Imunita znizena u dietata

Príspevok v téme: Imunita znizena u dietata
marike

POMOC , prosim vas poradte
moje dieta ma znizenu imunitu na vsetkych urovniach-specificku i nespecificku, celkovu i bunkovu, a co ja viem co vsetko, len viem ze sa to ma aj vrodene a na vsetkych slizniciach ci tak nejak mi to vysvetlili /ja tomu moc nerozumiem/ a ze sa nan nalepi kazdy bacil virus bakteria co ide okolo a reaguje citlivo i na vsetky alergeny a vkuse je chore. prosim vas, som zufala z toho mnozstva liekov, ma len 3 rocky a rada by som mu pomohla. poradte mi nieco ako mu tu imunitu posilnit aj inak nez liekmi aby sa z toho dostalo. co mam robit. prosim o nazor aj lekarov aj inych odbornikov co tu diskutuju.aj nejake prirodne preparaty,ale ucinne a neskodne by som skusila. a da sa vobec ta imunita natrvalo napravit? vopred dakujem za kazdu radu

gina30

marike,mc´ syn ma takisto nulove hodnoty IgA uz od narodenia (ma 9 rokov) velmi mu pomahaju tablety z kozieho mlieka Unimilk imunaktiv a echinacea. (uziva 6 mesiac a zdravotne sa mu velmi polepsilo) Pred mesiacom mu robili vsetky testy nanovo a okrem nestastneho IgA mal vsetky ostatne zlepsene a co je hlavne, nebyva uz tak casto chory.(byval 1-2x do mesiaca plus herpesy infekcie atd...)

pentium

na znizenu imunitu je dobre brat vlakninu.....aj moja mala sestra ma znizenu imunitu a ta vlaknina jej fakt pomaha,uz nebyva ani tak casto chora...

tinynka

mne veľmi,veľmi pomohli echynaceové kvapky,dostať ich v každej lekárni a stoja niečo málo vyše 100sk(114)

RNG

O dedicnom nedostatku IgA neviem nic, ale imunoglobuliny sa nachadzaju napr v collostre a daju sa teda doplnat v tele.Hoci aj cely zivot.
Kravske collostrum ich obsahuje az 25% a su identicke ludskym.

mc´

jedna otazka.Mojej 19-mes.dcere zistili,ze ma nulove hodnoty IgA a vraj je to dedicne a ze ked ma raz tieto hodnoty nulove, tak uz ine ani nebudu.Je zo naozaj tak, alebo sa nejakym sposobom daju zvysit tieto hodnoty?

RNG

Na zvysenie imunity su rozne doplnky od collostra(zdroj imunoglobulinov), vitaminov, mineralov az po rozne antimikrobialne potravinove doplnky.

alex 31

ahojte,ma niekto skusenosť s mojim problemom.Mam 9 mesačnu dceru s nizkou imunitou,IgM,IgA,IgG su dost pod referenčnými hodnotami,ma bacila v puse aj v nose a ešte nikdy nemala teplotu,max.tak sopliky a nejaky kašel.Aj ked doma ma niekto teplotu,napr.muž mal cez sviatky skoro 4O stupnove teploty mala nedostala nič,iba syn ochorel a mna to ako tak obišlo.Mam velky strach,aby sa jej to nehromadilo v tom malom teličku a neskor neubližilo.Dakujem Alex

linka

Ahoj.Aj my sme mali zníženú imunitu a to preto,že naša lekárka synovi dávala stále Atb od tretieho mesiaca,lebo bol stále chorý.Do 15 teho mesiaca bral Atb približne 12 krát čo je určite veľa a keď som sa pýtala na imunológiu tak mi povedala,že nás tam pošle zbytočne ,lebo imunita dieťaťa sa vyvíja do tretieho roku života.Nakoniec sme sa dostali do nemocnice .Chudáčik bol celý vychudnutý a zničený z tolkých Atb.Tam nám uroboli testy kde zistili že má imunitu skoro na nule.Začali ho liečiť a dali mu aj infúziu na imunitu.Bolo to niečo hrozné čo sme si museli vytrpieť koli neschopnej pediatričke.Teraz konzultujem všetko s našou imunologičkou a možem povedať,že nám veľmi pomohla.Brali sme lieky na imunitu-rybomunil,isoprinosine,vitamíny.morské vody do nosa...Som jej veľmi vďačná,som aj rada,že chodíme k nej na kontroly.

RNG

Vsade na doplnkoch je napisane,neodporucane pre deti do 18 rokov kojacie matky atd. To je standartne nariadene, ci to je pravda, ci nie.
Ked dieta moze jest hriby, ovos,kvasene produkty, ta dostava beta glukany. Nechapem preco bu nemohlo dostavat vytazok z tychto potravin na pravidelnej baze Na 70 kg dospeleho na trvale zvysenie imunity(zvysena tvorba roznych bielych krviniek a ich aktivita) berie mnoho ludi 200 mg betaglukaniv. Na okolo 20 kg dieta by malo byt asi 50 mg. Vytazok z huby hliva ustriciva firmy Pleutan by dietatu prospela. Tiea prirodzene jedla bohate na fytonutrienty(surove) a probiotika na zvysenie vyroby obrannych latok by iste pomohli.
Extra virgin olivovy a kokosovy olej su antimikrobialne, tie by tak isto pomohli.