Esmya na liečbu myómov

Príspevok v téme: Esmya na liečbu myómov
PSALMIN

Ahojte chcela som sa s Vami podeliť o moju skúsenosť s liekom ESMYA, pretože mi veľmi pomohol a dúfam že pomôže aj Vám.
Mala som 5myómov väčších aj menších, silné krvácanie, skoro sa mi rozpadol aj vzťah veľmi som sa bála čo bude. Gynekológ mi navrhol liečbu Esmyou všetko mi do podrobna vysvetlil užívanie, pôsobenie lieku proste všetko. Na 4 deň užívania sa mi zastavilo krvácanie, po 3mesačnej liečbe som sa cítila oveľa lepšie, tri menšie myómy mi dokonca zmizli a dva väčšie sa zmenšili o 1cm. Mala som 2mesačnú prestávku a znovu som užívala Esmyu 3mesiace, znovu sa myómy zmenšili jeden o 1cm a ten druhý o 2cm čiže celkom pekný výsledok. Keďže som chcela deti doktor mi odporúčil ísť na operáciu. Už som pol roka po operácii a vďaka Esmyi mi pri operácii zachovali maternicu inak by mi ju bez liečby museli vybrať a teraz som už v prvom týždni tehotenstva. odporúčam všetkým ženám ktoré majú problémy myómami .

cicamisa

Ahojte aj ja by som sa rada podelila o svoj príbeh s Esmyou, mám 34 rokov, pred rokom mi zistili že mám myom, postupne mi rástol. Mala som silné krvácanie aj bolesti, som už bez partnera ale náš vztah troskotal.Spolu s gynekolóm sme sa dohodly že postúpime troj mečasnú liešbu. Schudla som 10 kg. ale cítis sa lepšie, som sebavedomejšia. O týždeň by som mala dostat menstuáciu, potom pôjdem na konrtolu, a dúfam že mi oznamia dobrú správu.
S pozdravom Maja.

RNG

Esmya je farmkaceuticky liek, "pilulka po", ktoryu zacali len pred par rokmi pouzivat na fibroidy v maternici
www.foxnews.com
Takze je na nu zatial dost malo dat na dlhodobe posobenie, na co nebola povodne navrhnuta.

secret 567

Baby ako ste sa citili pri uzivani Esmye?na niektorych forach som citala,ze zeny ktore to brali velmi bolievala hlava,bolo im zle od zaludka,a mali navaly.takze sa toho obavam. Dakujem

veronicka565

Ahojte... pred rokom a pol mi lekar zistil myom na maternici bol velky 5cm.. Dost mi zneprijemnoval zivot silne krvacanie, caste mocenie... Musela som to riesit pretoze takto sa fungovat naozaj nedalo nemohla som nikam chodit pretoze menstruacia bola dlha a silna a ja som sa citila unavena takze naplanovat do predu dovolenku bolo pre mna skoro nemozne.. Lekar mi povedal ze nech idem na hysterektomiu ze na co mi uz v takomto veku bude maternica.. skoro som odpadla pri tomto vyhlaseni zobrala si kartu a nasla ineho lekara ten mi dal aj inu moznost liecbu Esmyou povedal ze tabletky sa beru 3 tyzdne a potom uvidime... Zacala som Esmyu brat a do 3 dni som prestala krvacat a nemenstruovala som dalsie 3 mesiace citila som sa absolutne v pohode po 3 mesiacoch sa dokonca myom zmensil lekar povedal ze sa to da brat este na 3 mesiace absolutne som nevahala na dalsej kontrole mal myom 2 cm.. Citim sa neporovnatelne lepsie..Nekrvacam tazkosti ktore mi sposoboval myom uplne zmizli.. naozaj odporucam..

majka39

Tiež sa chcem podeliť o skúsenosť s Esmyou, moj gynekolog mi našiel dva myomi pri preventívke, najprv som sa veľmi preľakla ale mam skveleho gynekologa tak mi vysvetlil že kým mi nesposobuju problemy, je to ok. Bohužial asi po pol roku som začala veľmi krvácať a gynekolog zistil, že sa myomi zvačšuju. Navrhol mi liečbu liekom Esmya. Už po troch dňoch som prestala krvácať, počas celej liečby som nemala žiadne problémy, ani vedlajšie účinky a čo je najlepšie myomy sa mi zmenšili. S gynekológom sme sa dohodli, že s ďalšou liečbou Esmyou budem pokračovať za dva mesiace. Veľmi dúfam, že sa úplne vyhnem operácii. Ak máte možnosť pýtajte od Vášho gynekológa najpr konzervtívnu liečbu Esmyou.

knaja

To blahoželám!! Mala som myómy a jeden už bol veľký a tie bolesti a trápenia a v mojom veku, som asi 2,5 roka po hysterektómií, deti mám dospelé. Šoda, že som o tom lieku nevedela skôr, možno by pomohli aspoň kvôli tým bolestiam a krvácaniam, keď som už začala byť anemická. Držím prsty!!!!

lauraetka

Ahojte aj ja by som sa rada podelila o svoj príbeh s Esmyou,aj ja som pacietka s myómom, mala som 35 rokov a ešte som nerodila, popravde ani som veľmi nikdy nechcela bábätkovať ale stalo sa to, že som sa v zaľúbila - vydala a bol čas na dieťatko, s manželom sme ho veľmi chceli, určitý čas sme to skúšali ale nešlo to :(a tak som zašla k svojmu lekárovi a začali spolu riešiť daný problém, postupne sme museli vylúčiť všetky možnosti, ktoré to mohli spôsobovať a jedným z nich bolo aj to, že sme zabránili myómu ďalej rásť a tak mi nasadili Esmyu , liečbu som znášala veľmi dobre, chodila som na pravidelné kontroly a dočkala som sa, po 3 mesiacoch liečby mi lekár oznámil, že myóm sa o dosť zmenšil, že účinok liečby podľa jeho skúsenosti pretrváva pol roka aj viac a, že verí, že to tak bude aj u mňa a môžem začať pracovať na bábätku :) s odstupom času vám poviem len toľko, túto liečbu som podstúpila na jar minulý rok, dnes je marec a ja sa teším, že mi začal 5 mesiac tehotenstva :) nič nepredbiehame ale všetci veríme, že všetko šťastne dopadne :) ďakujem lekárovi, že mi takúto liečbu ponúkol a Esmyu odporúčam všetkým ženám, ktoré majú podobné ťažkosti držím vám palce :)