Tehotná

Príspevok v téme: Tehotná
indy223

Dobrý deň,potrebovala by som radu.mám 16, som tehotná a netušim ako to povedať rodičom.Aj ked som nemala nechraneny sex, chápem že zodovednosť za svoje činy musím niesť avšak s rodičmi nemam absolutne žiadny vztah, sme si ako cudzi, vôbec sa nerozpravame a nikdy sme sa ani nerozpravali napriek tomu že spolu byvame.prosim pomôžte

moralka

Zuzova ano mas pravdu, ak je dievca alebo zena znasilnena alebo inak donutena k sexu ci ak je zistene a potvrdene ze caka postihnuty a zdeformovany plod tak ano, ma pravo sa rozhodnut pre potrat. Ale rozhodne nepodporujem potraty u dievcat a zien ktore dobrovolne maju sex s danym muzom a potom vyblakuju, ze jaj ja som otehotnela. Ved aj Indy kedze uz ma 16 rokov tak urcite uz mala biologiu cloveka na skole a ked davala pozor tak vie, ze sexom sa plodia deti. Navyse je ona sama este dieta. Ako teraz mam chapat tvrdenie Sexirite a jej podobnym exotom, ze ved ma 16 je normalne, ze ma sex preboha. Ale ved ma 16 dieta predsa je nanu este skoro mat. Nieje to trochu odveci toto tvrdit? Nieje to postavene na hlavu? Sex ano, dieta, ktore vznika pri sexe uz nie. To je cista sebeckost. Ved to len ciganky robia, ze len co zacnu menstruovat uz nohy roztahuju. V 12 su uz matky. Co by sa jej stalo ak by pockala aspon do 18? A ten chalanisko ak ma 19 tak naco si zacal s tak mladou zabou, ked vedel, ze je este neplnoleta? Preco si nehladal seberovnu? A ked vedel, ze je este tak mlada tak tiez mohol vydrzat s tym sexom. Ak by ju mal skutocne rad tak berie ohlad nato. Ukajat sa moze aj onániou. Aj tak to vsetci chalani robia.
Ona isla dobrovolne s nim. Nikto ju nenutil, takze nech sa tu netvari ako obet nechceného tehotenstva. Ak nieco konam musim ratat s následkami.
A k tym moralistom. Ako strasne sa tu mnohi boja moralistov na tomto fore. Uz len niekto ma trosku iny nazor hned mu nadavate do moralistov. Je mi z vas smiesne. A co ked su moralisti. Ved je dobre, ze sa najdu este ludia, ktorym moralka nieco hovori. Inak by ste ako hovori moj stary dedko zvlcili sa docista. Uplne by ludstvo stratilo zabrany vo vsetkom. Spravalo by sa ako stado vedene telesnou ziadostivostou. A pokojen si mi nadalej nadavatje do moralistky ved aj nick mam taky. Ja mam vas nemoralistov aj tak vsetkych na haku :PD

NNNatasha

myslím si , že by si to mala doma oznámiť , kým nieje neskoro a dá sa to riešiť 16 je dosť skoro ale len ty vieš aké podmienky máte doma a dosť záleží na tom čo chceš do budúcna , pretože dieťa nieje hračka treba sa mu venovať ho a správne vychovať , nie som za interupciu ,ale toto konanie má veľa faktorov a určite je to na žene / dievčati ... rozhodnutie bude pravdepodobne na tvojich rodičoch a nie na tebe kedže bývaš u nich ...

ojka

Žužova, ja neodcudzujem ženy, ktoré podstúpili tento zákrok(rôzne životné príbehy), na to ja nemám právo ;) ja odsudzujem ten čin, ten sa mi doslova hnusí....Pýtala sa na verejnom fóre, tak musí indy predsa rátať s tým, že tu narazí aj na názory, ktoré sa jej nebudú páčiť....Dievčine som poradila, ako to povedať rodičom, resp. určite to neodkladať, takže tak...
Sexiritka, za dokonalú sa určite nemôžem považovať. Ale ako sa tebe dvíha tlak, keď čítaš napr. moje príspevky, tak tak sa zasa mne čítajú nie dobre príspevky, teda názory od mnohých iných,pri ktorých sa musím silno zamýšľať, aby som ich pochopila a aj tak mi nejde do hlavy ich zmýšľanie.... A tak ako ty hovoríš, že radšej nech sa dieťa nenarodí, lebo sa len MOŽNO bude mať dobre, tak takisto sa aj tá žena po tomto zákroku bude mať MOŽNO dobre.Tých MOŽNO je v živote každého jedného z nás veľa... Tak tým by som sa moc neoháňala ;) Ak ti to smrdí moralizmom, tak nech sa páči, s tým ja už nič nenarobím...
Fascinuje ma, ako sa tú viacerí odvolávajú na to, že však aj oni tak, aj oni tak kedysi, a v dnešnej dobe to je už normálne, atď, atď.... ľudia, vy ste kde už rozum potratili? Keď vám (obrazne povedané a nadnesené pre lepšie pochopenie) dnešná doba povie, že skákanie z okna a rezanie žíl je super, a však teraz to tak frčí, že to je in, tak to tak budete všetci robiť? Keď začnú ľudia okolo vás všade kradnúť a podvádzať, začnete to aj vy, lebo vidíte, že to robí aj vaše okolie, ktoré to akceptujete a vy si myslíte, že však to je asi v poriadku.... no mne to normálne teda nepríde. Vám príde interupcia ako normálny čin, pretože aj ostatní to berú v pohode,že to je normálne,lebo väčšina okolia - dnešná doba to akceptuje? Pustili ste si to do svojho života, preto to beriete ako samozrejmosť, a nechápete teraz, prečo sa ostatní, niektorí, nad tým pozastavujú. Ale takéto veci majú predsa svoje následky...
Moralizovať tu nechcem, ani nikoho urážať, či niekomu kázať, čo robiť, znova sa ospravedlnujem , ak to niekto tak vníma, a nevie sa cez to preniesť.... len vyjadrujem svoj názor, tak ako ostatní, svoj pohľad....
to, že to viacerých škre, a lezie to niekomu na nervy, tak to možno svedčí len o tom, že som niekomu brnkla na citlivú strunu, a dotkla som sa trošku pravdy...
sexiritka,aká veková kategória spadá do tvojho označenia "niektoré tetky"? aby som vedela, či sa to týka náhodou i mňa ;)

Hrac

sranda :D

v jednej teme - 16 rocna, sex po dvoch rokoch vztahu = zle

v druhej teme - 20 rocna, sex na druhom rande = dobre

kiwi

Ach jaj... No tak napríklad, co ak také také dievca vyrástlo v citovo chudobnom prostredí, nemalo dosť lasky, citilo sa samo a opustne a tak sa jej stal oporou priatel, samozrejme ze sa nanho upla lebo hľadala porozumenie istotu, sex uz potom prisiel automaticky, tomu sa tazko vyhnut keď sa majú lubia. Je jej vinou ze jej rodicia nedali dost lásky. Rovnako v prípade ak bo bola nejaká nevychovana a preto sa zle správala a aj otehotnela, nie je je to jej vína ale vina rodičov, ktory nato zasa mohli mat svoje dovody napr. nestastne detstvo. Tým nechcem povedat ze nikto by teda nemal byť za nic zodpovedný ale naozaj ja by som asi nikdy nikoho nedokázala zavrhnut, aj ten kto spraví niečo veľmi zle je podla mna hlavne veľmi nešťastný človek, ktorý nedostal dosť lasky, výchovy, alebo dobrú povahu do vienka. Proste nemožno sa na veci divat tak plocho preto vsetko má viac rozmerov, svet nie je čiernobiely, a človek veľmi málo vie aby mohol sudit. Všetko je to omnoho komplikovanejšie ako sa na prvý pohľad zda, to však nezbavuje človeka povinnosti správať sa podla svojho najlepšie svedomia, peace :-)

Slobodna

Prečo s citom a pochopením??? Je tehotná, nie smrteľne chorá. Ide na potrat. Fakt neviem aký cit, pochopenie, empatiu? Ako som už mnohokrát napísala - veď nech si robí čo chce ale nech odo mňa ani od všetkých okolo nečaká, že ju za to budeme ťapkať po ramene.

Slobodna

Milá kiwi som empatická s ľuďmi, ktorí si za svoj osud nemôžu. Empatia totiž nevychováva k lepšiemu v každom prípade.

kiwi

Samozrejme kazdy moze mat svoj nazor, ale treba ho vyslovit trochu s citom a pochopenim. Ja sama by som napotrat nesla ale neodvazila by som sa za to ani niekoho odsudzovat. Ako sa hovori nesud aby si nebol sudeny. Niektorý ludia by mali popracovať na svojej empatii..

indy223

Ach.to držte mi palce bolo pre tých, ktorí mi hovorili nech dám potom vedieť ako to dopadlo.
Stale sa nič nemeni že je to moja vec.
:DD a prosim ťa akú radu som si mala pýtať predtým ako sa to stalo?