Navrat zo zahranicia po dlhych rokoch na Slovensko

Príspevok v téme: Navrat zo zahranicia po dlhych rokoch na Slovensko
velastastia

ahojte.chcela by som vas poprosit o rady alebo pribehy vas ktory ste si toto zazili...pretoze ja som sa vratila po 9 rokoch zo zahranicia a nedokazem si zvyknut na SK zivot...mam stoho depresie a strach...ako keby som umrela...nemam pracu ani priatela a je mi velmi tazko...poprosim ludi ktory si toto zazili ako sa s tym vysporiadali....dakujem

Súvisiaci obsah

Blondula

ja som tiez bola dlho mimo SK a uz tu kysnem 4 roky.doslova kysnem !ako keby tu pes zdochol :D vsetci priatelia su v zahranici,praca nijaka a volny cas ? nikde sa neda ist :D ziadny zivot,ludia taki divni :D ja som sice slovenka,ale vobec sa mi tu nepaci :O nastastie mam dieta,takze sa aspon nejak odreagujem od toho,kde sa nachadzam :D ale keby dieta nemam,tak sem pridem 2 razy do roka na tyzden,dva a zase odidem :D

ITASK

Ja zijem v Taliansku, kde som sa za zaciatku vybrala pracovne, kedze pracujem pre ITA firmu v Bratislave, no po prvom roku si ma tu uz nechali...Chcem sa velmi vratit domov, i ked ako vsetci pisete nemam sa preco, preto stale vaham..okrem kamaratov (ktorych mam aj tu) a rodiny mi tu nic nechyba.
Neviem preco vsetci pisete, ake je to zle na SK, ake nizke platy tam mame. To uz davno neplati.Skuste prist do ITA a vidiet ako tu ludia ziju z platov nizsich/resp takych istych ako mame u nas, kde su zivotne naklady podstatne nizsie.
Ja na Sk nedam dopustit a som presvedcena, ze sa tam zije dobre...

vebe

To video mohlo byt z hociakeho konca sveta, pre mna bolo svojim sposobom nadnarodne, neslo o to v akej krajine sa to dialo, ale co sa dialo. No a nerob si iluzie o ludoch v inych krajinach, vsade su aj taki aj onaki

0vecka

2 vebe ja som reagoval na to ze tu sa snzi niekto robit taky obraz ze rusi su aki super ... pritom drviva vecsina tych videi je skor o tom aki su tam ti ludia hajzli (co je tiez tazko povedat kedze ak sa nic nedej tak to nedam na net)...len mi to pride uplne zvratene takto obhajovat rusov

vebe

Ovecka, ale ani to nebrani ludom konat dobro a je jedno v akej krajine. Lebo je pravda, ze mnohe veci su a stanu sa len preto, ze su este stale aj ludia co konaju dobro. To video bolo pekne a clovek sa zamysli
Pre velastastia, pre mnohych ludi co ziju v zahranici vznikne problem, ked ich blizky z rodiny vazne ochorie. Najma ak ide o funkcne rodiny, kde clovek citi, ze je doma potrebny. To ze si prisla kvoli chorobe pribuzneho je dobre a v danom momente aj spravne. Nie je lahke sa po rokoch vratit do nasej krajiny, ale da sa to. Je lahke na vsetko nadavat a posmesne sa vyjadrovat, ze ako mohol byt niekto tak blby a vratit sa. Lenze aj tu ziju ludia, rozni lepsi aj horsi, vzdelani aj menej vzdelani, da sa tu zit, je to vec toho, ako sa na to vsetko pozeram. Nie vsetko v zahranici je len dobre. Ak niekomu chory pribuzny stoji za to sa vratit, nie je na tom nic na posmech, svedci to o dobrych vztahoch a to si treba dnes vazit

0vecka

az na to ze vecsina tychto veci na youtube su dost negativne co sa ruska tyka napr niekto na niekoho zatruby a ten vystupy s buchackou a zacne donho strielat....

Deria

Po vyse 20 rokoch zitia v zahranici mozem povedat, ze by som sa hmm asi tazko vratila. Neviem...zalezi od okolnosti. Po tolkych rokoch je clovek uz rozpolteny. Citim sa tu ako doma a nemozem sa stazovat. Cez to vsetko zostane Slovensko pre mna navzdy mojim domovom, kde velmi rada chodim. Ale poznam pripady, kedy utekali ludia kalupom domov na SR, pretoze v zahranici presli peklom. Povedali si, konecne doma! Takze netreba si zase zahranicie idealizovat. Ked clovek nema slusne platenu pracu, byva pod uroven a zaziva navyse stresy, nehovoriac o pocite samoty, je lepsie zostat doma. Pravdaze sa na SR tazko zije (aspon prevaznej väcsine)no nie je vsetko zlato, co sa blysti. Ja osobne to pocitujem asi tak ako RNG. Ak som nebola dlho na SR, uz ma tam taha ale ked som na SR dlhsie, uz ma taha zase sem naspät. Lebo tam, kde ma clovek pracu, rodinu, priatelov, poklada za svoj domov alebo za druhy domov.
Velastastia, verim ti, ze to nie je lahka situacia, v ktorej sa momentalne nachadzas, lebo si bola zvyknuta na nejaky standart ale za tie roky si v AT urcite nadobudla skusenosti a mas tam iste kontakty. Udrzuj ich! Mozno sa budes raz moct zase vratit, aj ked mozno nie na to iste miesto, nieco sa snad najde. Je ovela lahsie najst aj pracu, ci byvanie, ked ta niekto pozna alebo ak mas nejake referencie, nez ako ked ide niekto len tak naslepo.