Navrat zo zahranicia po dlhych rokoch na Slovensko

Príspevok v téme: Navrat zo zahranicia po dlhych rokoch na Slovensko
velastastia

ahojte.chcela by som vas poprosit o rady alebo pribehy vas ktory ste si toto zazili...pretoze ja som sa vratila po 9 rokoch zo zahranicia a nedokazem si zvyknut na SK zivot...mam stoho depresie a strach...ako keby som umrela...nemam pracu ani priatela a je mi velmi tazko...poprosim ludi ktory si toto zazili ako sa s tym vysporiadali....dakujem

Súvisiaci obsah

velastastia

ahojte,Fuuuha ani uz som si myslela ze nikto nenapise a pozrime sa...nebudem reagovat na urcite prispevky...nikde som nenadavala na SK...len som napisala to co je pravda...ze su tu ubohe platy...ako je mozne ze taka upratovacka v zahranici zarobi 1200 eur a na SK 300 eur...je toto spravodlive...normalne,??? preco nemame rovnake platy ked sme obcanmi EU...ale to tu vobec nema zmysel riesit...to je "politika" a s tym nic neurobime...len som pisala ze mi je tazko a nemozem sa vratit...lebo mi niekto vazne ochorel...je to tazke pochopit? dakujem

rvt

prezyvka11..
a nezamyslel si sa preco je tomu tak?...snad preto, lebo ludia co skusili zivot v zahranici, vedia o com hovoria a mozu porovnat,nie?

Martina210

Ludia prebohaaaa !!!!
ako sa po takom dlhom case mozte vratit na SR.Ved okrem rodiny vas tam nikto a nic dobre necaka.Dali ste tolku namahu aby ste si mohli vybudovat, dokazat nieco, rec sa naucit......a vy to nechate vsetko a zacinate odznova.Priatelov neziskate naspet, pretoze im to zavist nedovoli.Ok, nechce sa mi tolko negativizmu vypisovat,kolko nam ta nasa "krajina" ponuka.LEN JEDNO NECHAPEM.AKO SI MOZE NIEKTO ZVYKNUT NA TAKU ALMUZNU, KED V ZAHRANICI STE BOLI ZA PRACU PODSTATNE LEPSIE OHODNOTENI :-0000 no coment :-(

rvt

By ste sa divili kolko manazerskych pozicii je obsadenych Slovakmi v zahranici.
Oni sa uz nikdy nevratia, tomu ver.
Smutne je len to, ze sikovny a vzdelany Slovak je uznavany v cudzine a Slovensku tolko sikovnych ludi chyba.

chapem tych, co sa chcu vratit kvoli rodine.
Velmi by som ocenil, keby taky ako "smejemsa" poradil, ze preco sa ma na Slovensku tak sakrametsky dobre. Ved porad, o to to tu vlastne ide.

rhea

inak napadlo ma to iste, co napisala smejemsa.. tak chodte robit naspat robosov, casnicky a opatrovatelky alebo sa vydajte do zahranicia, nikto vas tu nedrzi...

Sejla

Velastastia, no priprav sa na ľudí, čo ti budú takto závidieť, že si si vôbec niekedy dovolila odísť zo SVK :D

smejemsa

By ma zaujímalo, prečo píšu po slovensky, na slovenské fórum tí čo považujú Slovensko za žumpu, dosť úbohééé, nemáte zahraničné portály, kde môžte vyplakávať a mudrovať ? :D

Zabludena

Ahojte...je zaujimave, ze som nasla tento prispevok v tomto obdobi, ked aj ja sa citim podobne, ako dievcina, ktora to vsetko zacala. Vratila som sa po 16 rokoch zo zahranicia a zijem na Slovensku niekolko mesiacov. Neviem si najst pracu a neviem si zvyknut na slov. kulturu.
Vratila som sa, lebo sa tuzim opatovne usadit pri mojich blizkych. Rozvadzam sa s cudzincom. Takze citila som, ze bud sa vratim teraz alebo nikdy. Ale situacia na Slov. je fakt tazka. Obvzvlast pre nas, ktori sme zili lepsi zivot v zahranici. Ale treba verit, ze sa nam to podari. Ked pride praca, bude vsetko lepsie. Najdu sa nove znamosti, naucia nove poznatky a cas bude prechadzat rychlejsie. Aj ked ja mam taku skusenost, ze nas, ktori sme zili dlhe roky v zahranici a nemame uz 25 rokov, akoby naschval nechceli prijat do prace. Kazda spolocnost sa len chvali aky ma mlady pracovny kolektiv. Ale neuvedomuju si, ze prave ta vekova roznorodost, a skusenosti starsich v kombinacii s novymi napadmi mladsich, by mohla pomoct ovela vacsej prosperite podniku. Ale tu na Slovensku este potrva kym toto myslenie sa zmeni. Len skoda, ze mnohi z nas dlho cakat nemozme. Mnohi bud odidu spat do zahranicia, a ti ostatni sa budu snazit zvyknut si a predierat sa. Ako ja napriklad. Aspon teraz to takto citim. Ale my mame aspon spomienky. Raz budeme moct nasim detom povedat, ze my sme si zili velmi dobre. :-) Ja som stastna, ze som mala moznost prezit fantasticke chvile v cudzine. Niekto to nikdy nezakusil a ani mozno nezakusi. Vid. nasi rodicia a prarodicia. Prajem vsetkym co sa citia zabludeni na Slovensku, aby cim skor nasli svoje cestu, stastie, pokoj, ciel a radost v zivote.