Kŕčové žily

Táto diskusia patrí k článku: Kŕčové žily
Kŕčové žily

Kŕčové žily označujeme ako vakovité rozšírenie steny podkožných žíl. Žily bývajú stočené a vystupujú nad úroveň kože. Zvyčajne majú tmavomodrú farbu. Najčastejšie sa vyskytujú na predkoleniach.

Jarunka12

Tak ja mám tiež takú jednu žilu, ktorá nie je ako ostatné, je taká vypuklejšia, aj keď to na foto moc dobre nevidieť. Nerobím si však zatiaľ preto starosti, už dlhšiu dobu je takáto, nemení sa, našťastie, tak to proste neriešim.

ihlana

machiia, ale ved to predsa nie je pravidlo, ze by sa to fakt stavalo uplne kazdej:) to by nerodil asi nikto :D ano, porod prinasa rozne zdravotne problemy, ale to vsetko sa deje len vo vynimocnych pripadoch, by som povedala. cize netreba zase malovat certa na stenu a stresovat zbytocne.

machiia

stanka292 no toho sa aj ja obavam, ani nie tak samotneho porodu, ale celkovo s problemami, ktore mozu prist po nom :D fakt je toho akosi vela, co sa moze skomplikovat.

stanka292

no podla na to takisto nie je problem len zien. ale vacsinou to trapi len nas, no. ci uz sa zacnu vyskytovat po porode, alebo z nejakeho ineho dovodu, no ten porod to zapricinil aj v mojom pripade.

1mini2

Zdencha598 no ono treba niekedy poskusat viacero veci a obcas sa stava, ze pomoze len kombinacia. Na kazdeho proste zabera nieco ine, kazdy sme iny, takze tak.

zdencha598

zuzinecka88 aj moja sestra nosila po porode tie kompresne pancuchy, ale nevidela absolutne ziadny vysledok. tak ja neviem, ci to fakt nepomaha, alebo je to individualne.

zuzinecka88

No to je pravda, mamina bola zaciatkom tohto roka na operacii zil a vratili sa jej znova. Ale tak zase je pravda, ze jej kazali nosit kompresne pancuchy a nenosila, takze toto bol kamen urazu si myslim.

Jarunka12

No, tak keby to došlo až do takého štádia, že by si ich mala viac a také vypuklé, boľavé, tak by jediná možnosť bola operácia, to, našťastie, zatiaľ nie je tvoj problém. Ale inak ani to ti úplne nezaručí, že sa ti nevrátia späť, lebo majú tendenciu sa znova objavovať.

stanka292

no nasla som si dve - jednu na kazdej nohe. keby aspon na jednej, ale takto mam fakt ze obe nohy nepekne. bojim sa, ze sa to nejakym sposobom rozsiri a budem ich mat po celych nohach.

1mini2

Vela ludi si inak mysli, ze to napriklad muzi nemozu mat, ze ich sa proste tento problem netyka, ale opak je pravdou. Aj ich vedia veru krcove zily potrapit, ocino ma tiez.