Vysadenie Paretinu

Príspevok v téme: Vysadenie Paretinu
JAKE-N

Ahojte, mám 22 rokov, rozhodol som sa vysadiť paretin po dlhom čase. Neurobil som to samozrejme naraz ale postupne som znižoval dávky. Dnes je to ešte len 2. deň čo som ho úplne vysadil a mám strašne závrate, potím sa, oči mám akoby zalepené, nie som schopný absolútne nič robiť. Bojím sa toho, ako budem schopný ďalej fungovať, a bojím sa, že to nepominie. Máte niekto podobné skúsenosti, veľmi by som teraz ocenil pozorné ucho?! Viem, že nato sú priatelia, aby ma podržali, nehovorím, že by to neurobili, ale nejak som stratil dôveru. Dúfam, že sa niekto nájde a podelí sa o skúsenosti.
Ďakujem sa odozvy :)

JAKE-N

To vysádzanie som robil postupne, za mesiac. Som postupne znižoval každý týždeň dávku o 1/4 až na nulu. Som myslel, že to nebude až taký šok. Keď som si prechádzal na fórach, ako to bolo u iných, no veľa hovorilo o podobných stavoch. A v mnohých prípadoch to veľa ľudí nezvládlo a späť sa k tomu vrátilo. Ja som si to veľmi nepripúšťal, no teraz vidím, že som sa v tomto trochu precenil.

tasty

nemal by si cítiť tieto "abstinenčné stavy", preto by si mal postupne zmenšovať dávku a oddialovať dni medzi dávkami, až úplne vysadiť
nie je to dobré, že prežívaš abstinenčné príznaky, skús pomalšie vysádzať

JAKE-N

V prvom rade ďakujem za reakcie, fakt si to cením :) Ak máte podobné skúsenosti, tak napíšte prosím napríklad, ako dlho ste mali tieto "abstinenčné stavy" ?
Ak by to malo trvať týždeň, tak by som si tým prešiel.

tasty

rýchlo si vysadil, skús pomalšie vysádzať, je to individuálne, to musíš cítiť ty, zmenšuj dávku až na štvrť tabletky,,, ber každý obdeň, potom každý druhý deň,,, potom každý tretí deň,,,, ale to musíš cítiť sám, že ako dlho to bude trvať..

ddana

Príliš rýchle si ho vysadil, vráť sa na poslednú dávku akú si mal pred úplným vysadením. Skús vysádzať obdeň