Navrat zo zahranicia po dlhych rokoch na Slovensko

Príspevok v téme: Navrat zo zahranicia po dlhych rokoch na Slovensko
velastastia

ahojte.chcela by som vas poprosit o rady alebo pribehy vas ktory ste si toto zazili...pretoze ja som sa vratila po 9 rokoch zo zahranicia a nedokazem si zvyknut na SK zivot...mam stoho depresie a strach...ako keby som umrela...nemam pracu ani priatela a je mi velmi tazko...poprosim ludi ktory si toto zazili ako sa s tym vysporiadali....dakujem

Súvisiaci obsah

Maoam

Slobodna - jj, viem, Mnichov je plny Slovakov :D, mam tam dost znamych, i ked tam nezijem a ani nechcem zit, hoci mesto je to pekne, bola som tam parkrat, ale cojaviem, nejak ma to tam nechytilo, AT posudit uz vobec neviem, pretoze pracovne som tam bola naposledy pred 12 rokmi ...

preco je to tam uz o nicom?

Slobodna

A mňa to ťahá do Frankfurtu asi preto, že v Mníchove je mrte Slovákov.
No práve že v Rakúsku je to už úplne o ničom.

Maoam

z fora je v DE vela ludkov

ja len tak sledujem, ako sa to presuva vsetko, bud sa stahuju z Mnichova do Hamburgu, alebo z Hamburgu do Mnichova :D a vela ludi odchadza do Rakuska a Svajciasrska kvoli lepsim prac. podmienkam (menej stresu)

Maoam

Tak ak ti mozem povedat za seba, ak ta laka Niederlande, chod rovno tam.
Vazne. Uplne ine ako DE, ini ludia, ina atmosfera, ine moznosti, hlavne ta ich mentalita je diametralne odlisna a myslim, ze by ti vyhovovala viac, ako nemecka.

Slobodna

Ja viem a práve preto - lebo kde iní končia ja začínam :))
Neskutočne ma láka napr. aj Amsterdam (Holandsko) to je krajina ako stvorená pre slobodnú :)

Maoam

Slobodna - no vyhovuje to tym, ktori sa nikdy nejak nezmenili, napr. poznam ludi, ktori aj po 9tich rokoch hned na SVK zapadnu a takych, ktori po roku-dvoch uz nevedia na SVK dalej zit.
Je to zavisle aj od osobnosti a moznosti, zivotnych cielov.
Moja znama sa teraz dala na VS-studium tu v DE, ma 35 r., dve deti :D, nie je Nemka, ale ma uz nemecky pas.
Robila doteraz povolanim uplne nieco ine, teraz ide studovat, prehodila si to...