Esmya na liečbu myómov

Príspevok v téme: Esmya na liečbu myómov
PSALMIN

Ahojte chcela som sa s Vami podeliť o moju skúsenosť s liekom ESMYA, pretože mi veľmi pomohol a dúfam že pomôže aj Vám.
Mala som 5myómov väčších aj menších, silné krvácanie, skoro sa mi rozpadol aj vzťah veľmi som sa bála čo bude. Gynekológ mi navrhol liečbu Esmyou všetko mi do podrobna vysvetlil užívanie, pôsobenie lieku proste všetko. Na 4 deň užívania sa mi zastavilo krvácanie, po 3mesačnej liečbe som sa cítila oveľa lepšie, tri menšie myómy mi dokonca zmizli a dva väčšie sa zmenšili o 1cm. Mala som 2mesačnú prestávku a znovu som užívala Esmyu 3mesiace, znovu sa myómy zmenšili jeden o 1cm a ten druhý o 2cm čiže celkom pekný výsledok. Keďže som chcela deti doktor mi odporúčil ísť na operáciu. Už som pol roka po operácii a vďaka Esmyi mi pri operácii zachovali maternicu inak by mi ju bez liečby museli vybrať a teraz som už v prvom týždni tehotenstva. odporúčam všetkým ženám ktoré majú problémy myómami .

RencaR

Ahoj, zháňam informácie o liečbe myómov. Čítala som, že existuje nejaká tabletková liečba , Esmya, ktorá dokáže až zabrániť operácii, alebo ju uľahčiť. Mňa lekár nahovára skôr na operáciu, mám silnejšiu menzes a myómy pomaličky rastú. Ale vraj v prechode aj tak myómy takmer zmiznú.Viete o tom niečo viac, alebo máte skúsenosť?
Ďakujem.

Carmenka2

Ahojte, ma 35 rokov a jedno dieťa, myom mi diagnostikovali pred dvoma rokmi. Zo začiatku mi nesposooval žiadne prolemy. Asi pred rokom som začala veľmi krvacať, menstruáciu som mavala aj 15 dní a teda hotový horor. Krvné testy zle, anémia, málo železa, cítila som sa ako vyžmýkaný citrón. Gynekolog mi nasadil antikoncepciu, vraj to zaerie, no trovhu to pomohlo, už som krvácala len 12 dní, ale za dva mesiace ked som sa ledva doplazila ku gynekologovi, zistil, že sa mi myom zvacsil o dva centimetre., je zle lokalizovaný a vraj treba vybrať maternicu. Pýtala som sa aj na iný sposo liečby, nakolko y som este chcela dieťa, ale vraj len operácia. Tak som si zbalila kartotéku a našla nového gynekologa. Ten mi bez problemov napísal Esmyu, povedal, ze to skúsime. Že na vybratie maternice este mam čas. Baby ja odkedy mám Esmyu, ja žijem nový život. Žiadna menštruácia, krvný obraz v norme, znova sa cítim fit a dokonca sa mi zmenšil myom. Gynekolog povedal ze ak bedeme pokračovať v liečbe Esmyou tak sa myom este moze zmenšiť a mozeme začať pracovať na babatku. Hrozne sa teším. Takže ak stale rozmyšlate nad liečbou Esmyou, chodte do toho. Ja možem len odporúčať.

Biela Kobra

Mám 5 myómov od 1 do 4 centimetrov. Maternicu mi vybrať zatiaľ nechcú, lebo mám ešte ďalšie problémy, ktoré by tento zákrok nevyriešil. Po troch mesiacoch brania Esmye sa mi ten najväčší myóm zmenšil ccao milimeter, takže tu sa o úspechu nedá hovoriť. Ale počas užívania Esmye sa mi zastavilo krvácanie, ktoré už chodilo každé 3 týždne a trvalo 14 dní a tiež mi prestali bolesti v malej panve, ktoré mám neprestajne už 4 roky. Proste mi bolo fajn, až na to, že ma občas pobolieval bedrový kĺb - mám koxatrózu. Prvé dva týždne užívania Esmye som mala šialené závrate a nauzeu, ale potom to prešlo a za celý čas som nepribrala ani kilo. Pred vyše mesiacom som Esmyu dobrala a bolesti sa vrátili v dvojnásobnej miere, v podstate som stále na analgetikách. Menštruáciu zatiaľ nemám, ale už sme dohodnutí s gynekológom, že v máji Esmyu zasa nasadíme - keď už nie kvôli zmenšeniu myómov, ale kvôli tým ostatným benefitom. Takže - prípad od prípadu je to iné, uvidíš, ako to pôjde u teba. Držím palce.

Sabi80

Ahoj, ďakujem, že som našla pozitívne ohlasy na liečbu Esmyou. Ako čerstvá užívateľka hľadám info od podobných žien. Keď som prišla k lekárovi s ťažkosťami s krvácaním a bolesťami a povedal mi, že mám 3 cm myóm, ostala som prekvapená. Na prehliadke som bola pred 1,5 roka a len malý bezproblémový uzlík a teraz tieto ťažkosti. Som mladá, tak mi lekár navrhol Esmyu, že to môžem brať s prestávkami aj roky a že operácia až keď bude nevyhnutná.Čo vraj nepredpokladá, keď som prišla s ťažkosťami včas a hneď začnem s Esmyou. Takže hneď som aj ja posmelená, keď to tu čítam.

viva viva

Ja užívam Esmyu asi od roku 2013 (ročne 2 až 3 trojmesačné cykly - takže som ich spolu absolvovala celkom dosť) podľa potreby nakoľko som mala 10 cm myóm. Stále zo začiatku 3-mesačného cyklu zvyknú byť nepríjemné pocity napr. nauzea (pocit na zvracanie), tinitus (pískanie v ušiach), celkové napätie, možno trošičku mierne priberanie a pod. Tie však zvyknú asi po 2 týždňoch ustúpiť. Za tých pár rokov, čo to užívam s hmotnosťou nemám žiaden problém +- 2 kg, ale priemerne som stále na tej istej. Menzes sa po dobratí tretieho balenia dostaví na cca 25 až 35-ty deň (takže cca 4 mesiace menzes nie je). Ináč ja stále beriem Esmyu večer. Môj myóm má teraz okolo 7cm, ale boli časy, keď sa zmenšil na 5cm. Ak je dlhšia pauza medzi cyklami (viac ako odporúčaný 1-2 mesiace), tak myómy znovu rastú. Esmyu určite odporúčam.

SandrikaSandy

Dobrý večer. Ja mám 2 myómy, 2 cm a 4,5 cm. Mala som bolesti a dosť silno som krvácala, a tak mi lekár ponúkol Esmyu a som mu za to veľmi vďačná. Beriem druhé balenie a musí povedať, že som nečakala takú rýchlu úľavu. Už od prvého balenia nekrvácam, konečne sa môžem venovať naplno športu a nemusím sa stále ospravedlňovať z tréningov. Teším sa aj na leto, nevedela som si doteraz predstaviť, ako budem fungovať. Dúfam, že to bude takto pokračovať. Deti zatiaľ neplánujem, i keď mám 36rokov, no nikdy nehovor nikdy, na operáciu sa mi moc nechce.

Jaza

Ahojte dievcata, prosim Vas, mali ste niektora aj mensi intramuralny myom (2cm), ktory by sposoboval dlhe a silne krvacanie? Mne gynekologicka tvrdi, ze je prilis maly aby bol pricinou problemov, hoci kyretaz nepotrvrdila iny nalez. Uzivala som norethisteron, teraz mi predpisala antikoncepciu, ale stale mam pocit, ze dovod je myom, lebo kym tam nebol, nemavala som problemy. Neviem teda, ci skusit esmyu alebo nasadit antokoncepciu.

azuz22

Ahoj, ako tak čítam, zaradím sa medzi tie spokojnejšie ženy čo užívali Esmyu. Veľmi som sa bála operácie tak som povedala lekárovi, že si ju von nedám, myslím maternicu. Tiež som mala asi tri myomy v svalovine maternice, tak som bola prvá s ktorou to skúsil :-), bola som vlastne ako pokusný králik. Po troch mesiacoch užívania, bez menštruácie len s bolesťami panvy, sa mi moje útvary rozpadli a už neboli ohraničené. Takže po dvoch mesiacoch som začala opäť užívať Esmyu a dúfam, že liečba bude úplne úspešná. Vedľajšie účinky mám len pohybové problémy, t. j. bolesti panvy a trochu chrbát. Ale to potom prejde.Ešte ste niektoré chceli vedieť, menštruáciu som dostala asi 6 týždňov po skončení užívania. Tiež je to fajn, vyšlo mi to minulé leto a bez problémov som dovolenkovala:-). Držím palce

Lubijana

Ahoj, do mna pchal doktor norethisteron aby mi zastavil krvacanie. Ako pomohlo to ale myom rastol, a ako rastol uz aj norethisteron prestal ucinkovat a menstruaciu som mala velmi silnu a velmi dlhu. Az tak ze mi doktor diagnostikoval aj anemiu, co vysvetlovalo preco som bola stale unavena. Doktor ma posielal na operaciu. Potom som sa o tom rozpravala s kolegynou a ta vravela, ze jej na liecbu myomov dal doktor Esmyu. Ze sa jej zmensil myoma nema ani problemy teraz. Moj doktor ma vysmial, ze ci verim hocijakym novinkam. Sla som teda k doktorovi, ktoreho mala kolegyna. Dnes je to 5 mesiacov co som zacala uzivat Esmyu a poviem pravdu, uz dlho mi tak dobre nebolo. Mam energiu, nekrvacam, menstruacia trva 4 dni a je v porovnani s tym co bolo salbucka. Doktor vravel ze myom sa zmensil o 35%. Teraz idem opat uzivat Esmyu, vraj sa to zmensi este viac a vraj su aj pripady, ze to zmizne uplne!!! takze baby, nenechajte sa hned operovat ked nemusite, mozno vas doktor vas bude do toho tlacit, ale radsej zmente doktora ako sa nechat rezat. Teda aspon ja by som sa nenechala pre nic za nic rezat! Mne liecba myomov Esmyou zabrala a co citam, nie som jedina.

Dan1ela

Ahojte, mne lekár skúšal najprv antikoncepciu, potom Duphaston a teraz som dobrala Esmyu (3 mesiace). Poviem Vám, bála som sa toho, lebo lekár vravel, že ak nezaberie toto, tak už len operácia:( Liečba myómov Esmyou však zabrala, prestala som krvácať hneď, počas užívania žiadne krvácanie. Neskutočná úľava, lebo som vyslovene liala:( Nemala som ani žiadne vedľajšie účinky... chystam sa na USG ale cítim sa konečne normálne:) Skúste, uvidíte... mne to veľmi pomohlo a nemusím na operáciu. A nedávno som čítala, že to ani nie je hormonálny produkt. Keby som o tom vedela necpem do seba antiku ani ten duphaston...