Vysadenie Paretinu

Príspevok v téme: Vysadenie Paretinu
JAKE-N

Ahojte, mám 22 rokov, rozhodol som sa vysadiť paretin po dlhom čase. Neurobil som to samozrejme naraz ale postupne som znižoval dávky. Dnes je to ešte len 2. deň čo som ho úplne vysadil a mám strašne závrate, potím sa, oči mám akoby zalepené, nie som schopný absolútne nič robiť. Bojím sa toho, ako budem schopný ďalej fungovať, a bojím sa, že to nepominie. Máte niekto podobné skúsenosti, veľmi by som teraz ocenil pozorné ucho?! Viem, že nato sú priatelia, aby ma podržali, nehovorím, že by to neurobili, ale nejak som stratil dôveru. Dúfam, že sa niekto nájde a podelí sa o skúsenosti.
Ďakujem sa odozvy :)

ddana

Vysádzanie Paretinu už mám niekoľkokrát úspešne za sebou - začínam znížením dávky o 1/4 dvakrát do týždňa, ak mi nič nieje po dvoch týždňoch znížim na 3x do týždňa a tak postupne. Ak sa objavia nepríjemné príznaky z vysádzania tak sa vrátim na poslednú užívanú dávku (teda napr. naspäť na zníženie len 2x do týždňa). Naposledy som užívala 30mg, vysádzať som začala od novembra a od začiatku februára som už úplne bez. Držím Ti palec

radiss

tak zrejme si nemala take sialene stavy, a to hlavne v praci (PP ako pocity az napinanie na grcanie, tocaky v hlave, navali kto to pozna vie..)a v podstate stastie v nestasti.. a co ti vlastne pomohlo, ten vitaking myslis? Vsetko dobre prajem!

Rut

paretin mi predpísali na základe toho, že nevedeli mi diagnostikovať zdravotné problémy ako závraty, tras v rukách, bývalo mi špatne a pod. Brala som ho tri mesiace a potom vysadila naraz lebo som zistila, že mi vôbec nezaberá. Potom mi predpísali- lekár ďalšie a ďalšie až som bola pokusným králikom a môj zdravotný stav bol čoraz horší a horší, už kým som všetko nevysadila a teraz beriem len výživové doplnky od vitaking. Niekedy mi príde blbo, alebo špatne, ale je to len niekedy a len vtedy, keď veľa pracujem a som vyčerpaná.

radis

Dobry den. Tak by som sa chcel spytat ste teda niekto uspesne vysadili ten nestastni paretin??Ja som momentalne na 7.5 mg cca,bral som ho cca 8r.no teraz uz nezabera,min. rok som sa snazil vysadit,no z 10 mg som skocil na nulu a po tyzdni pekla som sa vratil spat na uzivanie nakolko potrebujem fungovat.Mam od min.tyzden druhe AD a doktorka mi povedala ze mam tento vysadit z 10 mg. tak som kukal ako puk,a to uz mi ani nechce moc dalsie predpisat ked mam toto a to ze robi 30 r..Takze zatial mam a pojdem si dat na pomale vysadzanie este predpisat no vraj niekomu pomale vysadzanie trva aj pol roka,a niekto nevysadi vobec.Tak som chcel vediet ci sa Vam podarilo,a za aku dobu?dakujem za kazdu odpoved.

flary

Ahojte, mám za sebou strašné 3 týždne, na vysadenie som využila dovolenku. Prestala som ho užívať zo dňa na deň. Keď mi postupné vysadenie navrhla asi pred 2 mesiacmi moja zlatá lekárka, presviedčala som ju, že sa do toho pustíme tak o pol roka. Ale rozhodla dom sa ináč a pustila sa do toho. Prvý týždeň ma príšerne bolela hlava, druhý týždeň som sa asi 2 dni cítila celkom dobre a potom prišli abstinenčné príznaky ako z príbalového letáku len naživo. Krútil sa so mnou celý svet a medzitým mi bolo zle, tŕpla mi horná pera. Mám dar, že keď mi je čokoľvek, veľa spím, tak som teda spala a spala a spala a po prebudení som vždy takú hodinku vedela fungovať. Vďaka tomu, čo som vedela od svojej lekárky a z tohoto fóra som si vravela, že stále mám tabletky a môžem si vziať polku alebo štvrťku. Na tomto linku som si prečítala ako rýchlo sa vyplaví z tela: www.health.harvard.edu.
Okrem iného sa tam píše, že abstinenčné príznaky sú individuálna vec každý ich môže mať iné a s inou intenzitou.
Na záver len toľko, ešte sa necítim úplne fajnovo, ale každý deň sú pocity nepohodlia slabšie. Ak chcete vysadzovať tak sa riaďte radšej tým, čo písali ostatní na fóre, teda postupne a dlhodobo a na záver odporúčam dovolenku alebo PN ak si to môžete dovoliť. Neviem čo by som robila, ak by som v tom stave ešte potrebovala pracovať asi by sa to nedalo. Všetkých, ktorí sme sa dali na liečbu paretinom aj seba obdivujem a vravím si aké to bolo zodpovedné voči svojmu životu.

radis

To mas fajn, ked som ho zacinal uzivat tiez som len spaval az kym som si nezvykol, no bolo to tusim lepsie ako teraz ked sa ho snazim vysadit(dnes zasa to iste ako vcera ak nie horsie) no a to mam obavy (mozno abstinencne) co bude o par dni... Inak ti poviem ze mna vysekal s toho najhorsieho a je to fajn liek, nemozem nic zleho povedat, dodaval vnutornu silu a pokoj no ked ho budes vysadzat tak asi tak ako si pisala..... Ja som prestal po tyzdennej polovicke

atra

Ahoj JAKE-N, a z akého dôvodu si užíval Paretín? Ja ho beriem mesiac, zatiaľ iba polovičku, tie vedľajšie účinky na začiatku boli,ale v znesiteľnej forme a určite aspoň rok ho budem musieť brať.Ja som už vysádzala raz ANTD a robila som to postupne, pomaly som si znižovala dávky až do stratena až som prišla k tomu, že mi bolo horšie vtedy, keď som ho užila, ako keď som ho neužila, ale viem, že som to robila pomaly a dlho.

radis

Tak zaujumalo by ma ako si na tom teraz,ci ti vymyzli vsetky tie neziaduce ucinky...ja som treti den bez lieku (vysadil som ho po tyzdni brania polky,pred tym som bral tak kazdy druhy den tabletku niekolko rokov) a poviem ze je to prisera,horsie ako ked som s tym zacinal,najhorsie su tocaky v hlave,citim sa ako by som mal horucku,potenie,trpne mi pera,nechut,napatie hadam vsetko,ako ked chcem vydrzim secko,no ked si predstavim ze to nevymyzne a nedaj boze si s tym navodim este horsie tak to radsej zacnem brat...dovod prestania bol len ten ze uz som to bral len zo zvyku a plodenie dieta (nakolko som sa docital ze liek moze posobit na kvalitu spermii)
Dakujem

JAKE-N

Zdravím, tak dneškom to je už 2. týždeň, čo som vysadil paretin. Prvý týždeň bol naozaj neznesiteľný; bolesti hlavy, závraty, pocity na zvracanie, nechutenstvo a neviem čo ešte. No druhým týždňom sa už to začalo zlepšovať. Uvedomil som si, že najlepšie bude ak niečím zamestnám telo a myseľ, tak to prejde rýchlejšie. A tak som pokračoval v cvičení, našiel som si dobrú knihu, pozeral seriály. No a dnes môžem povedať, že sa cítim celkom fajn. Sem tam sa mi síce zatočí hlava, ale verím, že aj to prejde. Pred týždňom som však bol úplne skeptický, keď som sa na mnohých fórach dočítal ako mnohí zlyhali pri vysadzovaní. Touto cestou by som ich chcel povzbudiť, že dá sa to :)