Otazka na tie co netuzia po detoch

Príspevok v téme: Otazka na tie co netuzia po detoch
mother

Zdravim slecny a damy. Mam 46 rokov a 24 rocneho syna ktory mne a môjmu manzelovi predstavil pred cca styrmi mesiacmi svoju priatelku. Ona bude mat o par tyzdnov 26 rokov. Kedze sa uz pozname nejaku tu dobu tak sa rozpravame aj o roznych temach. Jednou z nich bola aj tema buducnost, pripadna svadba a deti. Dost ma zaskocil jej nazor na temu rodicovstvo a deti. Vraj ona deti mat nechce. Ako toto ma dorazilo. Povedala mi ze môjho syna miluje ale deti mat nechce lebo nechce. Ja som len nadhodila temu ze ake satocky mame pre pripadne ich deti odlozene co este nosili moji synovia a dcera. Ona sa proste ohradila ze ake deti? Ja nechcem mat deti pani...
Ako to co ma byt? My pochádzame z katolíckej rodiny aj ona. A zrazu takyto nazor? Ved kazda zena sa na tento svet narodila a Boh jej dal zivot aby opat po rokoch az vyzreje v zenu privadzala na svet potomstvo a stala sa matkou a manzelkou. A ona z veriacej rodiny si dovoli povedat takuto vetu? Myslela som si ze si robi srandu lebo je to take vtipne a vesele dievca a tak som sa po case spytala aj syna mimo nej ako to myslela a ci planuje mat deticky. On mi povedal nech jej dam pokoj ze sa nemam do toho starat a ze to je ich vec. Ze on nieje ani proti detom ale ani nejako ze za. Ze mat deti nieje nieco co ludia musia mat. Ako toto co ma byt? Ved sme ho vychovavali v laske. Viedli sme ho prikladom a vzorom ze dvaja dospeli ludia sa casom vezmu a splodia nove zivoty a budu zit v duchu katolíckej rodiny a oni sa buria proti tomuto? Moje dve deti syn a dcera sa detom a rodicovstvu nebrania a on?
Prosim vas ak ste tu taketo slecny a damy ktore nechcete a nemate deti napiste mi preco?
Ved podla mna kazda zena tuzi stat sa matkou ako kazdy muz tuzi stat sa otcom. Ved je to nasa povinnost mat deti ako aj zvieratka maju svoje mladatka. Ved deti su vonkajsim prejavom lasky dvoch ludi nie? Mat deti je nase poslanie ktore nam dal boh. Co vas slecny a damy vedie k takemu to radikalnemu rozhodnutiu zapudit v sebe matersky cit a nenaplnit funkciu svojej maternice a vajecnikov ktore sa kazdy mesiac snazia vytvorit zaklad a to vajicko na potencialny dalsi zivot.Nedovolit svojim prsiam aby sa v nich tvorilo cez toto krasne obdobie mlieko a napajalo novy zivot.
Co vas k tomu vedie ze ste rozhodnute nenaplnit svoje poslanie od Boha stat sa matkou. Je ine ak ma zena zdra. problemy a nemoze ich mat alebo sa jej nedari donosit plod ale ak je zdrava tak preco odmieta svoje bozie poslanie?
Co ma vsak zaskocilo je ze so synom sa chce vziat casom ale deti nie. Ked sa jej pytam preco nechces deti tak lebo. Lebo je to jej telo a jej rozhodnutie. Ak sa jej spytam a co moj syn tak povie ze ved sa ho spytajte na nazor. Inak spolu dobre vychadzame, vie varit, je sikovna, pracovita, vesela a sympaticka ale tymto rozhodnutim ma sklamala. Ja sama pochadzam z rodiny kde sme bol styria surodenci. Mam uz aj vnucata ale nebranim sa dalsim. Tesila som sa ze aj tento syn mi privedie radost do rodiny svojimi detmi. A zrazu Boh vrati rozum a lasku a nech ich privedie na spravnu cestu ktoru je naplnenie manzelskej lasky a tym su deti. Verim ze sa umudria a deti mat budu.
Poznaju sa uz dva roky. Nechapem jedno a preto vas prosim o vysvetlenie preco sa niektore zeny rozhodnu deti nemat? Co ich k tomu vedie? Co vas k tomu prividedlo ze deti mat nechcete?
Dakujem

sewie

a ano, v jednom s vami asi vsetci suhlasime! kiez by bola tato tema vymyslena! lebo to ze existuje clovek s takymito nazormi je na plac!

sewie

nechcem byt zla, ale dufam ze sa mladi odstahuju hodne daleko daleko a budu si uzivat a tesit sa zo zivota tak ako vyhovuje im!

redka

"Myslim ze v nej treba len prebudit materske city. Kazda ich v sebe mame len mnohe ich potlacate z nejakého dovodu. Bud zly pristup rodicov, nejaka trauma, sklamanie z muzov, z rodicov a pod."

a ty iste vies co vsetko ma dievca za sebou....

si zaslepena.... svojim presvedcenim... a kryjes to za nejaku vieru... ale zrejme teba niekto zle viedol, ked poslanie zeny odvadzas od jej maternice...

liberta25

tu je uz kazda rada zbytocna. tato zenska je posadnuta produkciou deti a kedze uz asi sama nevie ziadne vyprodukovat, plynulo preniesla svoje zameranie a posadnutost si vybija na vlastnych potomkoch a ich partnerkach.

mother

Opakujem Vam nieje to vymyslena tema a podaj by bola vymyslana a nie skutocnost.
Kedze vidim ako tu na mna utocite reagujem poslednýkrát na vase prispevky. Chcela som odpovede v style "nechcem dieta lebo... " a nie same urazky a nadavky. Chcela som poznat myslenie zien ktore po detoch netuzia cize odmietaju rolu matky a poslanie zeny. To ako budem psychicky posobit na svoju moznu nevestu je moja vec a vas do toho nic. Zatial dievca odolava zial ale snad ju so sestrou zlomime a polavi. Myslim ze v nej treba len prebudit materske city. Kazda ich v sebe mame len mnohe ich potlacate z nejakého dovodu. Bud zly pristup rodicov, nejaka trauma, sklamanie z muzov, z rodicov a pod. Zenu len je potrebne nasmerovat spravnym smerom a ono to pojde.
Same tu niektore z vas potvrdzuju pravidlo ze ste v minulosti deti mat nechceli a nakoniec mate aj ked len jedno. Takze bolo to vo vas len ste sa tomu branili.
A k tomu ako ste to nazvali trkaniu len tolko, ja svojmu synovi verim a vie ze pohlavnym zivotom este spolu neziju. Je veriaci tak ako ona. Chodia na bozie sluzby, na spovede. Verim mu a viem zeby ma nesklamal. Vpecatila som mu od mladosti zasadu ze muz a zena sa maju navzájom oddat jeden druhemu az po manzelskom slube teda po sobasi. NIkdy to dievca u nas nespalo ani on u nej. Neboli spolu ani na dovolenke lebo vedia zeby tazko asi odolali takze nepokusaju osud. Verim ze odolava aj ked sa poznaju dlhsiu dobu.

stryco.

dufam, ze tato tema je vymyslena lebo je mi az tazko, ze existuje niekto, kto je tak sebecky a bezohladny k potrebam, tuzbam a snom, dokonca svojho dietata, ze je schopny takto zasahovat do jeho zivota a zivota jeho partnerky.

Veronika_01

Keď som bola vo veku Vašej "možno" budúcej nevesty po dieťati som vôbec netúžila ani ja. V jej veku som práve končila VŠ a jediné čo ma vtedy zaujímalo bola kariéra a na dieťa som ani len nepomyslela a vlastne ani na spoločný život s priateľom.
Teraz mám 37 rokov a moje prvé dieťa má 3 mesiace a popravde viac detí ani neplánujeme. V dnešnej dobe je dieťa finančne až príliš náročné a radšej zabezpečíme jedno dieťa a to maximálne ako mať 2 deti a nevedieť ich zabezpečiť.

Moireal

Tak tento uvodny prispevok ma fajnovo vytocil. Vazena pani, vy si akym pravom dovoluteje rozkazovat svojmu synovi a priatelke, ci maju ci nemaju mat deti. To je take cosi, ze nemam slov. Este tu predhadzujete katolicku vieru. Ja som tak bola svojim sposobom tiez vychovavana ale dobre, ja vam poviem dovod, preco dnesna zena nechce mat deti.
1. Je chora a to dnesna zena takmer kazda vplyvom sajrajtu co konzumuje, isteze aj HAK a toxinmi v ovzdusi.
2.Tento svet je beztak dost plny, a to najma chamtivcov.
3. Mat dieta nieje len "krestanska" povinnost. Po dietati treba tuzit, treba si ho naplanovat, aby mohlo byt privedene do milujuceho a laskyplneho prostredia.
4.Dieta treba aj financne zabezpecit. Co myslite, kolko dnesnych mladych ludi si moze dovolit dieta po financnej stranke, ked maju problem zaplatit byt a tak musia byvat u rodicov.
4.Vy ste este generacia, ktora ako tak mohla zit. Dnes je vsetko o znamostiach, zahranici, rodinkarstve. Dnes sa slusnosti nikde clovek nedocka.
5.Byt rodicom je umenie. Nieje to pre kazdeho, a rozhodne sa ani kazda zena nenarodila preto, aby mala deti alebo muza. Ak tuzi po niecom inom, je to jej vec a to nemyslim reholne sestry. Ja nebudem vraviet, ze s detmi su len problemy ale treba byt zodpovedny. Kolko deti sa dnes narodi vdaka znasilneniu, jednorazovej znamosti? Lebo ludia niesu za nic zodpovedni.
6.Priatelka vasho syna si to este moze rozmysliet. 26 rokov je este maly vek, moze po dietati zatuzit po 30tke. Moja sesternica mala svoje prve dieta v 32ke a ziadne komplikacie.
7.Dalo by sa tu vymenovat xy dovodov, rovnako aj preco deti mat. Za kazdu cenu mat dieta nieje rozumne, treba mat zdravie ako tak v poriadku aby si chuda dieta potom vsetko neodnieslo. Treba mat v poriadku psychiku a stav na ucte by mal byt taktiez viac nez v poriadku.
8.Uznavam, ze su zeny, ktore aj ked by mohli, tak netuzia po detoch. A je to uplne v poriadku. Je to tak spravne. Dieta by sa malo narodit zene, ktora ho skutocne chce a planuje. Matersky cit sa da prejavit roznymi sposobmi. Nieje to len o vlastnom dietati. Je to starostlivost, neha a laska a tu mozno rozdavat hocikomu. Svojim najblizsim alebo domacim milacikom, rodicom.
9.Mozno je smutne, ze sa takto vedome clovek rozhodne, ale ak to tak citi, silit by sa do toho nemal.
10.Je sice pravda, ze dokonaly rodic neexistuje, ale clovek by sa mal o to snazit.

Len tolko som chcela.

redka

pani matka a co ked vasa buduca nevesta nevyuzije ten potencial, ktory jej Vas boh dal? zhori v pekle? a vy ste tento potencial vyuzili dostatocne? ved mate LEN tri deti - podla vasich vypoctov, ked by ste zacali rodit v 25 tak ste ich uz mali mat kolko, aby ste dostatocne vyuzili svoju maternicu???.... vy v pekle nezhorite? podla mna, ked neprestanete so svojimi spinavymi taktikami voci synovi a jeho priatelke, tak vas v pekle radi privitaju...

sewie

oblicka, mas pravdu, este by som to doplnila v style pani Mother: to si kazde to jedno vajicko vyprodukovane v zenskom tele nezasluzi byt dietatkom? ved na to bolo stvorene!a vsetky tie spermie v muzskych semennikoch?...