Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Navrat zo zahranicia po dlhych rokoch na Slovensko

Príspevok v téme: Navrat zo zahranicia po dlhych rokoch na Slovensko
velastastia

ahojte.chcela by som vas poprosit o rady alebo pribehy vas ktory ste si toto zazili...pretoze ja som sa vratila po 9 rokoch zo zahranicia a nedokazem si zvyknut na SK zivot...mam stoho depresie a strach...ako keby som umrela...nemam pracu ani priatela a je mi velmi tazko...poprosim ludi ktory si toto zazili ako sa s tym vysporiadali....dakujem

Súvisiaci obsah

vozovka

vy co podporujete zahranicie, tam prehadzujete peniaze s lopatami, ked vam tam je tak super ze kazdeho verbujete?

MultiLevel

Lulu, tak to ja samozrejme nemozem vediet, ako si na tom zdravotne :)
Ako, ja vam velmi drzim palce, aby ste to zvladli a jednak si prilepsili a aj robili to, co vas bavi. Ja som na SR robila moju vysnivanu pracu, plat taky, ze som radsej o nom nehovorila ludom, co denne robili osmicky. Ja som totiz robila tri dni v tyzdni a zarobila som to, co oni za mesiac. A prave toto je to, co mi tu vadi a medzi cim tu nechcem zit. To, ze niekto drie ako kon a ledva vyzije....Politika, ekonomika, socialne zabezpecenie, to je len dalsia kapitola...Bolo by uzasne, keby i tvoj muz pochopil, ze su krajiny, kde sa to da aj inak. A cim skor vypadnete, tym lepsie. Pretoze kedysi odist za pracou znamenalo, ze clovek si takmer vzdy nasiel robotu.Dnes uz je to omnoho tazsie, tiez som pocula od znamych, ze UK alebo Irsko, kedysi velmi vyhladavane krajiny, su uz pomaly pass. Dalsie nazory hovoria, ze v Irsku sa da este pomerne lahko zohnat praca...No skusali ste to uz? Aspon to skuste...Ak vas ubija zivot na SR, treba skusit

Lulu2011

multilevel - nie som na tom zdravotne tak, aby som to sama zvladla, trpim uzkostami a som rada, ze som rada, ze sa dokopem do prace a nie som doma na invalidke, ako 80% ludi s touto chorobou, (aspon tých co poznam, co sme v spolocnej komunite) ja potrebujem mat istotu, ani neviem kde by som zacala, kam by som isla sama...momentalne muz sa snazi robit nieco pre nas rozpocet, ze sa zacal venovat dalsej druhej praci, ktora ho aj bavi a casom by z toho mohli byt nejake financie, len to chce cas, no uvidime ako dalej

MultiLevel

Lulu, suhlasim s Maoam, mala by si odist, tvoj muz mozno casom pride za tebou, ak ho k tomu teraz neprehovoris. Lebo najhorsie je nadavat, ale vlastne nic neurobit preto, aby sa veci zmenili, to myslim tak vseobecne, nielen na vas...Chapem, ze mozno financna stranka nedovoluje odchod zo dna na den, ale urcite by sa to dalo nejak urobit. Ja som si na zahranicie dost dlho setrila. Moj muz bol vyse roka nezamestnany tesne po VS, takze setrit nemal z coho. Ale tak hrozne sme chceli vypadnut, ze sa rozhodol pre vela riskantnych veci. Predal auto, predal garaz, ktora patrila k bytu jeho rodicov. Z toho, co dostal za auto sme zaplatili prve dve splatky za byt uz v zahranici. Ono, niekedy treba veci risknut....Drzim vam palce, nech sa rozhodnete ako kolvek, tak nech vam to klapne!

Lulu2011

Maoam - clovek potrebuje mat nejaky zaklad financny, tiez nemozem ist do zahranicia so 100 e na ucte, moj muz bude mat uz 40, on o zahranici nechce ani pocut, nedavno sa mu vratil kamarat z Irska, ze sa tam uz neda zarobit, tak to mi stale hovori, ja zase poznam opacne priklady, ale sama ist nechcem :(

Maoam

Lulu, vsak sa prestahujte, ked o tom cele mesiace uz vypisujes, tvoja tuzba silnie stale viac a viac. Ste este stale mladi a syn ti moze chodit do zahranicnej skoly, bude multi-jazykovo vyrastat, bude mat ovela lepsiu buducnost a vyhliadky.
Mate po 30tke, este stale mozete zacat inde a ked uz mas prax v praci, mozes si najst podobnu zo zaciatku,je jedno ako zacnete, ale ked uz mate toho fakt po krk a je to coraz viac citit z teba, tak nechapem, co vas tam este drzi (?).

co sa ostatnych tyka - jj, nedavno sa znami vratili po tusim 9tich rokoch na SVK, osobne by som sa nevracala po takom case, mozno vo vynimocnej situacii, ale inak nie, to uz clovek davno ma vybudovanu existenciu v danej krajine, stabilnu pracu, zariadeny byt/dom, priatelov, znamych...

Matyo

Ľudia čo vám načisto preskakuje, po takej dlhej dobe sa vracať do tejto boľševickej diery?!! Kebyže po 2-3rokoch pochopím, ale po 9 a viac sa sem vracať keď už ste zvyknutí na život v normálnej krajine?!! Slovensko je najhoršia krajina na život aspoň v EÚ a môžu si zato iba Slováci lebo sú kok...

Lulu2011

blondula - ahoj, hovoris mi z duse, ja zase mam aktivit az az, ale moja praca sa mi vobec nepaci, naroky take, ze aj 2000 e keby mi za nu dali, tak je to malo, ked dostanem vyplatu, dam ju na hypoteku a zase len makat a makat, aby bolo na seky, som sice z vacsieho mesta, ale aj to ma uz nudi, tak tuzim spoznavat svet...

Kanadanka

Ahoj mna bude cakat v auguste to iste, ano viem je to este daleko ale aj tak... Som na pobyte v kanade a prisla som sem v juli a uz som tu budem treti mesiac a cim dalej ty viac si neviem predstavit prichod domov

Dadulik121

Ste prosim niekto z Kosic? Ja sa teraz tiez vraciam domov po 8 rokoch. Bojim sa toho..
Rada by som som si nasla fajn kamarata, ktorý bol tiez dlho v zahranici a ma podobne pocity.