Vysadenie Paretinu

Príspevok v téme: Vysadenie Paretinu
JAKE-N

Ahojte, mám 22 rokov, rozhodol som sa vysadiť paretin po dlhom čase. Neurobil som to samozrejme naraz ale postupne som znižoval dávky. Dnes je to ešte len 2. deň čo som ho úplne vysadil a mám strašne závrate, potím sa, oči mám akoby zalepené, nie som schopný absolútne nič robiť. Bojím sa toho, ako budem schopný ďalej fungovať, a bojím sa, že to nepominie. Máte niekto podobné skúsenosti, veľmi by som teraz ocenil pozorné ucho?! Viem, že nato sú priatelia, aby ma podržali, nehovorím, že by to neurobili, ale nejak som stratil dôveru. Dúfam, že sa niekto nájde a podelí sa o skúsenosti.
Ďakujem sa odozvy :)

JAKE-N

Bral som ho vyše roka, a mal som aj vedľajšie účinky, ktoré sa pomaly ale isto zhoršovali. To je jeden z dôvodom prečo to chcem vysadiť. Ten liek som bral ako dôsledok toho, že som mal nejaké zdravotné problémy, na koreň ktorých sa nevedelo prísť, a ktoré mi komplikovali život. To bol hlavne dôvod, prečo som trpel úzkosťami a depresiami. Čiže v mojom prípade to bolo skôr tak, že bol som chorý, a preto som mal depresie, a nie že mám depresie, a preto som chorý. Ako som vravel, skúsim to vydržať pár dní, ako sa to bude vyvíjať, a ak nie tak to skúsim vysádzať ako ty tasty :)

tasty

jake-n ja som nemala žiadne také príznaky pri vysádzaní, iba bolesť hlavy s pocitom na zvracanie, ale to iba vtedy ak som rýchlo vysádzala, tak som si dávala pozor, aby to tak nebolo

ako dlho berieš ten paretin? tento liek nemôžeš vysadiť zo dňa na deň, ani z týždňa na týždeň, hlavne ak to berieš už dlhšie obdobie, lebo si pohoršíš a budeš ešte na ťažších liekoch potom do konca života

ffffff

ale ak ti to pomaha tak v com je problem? nejako ta to obmedzuje, alebo mas z toho nejake vedlajsie ucinky ktore prevazia prinosy? lebo prestat s tym len preto lebo ktosi druhy cosi tvrdi ("lieky su zle..") nemusi byt dobry napad kedze on nevie ako sa citis.. a na inzuline nie je nic zle, ked ho ma niekto malo tak si ho doplni externe.. a rovnako to plati o serotonine

JAKE-N

No proste nechcem, aby môj život bol odkázaný na liekoch. Som mladý človek, ktorý by mal prežívať najkrajšie roky svojho života a nie sypať do seba lieky, ktoré ma ako tak len držia nad vodou. Tie lieky neriešili príčinu, ale len dôsledok. Nemyslím si, že v živote to ma fungovať na princípe "dajme diabetikovi inzulín, aby si mohol dať na obed palacinky". A s tebou TASTY súhlasím, je to svinstvo, kiež by som to vedel skôr, než som to začal užívať. Inak ak si to vysadzovala, cítila si sa akoby sa celí svet s tebou triasol? Viem, že to znie čudne, ale je to tak, neviem to presnejšie popísať. A ďakujem za tvoju radu, ak to v priebehu pár dní nebude lepšie, tak to spravím asi ako ty.

tasty

áno tak dlho som vysadzovala, až vtedy som si uvedomila, že aký humus to bol, ak som rýchlo vysádzala tak mi bolo na zvracanie a neskutočnú bolesť hlavy som mala, nedalo sa to vydržať, tak som zvolila takýto pomalý proces vysádzania,, a to som v podstate len 2 mesiace brala tie lieky,,, nechcem si predstaviť, keby som ich brala dva roky alebo aj viac, že čo to spraví s človekom, s mozgom človeka, hrôza! nikdy viac

tasty

áno presne tak, paretin som brala dokopy len 4 mesiace, aj to len pol tabletky zo začiatku 2x denne, potom už len 1 x polku denne,,,, a vysadzovala som 2 mesiace z tých štyroch mesiacoch, a som vysadzovala presne tak ako som popísala

tasty

aj si odialoval dni? či len každý deň si si dal štvrťku
treba oddialovať aj dni, napr. týždeň budeš brať každý druhý deň štvrťku,, potom nasledujúci týždeň každý tretí deň štvrťku a tak, potom každý štvrtý deň,,, proste postupne, inak si môžeš aj pohoršiť v stave, ak rýchlo vysadíš