Nizkosacharidova vysokotucna dieta... skusenosti (resp. paleo stravovanie)

Príspevok v téme: Nizkosacharidova vysokotucna dieta... skusenosti (resp. paleo stravovanie)
lenulienka_l

Ahojte.. ma tu niekto skusenosti s paleo stravovanim, stravovam podla dr. Atkinsa, alebo dr. Kwasniewskieho? preluskala som uz asi vsetky anglicke fora ohladom paleo stravy, precitala som knihu od Atkinsa, aj Kwasniewskieho.. a chcem ist do toho naplno... neprida sa niekto? nejde mi o chudnutie ani tak, ale chcela by som sa zbavit zdravotnych problemov...

abc111

to máš trošku pomýlené ... ja som po hladovke a príjme málo kalórií veľmi pribrala, pretože telo si začalo ukladať zo všetkeho ...tak som začala jesť omnoho viac, okolo tých 1500 - 2000kcal denne / vačšina práve z ovocia, ryže, zeleniny a schudla som už tú polovicu čo som nabrala... ale tak každý sme iný, držím palec

analyn

RNG- jasne, ze surove semiacka, uz som ich z jednej zjedla- nic moc na chut, ale co clovek neskusi pre zdravie? Niekde som to citala, tak som len chcela vediet, co je na tom pravdy, dakujem.

RNG

Su aj doplnky na potlacenie hladu./ Ciastocne na to posobi ocot, silnejsie kaktus Hodia gordonii a este silnejsie vytazok zo safranu pod menom Satiereal.
Da sa schudnut aj pouzivanim mikrovlaknin, ako napr glucomannan, co dnes predavaju ako ucinny(a drahy) prostiedok na chudnutie pod menom Lipozene. Tato mikrovlaknina absorbuje do seba hropmadu vody, cim vyvola pocit naplnenia a podstatne znizio glycemicky index jedal, tj cukry sa nevstrebavaju ani zdaleka tak rychlo, tj nemas prebytky v krvi a peceni, co sa menia na tuky.

abc111

Zaujimave je to, ze na potlacenie chuti do jedla vymysleli x liekov, ale na potlacenie hladu nevymysleli nic. Pritom hladovka je najlepsi sposob ako zhodit, podla mna.
Podla mna je pchanie tukov do seba a malo cukrov poriadna cmulovina. Je to ako dobrovolne travenie. Obdivujem ludi, ktori o tom dokazali napisat dokonca aj knihu:-)
Neviem, co by som tam ja v takej knihe pisal:DDD
Na potlacenie hladu pouzivam ja caj z mäty, ktory paradoxne podporuje chut do jedla:-)
Kto ma z toho vsetkeho vyjst, ze?:-)))
Ti vedci predajcov caju sa asi venovali prijemnejsim veciam ako skumaniu ucinkov:D Ak je niekto vedec, tak by mal badat od rana do vecera a nie pracovat len osem hodin denne...

abc111

To s tým chudnutím je asi dosť ťažké, keď s tým má toľko ľudí problém.
Ja tiež aktuálne chudnem, pri cvičení používam doping, inak by sa mi nechcelo (cvičím aj tri hodiny denne aerobné cvičenia) a večer jeden oblbovák, aby som nebol hladný. Je to celé trochu na porazenie.
Ja chcem schudnút veľmi rýchlo, ja nebudem čakať na výsledky niekoľko mesiacov. Dúfam, že na konci môjho snaženia nestojí smrtka, lebo aj to je dosť možné, ale čo človek nespraví pre krásu, že.
Man muss leiden wenn man schon sein will.
Ale pribrať som nemal žiaden problém:-)

RNG

Tak ,ako je v prirode tisice roznych rastlin protiparaziticke, antimikrobialne, obsahujuce rozne ziviny a podobne, ja tu spominam len take, co su velmi vyrazne ucinne a odporucene mojimi lekarskymi zdrojmi.
Ale zda sa, ze papaya ma v semenach, samozrejme surovych , nie prazenych rozne ucinne latky, od silnch enzymov az po odcervujuce, pozri na
superfoodprofiles.com

analyn

to je dobre, ovocie moc nemusim, som masozrava. Ale teraz si povinne davam 2 marhule denne + par ceresni, kusok papaye atd. Pan RNG, je pravda, ze semienka z papaye su antiparazitarne?

RNG

Pokial ludia nezacali vyberat a slachtit zrniny na vysoke obsahy skrobov, tak divoke semena boli bohate na oleje. Takze paleodieta, tj divoke semena, divoke plodiny, korienky a nieco masa a ryb, , kedysi aj hmyzu, a teda vsetko surove a orechy je v podstate dost vysokotukova dieta.
Ovocia su zrele len kratkodobo, takze hojnost ovocia bola kratkodoba a preto trelo uklada dodnes ovocne cukry v peceni a meni ich na permanentnejsie tukove zasoby Pri prebytku jedla dnes je to ale skor skodlive.

analyn

ake problemy si mala? Ja sa teraz pozorujem az moc, nechcem si ublizit, ako dlho si sa takto stravovala? Ak mozes, prosim ta, napis svoje skusenosti.