Esmya na liečbu myómov

Príspevok v téme: Esmya na liečbu myómov
PSALMIN

Ahojte chcela som sa s Vami podeliť o moju skúsenosť s liekom ESMYA, pretože mi veľmi pomohol a dúfam že pomôže aj Vám.
Mala som 5myómov väčších aj menších, silné krvácanie, skoro sa mi rozpadol aj vzťah veľmi som sa bála čo bude. Gynekológ mi navrhol liečbu Esmyou všetko mi do podrobna vysvetlil užívanie, pôsobenie lieku proste všetko. Na 4 deň užívania sa mi zastavilo krvácanie, po 3mesačnej liečbe som sa cítila oveľa lepšie, tri menšie myómy mi dokonca zmizli a dva väčšie sa zmenšili o 1cm. Mala som 2mesačnú prestávku a znovu som užívala Esmyu 3mesiace, znovu sa myómy zmenšili jeden o 1cm a ten druhý o 2cm čiže celkom pekný výsledok. Keďže som chcela deti doktor mi odporúčil ísť na operáciu. Už som pol roka po operácii a vďaka Esmyi mi pri operácii zachovali maternicu inak by mi ju bez liečby museli vybrať a teraz som už v prvom týždni tehotenstva. odporúčam všetkým ženám ktoré majú problémy myómami .

Biela Kobra

Lara84, ja mám tiež astmu (pod kontrolou) plus ďalšie zdravotné problémy, na Esmyu som išla z dôvodov dlhého silného krvácania a myómov. Keď som začala s prvou kúrou, tak prvé dva týždne boli závrate veľmi silné. Ak máš poruchu vestibulárneho aparátu, pravdepodobne sa to zhorší. To bol však jediný vedľajší účinok, ktorý sa nejako výrazne prejavil, a to iba na začiatku prvej kúry. Teraz beriem tretiu kúru a závraty už nemám ani na začiatku kúry. Myómy sa síce nezmenšili, ale oddych od krvácania a zmiernenie chronických zápalov v malej panve je pozitívum. Keďže už nemám ďaleko do menopauzy, tak to hádam s Esmyou dobojujem do konca bez straty maternice.

Lara84

Monicka42 ako dopadla kontrola? V dohľadnej dobe ma čaká rozhodnutie či esmyu áno alebo nie. Vzhľadom na to že mám aj astmu a HIT a podozrenie na poruchu vestibulárneho aparátu tak sa jej dosť bojím.

Monicka42

Ahojte Monikagott a ostatné žienky...Esmyu som začala užívať niekedy začiatkom júna 2016, nakoľko som mala dlhý a veľmi silný cyklus, navyše mi zistili myómy (5,5 cm a 3,5 cm). Hneď po začatí užívania som prestala krvácať, bol to super pocit, celé leto v pohode :). Po trojmesačnej kúre som odkrvácala a išla na kontrolu. Myómy sa nezmenšili ani trošku a krvácala som opäť silno. V 10/2016 som bola na kyretáži (mala som vysokú sliznicu maternice 11 cm). Výsledky podľa vtedajšej lekárke boli v norme. Potom opäť trojmesačná kúra Esmye, prestávka a tretia kúra. Ale to už som zmenila lekárku, s ktorou som sa dohodla, že keď aj po dobratí tretej kúry budem mať silný menzes, mám hneď prísť. Ak by bol menzes v pohode, mala som začať užívať už štvrtú kúru Esmye. Ale menštruácia mi začala 24.11.2017 do 3.12.2017 (10 dní) a bola celkom v pohode, žiadne extrémne krvácanie. Od 4.12.2017 som špinila s 2-3 vložkami za deň, ale od 8.12.2017 som začala krvácať cca týždeň, s tým, že od 14.12.2017 som to mala dosť silné aj so zrazeninami. Zavolala som lekárke, 21.12.2017 som išla na kontrolu, urobila ultrazvuk a povedala, že tak krvácam, že ani liekmi sa to nezastaví. Objednala ma hneď na 22.12.2017 na Antolskú v BA opäť na kyretáž. Tam mi bolo povedané, že čo som neprišla už večer na pohotovosť. Ale bolo to v pohode, po obede som už šla domov. 10.1.2018 (na 19 deň po kyretáži) som začala krvácať ako pri menštruácii, bolo to dosť silné, v piatok som dokonca ráno prišla do práce „pretečená“, ale v nedeľu 14.1.2018 už to zoslablo a v utorok už nič. Teraz idem 7.2.2018 na kontrolu, tak uvidím, čo povie moja lekárka na výsledky a veľkosť myómov. Vyzerá to tak, že pôjdem na hysterektómiu:(. Viem, je to dlhé, ale potrebovala som sa vyrozprávať. Prajem nám všetko dobré :)

Evaluna

Ahoj. Niekedy v novembri 2016 po dlhotrvajucich menstruacnych velkych bolestiach som sla k doktorovi.zistili my nalez dalsi polrok som cakala na dalsie vysetrenie,kde sa potvrdil myom.nasadili my esmya.po 90 dnoch v juli12steho 2017som bola operovana.inac esmya zabrala ,dva mesiaca som nemala bolesti a ani menzes.teda po operacii som po 18 dnoch zacala velmi velmi silno neprestajne krvacat.pravdepodobne to bol menzes pivedal doktor.dalsi bol po 35 dni a potom sa mi zacal upravovat.avsak pri kazdom dalsom bokesti naberaju vzostup.cize beriem lieky proti bolesti.velmi ma bolia krize dolu az do stehien
Slabost a nevladzem nuc.nervozita nenormalna neovladatelna.v auguste 2017 koncom som si zacala vsimat ze mi nechty na mohach ako keby umirali.stensovali sa nerastli,lamali,raztli do vnutra...priesvitne tenke...aj s vlssmi sa mi zacal diat tento proces,uplne mrtve,nerastu vypadavaju viac ako predtym.potom aj na rukach na nechtoch podobna reakcia ako na nohach.toto je moj dany stav.dlho mi trvalo kym zacala chapat pricinu.viete najprv clovek nevie..hlada suvis.ja osobne si myslim ze u mna je to efekt esmya,alebo anestezia.neviem...len som sa chcela podeli s tym co sa mi deje.ten hormonalny zasah do zenskeho tela ked sa zastavi me struovanie pravdepodobne da zabrat celemu systemu...kedze ani po case sami nezlepsovalo prave zhorsovalo hladala som povod toho co sa mi deje..mozem sa milyt.ak mate nejake podobne skusenosti ci nieco sa deje s vasim telom po operacii a uzivani liekiv esmya napiste.vdaka.

AANDREA1973

Ahojte..Esmyu som zacala uzivat hned prvy den menzesu..osem dni som dost krvacala..to bolo pred troma mesiacmi..som s esmyou spokojna..ziadna krv ziadny menzes...uplne perfektne...citim sa velmi dobre..mam 44r.

MonikaGott

Chcem sa podeliť o moju skúsenosť.predvcerom som dobrala esmyu po troch mesiacoch.dnes som mala termín u gynekologičky. Moj myom bol 5,2 cm veľký a v tejto veľkosti bol aj dnes.terapia u mňa vôbec nezabrala.vedlajsie účinky boli minimálne ,brala som ju pred spaním.mierne závraty a vypadávanie vlasov.inac ok.je tu este niekto kto esmyu bral a nezabrala?glg

philips

Majga, akákoľvek látka, ktorá sa podá do tela a nie je mu vlastná môže vyvolať nežiadúce účinky. Každopádne, to však nie je dôvod na prehnané obavy, ak sa bojíš, tak to prekonzultuj s lekárom, ten ti podá bližšie informácie, navrhne iné spôsoby liečby atď.

majga

dobrý den, može mi niekto pomocť. Neviem čo mám robiť, mám už tabletky esmyu ale ešte som nezačala uživať, lebo bojím sa od nežiadajúcich účinkov. Mám drobné myomy, už určite sú večšie lebo silne krvácam.Moja kamarátka uživala tabletky a má problémy s chrbátom, mala tam aj nádor v chrbáte, možno že nie od toho ale ja bojim uživať. Dakujem

Hubisis

Ahojte dnes som prvykrat začala brat Esmyu. Tiez mám tri velké myomy som z toho dost nesvoja.menzes som mala skoro mesiac od polovice juna do 10.7.a silno som krvacala. Vtedy mi vlastne zistil myomy a potom nic. Ziadny menzes az minuly tyzden som isla na vyvolavacku a na 9 ty den prisiel slabý no predsa a hned som dala Esmyu. Chcem sa spytat to poto m nebudem vobec krvacat ziadny menzes, akosi tomu nerozumiem. Mam 43 r. Myslela som ze je to prechod .mamina mala 40 ked bola v prechode. Deti nemám ani som nikdy tehotna nebola.

Kaja 35

Ahojte esmyu som uživala aj na myomi ulava to bola pretože somna lialo a vedĺajšie učinky som si vlastne ani nevšimla nakolko som esmyu uźivala nejake 2 mesiace a teraz som vlastne po operacii maternice tymto sa chcem spytať či niektora z vás nema zaujem ostalo mi jedno balenie esmye chybaju tam 3 tablety ak by niektorej pomohlo rada pošlem