Tehotná

Príspevok v téme: Tehotná
indy223

Dobrý deň,potrebovala by som radu.mám 16, som tehotná a netušim ako to povedať rodičom.Aj ked som nemala nechraneny sex, chápem že zodovednosť za svoje činy musím niesť avšak s rodičmi nemam absolutne žiadny vztah, sme si ako cudzi, vôbec sa nerozpravame a nikdy sme sa ani nerozpravali napriek tomu že spolu byvame.prosim pomôžte

5.5 elsa

hlavne ty to rodičom povedz a on zasa tým svojim aby vedeli treba jednať čas letí už sa stalo ty to povedz svojim rodičom ak ti budú nadávať tak to nejako vydrž a potom ak nebudú ochotní prispieť tak povedz frajerovi zasa s ním to riešiť za tie peniaze on má tiež 16 rokov?

indy223

Peniaze si pýtať od neho nemusím, sám povedal že to nie je len môj problém, jeho rodičia to síce nevedia ale vie aký majú na to názor a budú ochotní to zaplatiť, aj tak by som bola radšej keby tí moji zaplatia aspoň časť.
Testov som už mala asi milion, od lacnejších aj po najdrahšie.na každom dve čiarky v priebehu minúty

5.5 elsa

ak ti rodičia nedajú peniaze pýtaj si ich od frajera on je za to tiež zodpovedný a rodičom to povedz zajtra ráno alebo v priebehu dňa hlavne rýchlo k doktorke

salalalalala

Neboj, ved moralisti mozno este dorazia :D Ale rozmyslala som nad tym a rodicom to budes musiet tak ci tak povedat, pretoze zrejme ti potrat bez podpisu zakonneho zastupcu ziaden lekar nevykona - a tiez to aj nieco stoji. Brucho ta moze pobolievat aj preto, ze ti meska menzes, si v puberte, rozhadzany cyklus je normalny. Nejako sa mi totiz nechce verit, ze by zlyhala kombinacia kondomu a spermicidneho gelu. Takze najskor by som si urcite zainvestovala do drahsieho testu a isla k lekarovi na prehliadku, az potom riesila s rodicmi. A ries to co najskor. Aj ked je to mozne do 12 tyzdna, myslim, ze to bude lepsie pre obe strany cim skor.

indy223

som si istá že to nie je planý poplach, menštruácia mi mešká necelé tri týždne, ráno mi býva zle, pobolieva ma brucho, som stále unavená.
som rada že tu nikto nemoralizuje a nedohovára mi ako na potrat nemám ísť a mám si to rozmyslieť, ale naozaj mať dieťa v mojom veku ktoré nemá vlastne ani kde bývať a z čoho žiť mi príde choré.ja len dúfam že ak to rodičom nejako poviem, nepovedia mi že na potrat mi povolenie a ani časť peňazí nedajú.

salalalalala

Myslim, ze rozhodnutie rozumne, vzhladom na tvoj vek. Si si ista, ze to nie je iba plany poplach? Niekedy sa moze stat, ze je test falosne pozitivny. Bola si u lekara? Niekoho ineho v rodine, komu sa mozes zdroverit, nemas? Babka, teta, sestra......?

indy223

Sex som nemala nechránený, kombinácia kondóm+pharmatex nám akosi zlyhala.
Frajer o tom vie už od začiatku, momentálne by som mala byť vo štvrtom týždni, takže do 12. sa musím snažiť vybaviť všetko ohľadom interupcie.Samozrejme nie je to lahké rozhodnutie, ale nedokázala by som si ho v mojom veku nechať.
S matkou nemám vzťah absolútne žiadny, nikdy som sa s ňou vlastne nerozprávala o ničom inom ako práci čo musím doma spraviť.

5.5 elsa

frajer o tom vie alebo ten dotyčný jemu by si to mala oznámiť a potom rodičom ak to dieťa nechceš tak to rýchlo rieš povedz to mame už ako bude tajiť to nemôžeš

LoL :D

Jaj, tak to je zložité! A ako si vlastne otehotnela? -Keď si nemala nechraneny sex. A tvoj frajer to vie? Hlavné choď k doktorovi. A normálne im to povedz, keď chceš byť zodpovedná a vychovávať dieťa tak aj v tomto prípade musíš byť zodpovedná a povedať im to. Ale predsa musíš mať dobrý vzťah aspoň s mamou.
Alebo to povedz hocikomu. Je lepšie keď to povieš teraz(da sa ísť ešte na potrat- keby si chcela)
Napíš ako si sa rozhodla.