Ako a čim lieči Luba Albertova

homeo

malamrska, vyberám citáciu z tej stránky:

"Čo to je, to ZÁZRAČNÉ alebo TAJOMNÉ (pripúšťajú magický prvok), čo obsahuje tá malá gulička, v ktorej sa chemicky nedá nájsť ani stopa pôvodnej substancie? Zatiaľ nikto spoľahlivo na túto otázku NEODPOVEDAL. ... zatiaľ nie sú naše vedomosti ani naša technika na takej úrovni, aby sme si tento jav mohli vysvetliť.

V zmysle moderných poznatkov o informáciách si dovolíme PREDPOKLADAŤ, že u homeopatického lieku MôŽE ísť o prenos istých konkrétnych informácií o pôvodnej substancii...

Takže žiadna istota, prečo homeopatia funguje. Zvláštne, že za tých vyše sto rokov od 1810, kedy vyšla Hahnemanova kniha, neboli homeopati schopní predložiť ani jednu klinickú štúdiu o účinnosti homeopatík. Ich účinok nespoľahlivý a neúčinkuje u všetkých. Zaberú u človeka, ktorý im neverí?

Čo sa týka prenosu informácií, tak je to ako by sme povedali, že človeka, ktorý spadol do mora, nezožral žralok, ale ho pohltila voda, v ktorej raz plával žralok a ktorá si uložila do pamäte žralokovu pažravosť.

malamrska

homeo, na tej stranke je napisane, ze sa jedna o prenos informacie, cize liecba informaciou. asi si zle cital. dnes je uz informacna medicina dost znama, koniec koncov o prenose informacii sa mozes docitat v mnohych modernych knihach a casopisoch. uz nie sme v stredoveku, aby sme operovali starymi terminmi. namiesto slov boh, satan, temne sily, astral a pod. sa pouzivaju terminy energia, informacia, energo-informacne polia a pod. treba ist s dobou a hlavne studovat.

homeo

Kreon, moje príspevky boli k téme a dostal si v nich odpoveď na svoju otázku. Mrzí ma, ak si to nepochopil. V krátkosti: tieto liečebné metódy neodporúčam nikomu.

philips, ten výpočet nie je môj. Ak by v ňom aj náhodou bola chyba, nič to nemení na fakte, že homeopatický liek má účinkovať bez účinnej látky

orbitt, na tej stránke sa píše o homeopatii to, čo píšem aj ja, ale zdôvodnenie fungovania tam nenájdeš. Dôležitá je otázka - ak to účinkuje, aj keď to nemôže účinkovať (samá voda), čo alebo kto je za tým?

Chicia

Nie je pravda, že na to nikto nie je zvedavý. Ja napríklad homeopatii neverím. Jediné, čo je na nej podľa mňa dobré je placebo.

orbitt

Homeo, neobťažuj tvojimi popismi, nikoho to nezaujíma. Keď máš tak veľa voľného času, prečítaj si na ich stránke - alternamedica.sk práve to, čo tam píšu o homeopatii. Majú to tam vľavo v stĺpci. Je tam aj vysvetlenie prečo to je asi účinné. Niečo podobné som čítala aj na zahraničných stránkach o homeopatii. Bez ohľadu na to, homeopatia účinkuje aj u zvierat a celkom malých detí. Keby neúčinkovala, ani tá anglická kráľovná by sa ňou neliečila. A jej mama sa dožila vyše sto rokov, určite tiež zásluhou homeopatie. Čo si o tom ty myslíš, na to nie je nikto zvedavý.

homeo

3. Princíp pretrepávania (dynamizácie) - Po každom riedení sa roztok pretrepe rukou alebo v prístroji, ktorý sa volá dynamizátor a je označený číslom, ktoré označuje počet riedení a následných dynamizácií. Zakladateľ homeopatie pripisoval pretrepávaniu väčšiu váhu ako riedeniu. Bol totiž presvedčený, že v procese pretrepávania sa chytá do homeopatického prípravku kozmická energia. Vieme, že pretrepávanie nemôže zmeniť účinnosť chemickej substancie. Vzájomný pohyb molekúl len mierne zvyšuje teplotu roztoku a môže zmeniť jeho viskozitu, ale po vychladnutí sa roztok vracia k pôvodným vlastnostiam. V homeopatii sa hovorí aj o "pamäti" vody. Hahnemann veril, že molekula vody si udrží magickú “essenciu” zložky substancie. Táto teória nemá žiadnu vedeckú opodstatnenosť.

4. Príčiny chorôb sú iba duchovné. Hahneman nebral do úvahy príčiny chorôb infekčné, metabolické, vrodené, spôsobené úrazmi alebo vplyvom prostredia.

Skupina expertov Európskej komisie v r. 1996 rozhodla, že homeopatické lieky musia podliehať rovnakým skúšobným podmienkam ako liečivá vedeckej medicíny a svoju účinnosť i bezpečnosť musia preukázať kontrolovanými klinickými štúdiami. Podľa súčasných postojov našich úradných miest však môžu „úspechy“ okrajových metód, ku ktorým patrí i homeopatia, posudzovať iba pracovníci, ktorí príslušnú metódu vykonávajú. Takto homeopatiká, vydávajúce sa za liečivo, v skutočnosti postrádajú jeho základný atribút – a to preukázanú účinnosť. V krajinách EÚ sa homeopatiká taktiež registrujú bez tejto účinnosti. Naopak v krajinách, kde by pri registračnej procedúre museli svoju účinnosť homeopatiká preukázať, napr. v Nórsku, nie je registrovaný jediný homeopatický prípravok. V SR prešli v rokoch l99l-l993 prešli homeopatické lieky registráciou v Skúšobnom ústave kontroly liečiv a sú bežne dostupné v lekárňach. Ich účinnosť posudzoval homeopat.

Čo sa týka stanoviska odborných lekárskych spoločností, stály výbor lekárov Európskeho spoločenstva, združujúci lekárske organizácie krajín EÚ, homeopatiu zaraďuje medzi metódy, ktorých princípy nie sú vedecky doložené. Takisto predstavitelia európskych farmakologických spoločností v r. 1992 v Belgirate prijali k homeopatii negatívne stanovisko.
Z dôvodov nevedeckosti a nepreukázateľnosti metódy homeopati a ich spoločnosti nebývajú vo svete prijímaní do renomovaných lekárskych spoločností.
V SR homeopatia nepatrí medzi odborné lekárske spoločnosti. Môže sa prevádzkovať len ako liečiteľstvo.