... pride mi to ako dalsi vymysleny clanok podobne ako ten o polygamii v manzelstve... niekto prisiel napisal kontroverznu temu a teraz sa na tom bavi alebo si pise svoj clanocek do casaku...

Yuki

och, už keď som si prečítala slovo Boh a božie poslane, vedela som, že to pôjde zlým smerom :-D. To, že má žena vaječníky atď. neznamená že musí automaticky rodiť deti, nie sme továrne na výrobu. Ak žena nechce dieťa, tak nechce.. čo je na tom nepochopiteľné?
Ja sama nemám veľmi blízko k deťom, nemám rada spoločnosť detí, neviem čo s nimi robiť. Nevylučujem možnosť, že možno raz budem mať túto potrebu, no v mojich 24 rokoch určite nie.

obličkaa

a ešte niečo: neodpustím si sarkastickú poznámku - p. Mother, vy ste zdegradovali ženu na chodiacu maternicu s bradavkami, nemyslíte?

obličkaa

Som žena, budem mať 50, nemám deti a stotožňujem sa s tu uvedenými názormi!! Špeciálne odkaz pre p. ---kolibrik 440--- neodsudzujem Vás a myslím, že žiadna rozumná a zodpovedná žena Vás nemôže odsúdiť a som presvedčená, že Vášmu synovi ste lepšia matka ako ktorákoľvek iná. Odkaz pre zakladateľku témy: to, čo Vy definujete ako POVINNOSŤ, to je rozmnožovací PUD, ktorý majú geneticky zakódovaný všetky biologické organizmy /aj napr. také baktérie ho majú/. Lenže človek má možnosť slobodnej voľby, ktorá mu bola daná od Boha, ak sa teda žena rozhodne dobrovoľne nemať deti, je to len jej a znova len jej voľba. A na záver len trochu filozofického nadhľadu: život každej ženy ovplyvňujú deti a je jedno, či sa jej narodia alebo nie.

Lara 85

Neskorý dobrý večer Mother,

Vaša (asi) budúca nevesta je samostatná ľudská bytosť s vlastným mozgom. Rozhodnutie, či chce alebo nechce vlastných potomkov je jej výsostným právom a NIKTO nemá právo toto od nej vyžadovať. Každý človek, je jedno či žena alebo muž, má slobodnú vôľu.
Píše sa rok 2015, nie sme v temnom stredoveku aby mi predstavitelia kresťanskej viery diktovali kedy sa mám vydať, s kým mám žiť alebo nebodaj či mám mať deti..
Postoj Vášho syna je správny, je to ich súkromná vec.

Potomkom sa nebránim, ale pokiaľ nebudú, nič sa nedeje. Mám dostatočne plnohodnotný život, dieťa k tomu nepotrebujem.

Som dosť liberálna povaha, ale Vaše vyjadrenie o ženách ako o chodiacich materniciach ma ako ženu hlboko uráža a o Vás to niečo vypovedá..

Lara (30)

kolibrik 440

pridam svoj nazor.. to ,ze zena nechce deti ,je len jej rozhodnutie a ziadnu zenu za to neodsudzujem .prave naopak ,ak nechce mat deti ,len jej fandim .... moj pripad ,je taky ze odmala som nikdy nemala rada deti ... vnutorne som necitila potrebu davat pozor na cudzie deti ,ako moje kamosky ,ktore sa isli zblaznit ,ked mohli niekomu postrazit dieta ..ja som sa detom vyhybala ,a vedela som ze deti nikdy nechcem ..nezmenilo sa to ani v puberte ,ani v dospelosti ,,proste som nikdy k detom nic necitila a skor mi liezli na nervy ! ...vo svojich 23 som spoznala manzela .. a on velmi chcel dieta ... ja som na to pristupila ,lebo som myslela ,ze sa moj vztah k detom zmeni ,len to musim prekonat ! .. ale toto zeny nikdy nerobte !! ked mate vnutorny pocit nemat deti ,tak ich nemajte !!! moj maly sa narodil a ja som k nemu nic necitila ,proste nic ! vravim si treba na to cas , ale mne ten maly nedodaval ziadnu radost skor naopak ,, utrpenie ze ho mam !!! bola som psychicky zufaly clovek !! moj maly ma uz 7 rokov,ale vnutorne som stale nevyrovnana ze ho mam ! ,aj ked ho uz lubim ... deti uz nechcem !!! proste moj instinkt ma neklamal ,ze nemam mat deti ,navonok sa mu snazim dat lasku ,ale vnutorne sa necitim ako matka !!! a vela krat som sa ruhala ,keby som ho nemala !!! nemozem za to ! ja sa koli tomu velmi trapim vnutorne ,citim sa ako najhorsia matka na svete .. naozaj ,tie ktore nechecet mat deti nemajte ich ,nikto vam to nemoze nakazat ..... to je moj nazor ..a neodsudzujte ma tu ,za to co som napisala ..ale ak to ta citite a stojite si za tym .. tak si za tym stojte ...

Hammyyy

"Co vas slecny a damy vedie k takemu to radikalnemu rozhodnutiu zapudit v sebe matersky cit a nenaplnit funkciu svojej maternice a vajecnikov ktore sa kazdy mesiac snazia vytvorit zaklad a to vajicko na potencialny dalsi zivot.Nedovolit svojim prsiam aby sa v nich tvorilo cez toto krasne obdobie mlieko a napajalo novy zivot."...
brrrrrrrrrrr

kiara b

myslím,že Slobodna ti túto dilemu vysvetlila slušne a podrobne
nie je čo dodať..
len pridám malý môj poznatok:čo si všímam,najviac žien ktoré z nejakého,bližšie nešpecifikovaného dôvodu(ktorému samé neveria,lebo je vymyslený)nechcú mať alebo nemajú deti sú z kresťanských rodín..skoro všetky
takže na to bohabojnosť mladých na Slovensku veľký vplyv nemá
naopak,"povinnosť" mať veľké rodiny je etalonom iných svetových náboženstiev
+ naši spoluobčania