Podvod

Príspevok v téme: Podvod
Mains

Mam taky problem. Dva roky sme zili v prenajatom byte. S majitelom sme uzavreli zmluvu, kde ale nebolo uvedene, kolko eur chce za prenajom bytu, ako sa hovori do vrecka...Islo o blizku rodinu, takze sme sa spoliehali na to, ze dotycny ma uz v sume, ktoru od nas za prenajom bytu pytal vycislenu aj odmenu pre seba.Ake velke bolo nase prekvapenie, ked od nas o rok ziadal uhradenie obrovskej dlznej sumy za najom, kedze mu prisli z bytoveho druzstva nedoplatky. Islo o sumu vyse 800 eur.Nechapali sme, ako je to mozne, az kym sme sa nedostali k fakture z BD, kde sme zistili, ze on za nas platil take mesacne zalohy, akoby bol byt neobyvany a nie ze tam zilo niekolko osob.Tym padom mu z tych penazi, co sme mu my platili za najom ostavalo kazdy mesiac len tak, do vrecka.Odmietli sme mu tu sumu, ten nedoplatok zaplatit a on sa nam vyhraza sudom.aj ked neviem na zaklade coho, lebo zmluva, ktoru sme uzavreli neobsahuje zakladne veci o platbach a dokonca sme mali zmluvu na dobu urcitu, na rok a dalej sa uz zmluva nepredlzovala, cize vlastne sme dalsi rok uz tam byvali bez zmluvy.Co by ste robili na nasom mieste?

Soli

Pri podpisovaní zmluvy o prenájme treba aj odfotiť a spísať stavy vody, plynu, potom sa to dá ľahko dopočítať. Mne jeden pár spravil za 1 rok nedoplatok myslím 270 eur, takže 700 euro na 3 osoby môže byť aj reálne. Ide o to ako sú nastavené preddavkové platby, keď sú malé tak to potom vyskočí. Obávam sa že neostáva nič iné ako to zaplatiť.

daniela2

ahoj simka, nepíšeš, ako dlho v prenajatom byte bývate. Ak rok, a po celý čas tam bývate, potom ten nedoplatok musíte zaplatiť. Väčšinou nebýva chyba v plytvaní vodou, ale skôr tým, koľko mesačne na vodu platíte. Ak platíte menej každý mesiac, jasné, že vám vyskočí nedoplatok. Inak oni tam v tom vyúčtovaní aj posielajú návrh, akú sumu mesačne platiť, aby bolo na konci vyúčtovacieho obdobia čo najmenej nezrovnalostí.
Iná možnosť môže byť, že niekde Vám voda kvapká, alebo tečie. Možnosti šetrenia vodou: umývačka riadu, dávkovač vody na toalete, dávkovač vody v sprche, prať až vtedy, keď je prádla danej farby dosť na celý program.

simka111

Bývame traja dospelí v 3 izbovomm byte(prenajom), prišlo nam vyučtovanie vody, mame 700 eur nedoplatok...je to strasna suma a naozaj nechapem ako vznikla..vodou sa snazime šetriť, jasne, že sa umývame ako normalní ludia, ale netečie voda prúdom...majitel bytu je v soku, pretoze taku sumu nečakal...čo myslite, mohla niekde nastat chyba .?????

0vecka

ja sa hlavne divim...lebo ta situacia je jasna ... ak by som mal pocit ze ma odrbava tak xcem ucty a az ak by po odratani tych 320 ci kolko to platili bolo nieco nad tak zaplatim inak ani cent aposlem ho doprdele ...
akoze je to ich chyba ze nedali si do zmluvy najomne???? sak to je chyba prenajimatela co ked povie ze najomne je 1000 EUR? tka doplatia 8000??

ale ak ste to uz zaplatili tak s tym uz hovno spravite na sud by som nesiel

Mains

Akoze toto, co pises je extrem.My sme v byte setrili ako sa dalo.aj na bytovom nam povedali, ze vzhladom k poctu osob, sme ani nemali velku spotrebu.V zime sme kurili len minimalne, dokonca sme mali na kureni preplatky, len na vode nedoplatky, kedze za nas odvadzali male preddavky.V zivote by som nechcela nikoho oklamat a podviest, ale ani ja sa nenecham zavadzat.Stacilo, aby majitel bytu s nami hral fer hru, a na rovinu nam povedal, za co mame kolko platit.Aby bol zistit ake mame mat platby mesacne zalohove, aby sme nemali nedoplatky vysoke a vsetko by bolo oki, ja by som nemala problem zaplatit mu aj viac, ale po rozumnej dohode, nie takto, ze nechcem od vas vela a potom bum, zaplatte nedoplatky enormne.Pre kazdeho je lepsie zaplatit radsej po menej kazdy mesiac, ako naraz niekolkostoeurove polozky.Keby som tak naraz nemala tolko penazi, co by som robila? Isla by som skocit z mosta, ci si vzala uver? Je to nefer.

Prezyvka55

pspocsa ale je to aj tvoja chyba, nerob biznis ked sa nevyznas do neho.
Je plno ludi co sa zenie ze chcu nieco zarobit pritom si nic nepripravia nenastuduju, vsetko sa snazia zbuchat na kolene a tak to dopadne. Napriklad ja si nepamtam ze by som niekedy podpisal nejaku zmluvu prenajimaciu, kupno predajnu, darovaciu a podobne bez toho aby ju odobril moj pravnik. Popripade davam zmluvy vypracovat jemu. Na to tam ten clovek je. Preto taka profesia existuje ze to mas dat robit jemu. Lebo je v tom profik.

pspocsa

mam zle skusenosti s ptenajimanim a moja skusenost je ze najomnici su v prave.okrem toho ze jeden z najomnikov sa do telef zoznamu napisal na adresu babky bez vedomia mna majitela bytu.mna si vyhliafla bytova organizovana mafia pacilo sa im ze byt je v dobrej lokalite a teda by si na nom dobre zaribili kedze bol blizko veyerinyvkde studuju aj zahranicny studenti a ty uprednostia blizkost byvania k skole.Najomnici sa vzajomne poznali.Hrali sa s nami pojravali na nervy nech uz ma ten stary kokos plne zuby.Bytova mafia dosadzovala svojich ludi nizkoprijmove skupiny ako bezdomovcov ciganov a prosyitutky.Vytipovali si nas.Islo o stary byt so starym nabytkom.Robili take finty ked si vsimli ze rodina kazdy mesiac teda vobec nekontrolije spotrebu vody elektriny ze napr.nechali tiect vodu g kuchyni aby zvysili nam naklady aby sme sa dostali do ginancnych problemov.Ludia co z pozadia ich riadia dosadzovanych bielych konov hadzali nam do schranjy brozurky nebankoviek kt byt mafia ma napisane na bielevkone.Raz som necakane prisla navstivila ich a v kuchyni tiekla voda bolo to umyselne potom co s radostou zistilu nekontrolujeme spotrebu vody na hodinach.mesacne sme si na tom zarobili asi len 50eur nie viac len naklady na byt sme pytali bezohladu na to kolko ich tam bolo.boli to velmi prespekulovany najomnici vzajomne sa poznali dosadeny cigani nam urobili nedoplatok 1000eur a predosly den pred vyuctovanim odisli.Viem kto ich poslal roadil.potom sa pokusili s fintou ze ci by im moj otec majitel domu nepodpisal pozicku.Ide casto o vusoko irganizovanu bandu v pozai neodhaleny casto vzdelany ludia kt vlastnia realitky nebankovky tiez napisane na biele kone.Co bolo pre mna sokujuce bolo zistenie ze ludia v pozadi sami precuju pre policiu.Na byte sme z cisteho zisku platili nedoplatky nic si nezarobili ale vladyne ano naklady na byt oni platili a to tiez nie je hoci co.Najomnici sa vzajomne poznali vsetci az na jedneho.Bytova mafia ma svojich ludi vsade cez kayaster od policiu vsade.oni zistia socualny stav rodiny bank ucty rodiny ci sa oplati pustit do tej ktorej rodiny.Dnes je strasne tazky zivot nechcem nikomu skodit len hovorim ako to funguje.Hadzali nam do schranky brozurky nebankoviek kt maju ludia s pozadia napisane ako aj svoje realitky na biele kone aby sme uz nejaku pozicku vzali a sofistikovanym sposibim nam pripravili o byt.Co bolo pre mna sokujuce ze ze cigani kt boli dosadeny aby cez pozicku kt sme im mali podpisat aby nas dostali do problemov a pripravili nas o byt a dalsi vzdelany najombik ako potom aj ostatni vsetci sa poznali a co bolo vrxholim aj s istym clovekom z mojej dediny.Ale co bolo vrcholom ked son pre zahranicnu studentku hladala iny byt na prenajom pre nu tak ma informoval majitel bytu ze pri veyetine budu mat na ulici mojej babky byt na druhom poschodi aj c.babkinej ulici povedal.On nevedel kto som ze oni este nevedia kedy ho budu mat ja som zasla kto este na c.15 a druhom poschodi tam prenajimal v tom vchode byt.Teda obrovsky pozor ci si najomca ci prenajimatel.Vytypuju si rodinu.Aj to vedeli kde chodim na aj kurz.Do dnesneho dna su vsetci napojeni na moj mobilako aj na internete.Ked som napisala to na net ze nedoplatok 1000eur tak mi napisal isty dexter xixixuxi.a dnes uz viem cely pribeh.okrem toho ze bez vedomia majitela bytu si najomnik sa zapisal do telef zoznamu.Obrovsky pozor prenajimatelia!!!!!!a dobre napisane zmluvy!!!!!!

Prezyvka55

Mains vymysliet sa da vsetko aj to ze z lutosti vas tam trpel ze ste mu stale slubovali ze uz pojdete, a ze po roku mu uz fakt dosla trpezlivost a ide to riesit sudne.
Btw: policia vas vyhodit z bbytu nemoze.
Aj ked sa niekto niekomu nastahuje do bytu proti jeho voli tak ho policia bez sudneho prikazu vyhodit z neho nemoze.

Mains

A to je ta zahada prezyvka.Nas domovnik nahlasil, dokonca aj na fakture je vedeny pocet osob 6, ale z nejakeho dovodu za nas majitel platil len 11 kubikov vody, co zodpoveda poctu osob 1.Lebo asi je nejaky rozdiel v tom, kolko osob informativne nahlasi domovnik a kolko majitel bytu.A zas, keby ze zijeme v byte bez zmluvy, ako hovoris proti voli majitela vyse roka, tak snad by nas majitel dal vystahovat a nahlasil nas na policii, keby chcel, ci rok mu to nevadilo, az ked sa odstahujeme mu to zacne vadit, ze sme tam rok zili? :DDD zaujimavy postreh od teba.