Kolko by malo vazit 11 rocne dieva

pomocnica

Tomas12345-No podľa mňa má svalstva dosť, ak sa hýbe, určite viac ako tukov, dnešné deti sú šľachovité, kosť koža a svalstvo medzi to.
Oprava môjho íčka-ktorí*.
Nooo možno áno, ale keď má napríklad po mamke takú postava chudej žienky, tak nebude bojovať proti geneticky daným proporciám a rýchlemu metabolizmu. Áno, ak sa to nevyrieši ani vekom, tak niečo bude potrebné zmeniť, nejakú špeciálnu diétu na naberanie, ale v 11 rokoch ak prijíma dostatočné množstvo potravy a má aj dostatok pohybu si nemyslím, že by bolo potrebné nejako nezdravo pribrať. Ak by mala ona chuť jesť viac zdravých sacharidov tak dobre, ale keď už nabrať tak zdravo, aj keď si myslím, že kebyže chce jesť viac tak bude jesť viac
.
O tom by sa však dalo polemizovať donekonečna, tak už to necháme asi na jej rodičoch a lekárke, predsa číselné údaje sú jedna vec a pohľad na dané dievča vec druhá...

Tomas12345

Tomas12345- (Ale BMI je blbosť dosť, neberie tam koľko % postavy tvorí svalstvo )

Ano, s tým svalstvom je pravdsa že s tým BMI nejako moc nepočíta. Na druhej strane kolko už len svalstva môže mať 11 ročná baba ?

( a je veľmi veľa dievčat aj chlacov ktorý sú v jej veku príliš chudí, ale potom prídu do puberty a začnú prirodzene priberať, určite nebudem u detí počítať BMI)

BMI sa normálne používa aj u malých detí. Takže ak by tam boli nejake velke výkyvy teda ak by bolo meranie BMI u detí nejak velmi nepresne, tak by sa nepouzivalo.

( Kým je zdravá, normálne je, tak je všetko v poriadku. Koľko kíl by akože mala mať? )

Je len otázne ako dlho ešte bude zdravá ak trpí podvyzivou. Podvyziva nie je dobrá v žiadnom veku. To že su niektore deti v urcitom veku velmi chude este neznamena ze to je v poriadku. V poriadku to teda rozhodne nie je. V hocijakom veku by dieta nemalo byt ani moc chude ani moc tucne, ale v takom strede. No tak minimálne 5 a viac kíl by pribrať ešte potrebovala.

pomocnica

Tomas12345-Ale BMI je blbosť dosť, neberie tam koľko % postavy tvorí svalstvo atď a je veľmi veľa dievčat aj chlacov ktorý sú v jej veku príliš chudí, ale potom prídu do puberty a začnú prirodzene priberať, určite nebudem u detí počítať BMI...Tak isto máš v jej veku aj bacuľkov a prídu do puberty a začnú sa ťahať hore, dievčatá naberať ženské tvary, bacuľky môžu schudnúť a tie chudšie dievčatá priberú. Kým je zdravá, normálne je, tak je všetko v poriadku. Koľko kíl by akože mala mať? Veď to príde časom, nemôže v takom mladom veku začať jesť viac ako si jej telo žiada predsa. ;-)
Pekný deň.

Tomas12345

Saskias :
36kg na vysku 155 cm je mimoriadne málo. Tvoje BMI je len 14,5 pričom už pod 19 je podváha. Cim skor zacni priberat, lebo naozaj velmi hazardujes so zdravím. Zacni normálne jesť. Mimochodom aký je tvoj jedalnicek ? Co jedavas na ranajky, obedy, vecere ?

pomocnica

saskias-Je to vpohode priberieš vekom, určite netreba nasilu priberať, lebo potom prídeš do obdobia, keď budeš priberať dosť prirodzene a rodičia budú potom chcieť aby si chudla alebo čo?
;-) Zdravo jedz, hýb sa a vekom všetko príde postupne.

Pekný deň.

Jess

Ja mam11 a vážim 38 je to v pohode vetšina šiestaciek a piataciek váži cca 40 je to normálne ak má vaša dcéra 42 alebo 43 je to v pohode jamam kamarátku ktorá váži 32 a je piatacka chodí so mnou do triedy a jej brat taktiež chodí s nami do triedy a on váži 26 je to to normálne ?chcela by som sa opýtať