Nizkosacharidova vysokotucna dieta... skusenosti (resp. paleo stravovanie)

Príspevok v téme: Nizkosacharidova vysokotucna dieta... skusenosti (resp. paleo stravovanie)
lenulienka_l

Ahojte.. ma tu niekto skusenosti s paleo stravovanim, stravovam podla dr. Atkinsa, alebo dr. Kwasniewskieho? preluskala som uz asi vsetky anglicke fora ohladom paleo stravy, precitala som knihu od Atkinsa, aj Kwasniewskieho.. a chcem ist do toho naplno... neprida sa niekto? nejde mi o chudnutie ani tak, ale chcela by som sa zbavit zdravotnych problemov...

misiak50

u nás bolo strašne teplo, v pondelok sme sa zdekovali na chatu do hôr, lebo na byte bolo neznesiteľne (ja robím na zmeny a muž z domu, takže si môžeme dovoliť také výlety)...a na chate som samozrejme grilovala :) Mne v teple vyslovene nechutí, vtedy by som len šaláty a ovocie jedla. Ale s ovocím musím opatrne, ak chcem do sestrinej svadby ešte 5 kíl zhodiť...A budúci víkend sa chystáme na jednu vinársku akciu, bude tam kamarát, čo mi onehdá na plese zahlásil: ale si zaoblila Miška -_- Takže by som rada ukázala, že sa viem aj "odobliť" :P Keby ešte kilečko do budúceho víkendu zišlo...

analyn

gratulujem k prvej zmrzline, a pozdravujem tetu- uz jej verim, sama som dokazom. U nas nie je tak teplo, tak si myslim, ze je to paleom. Inak, za mesiac som dala dole 4kg, citim sa dobre, a posluchnem ta, idem si dat kokosak, nech mam dost kalorii.

misiak50

Analyn, ja som nikdy nebola zmrzlinova a teraz na truc mi chyba, mam ju taku redsiu, ale je celkom chutna :) ani mne nejak moc nepyta jest, to je tym teplom analyn, je to prirodzene...ale snaz sa naplnit denny prisun kalorii, kvoli metabolizmu...mne sa vcera ani nechcelo varit, muz bol prec, tak som vytiahla dve domace klobasky a uvarila si tie :P a rano o pol kila menej na vahe...konecne mozem potvrdit teoriu mojej tety, ze po klobaskach sa chudne...

analyn

daj si zmrzlinku, ja zmrzlinova nie som, obcas som si dala v ikei vanilovo- jogurtovu, pripomina mi staru komunisticku z mladosti. Ale spravila som si chutnu vajickovu pomazanku, natrela na platky cukety a prezrala som sa. Boze, ale mi je dobre! A zacinam pokukovat po dvoj- dielnych plavkach...

misiak50

podobný recept som našla na americkej stránke, vypadá to super :) mne sa občas po sladkom zacnie (hlavne pred menštruáciou), ale riešim to nejakým čerstvým ovocím, jahodami...alebo urobím koláč z boruvok. Našla som dnes aj recept na zmrzlinu zo smotany, mlieka, kokosového cukru a vaječných bielkov - chcela by som to skúsiť ale bez cukru, so stéviou alebo erythritolom, potom ti dám vedieť ako dopadla moja zmrzlinárska kariéra :D V tomto teple ma však nebaví ani variť ani jesť -_-

analyn

ja divinu nemusim, jedla som ju asi 5x v zivote, za srdce ma nechytila. Korbaciky milujem, takze len tisko sedim a zavidim, no nic, pojem k poliakom, ti ich maju. Ale spravila som kokosovy kolac- ale naozaj kokosovy- kokos. muka, kokos, kokos. olej, vajcia, soda bicarbona, je fajnovy, avsak po 2 kuskoch som mala dost, nejak mi to sladke nechyba. Muz si zase musel znizit o trosku insulin a z palea sa nechysta odist ani nahodou.

misiak50

Máš pravdu, paleo je životný štýl, počítanie kalórií je strašne obmedzujúce...keď ma sestra vidí tlačiť korbáčiky (domáce), tak mi len závidí...ale ja môžem, ja kalórie nepočítam :P Chlapi strašne neradi počujú slovo "diétny" :D Ja sa k tým slížom chystám urobiť poriadnu boloňskú omáčku, tak sa aj teším. Vidíš, ja kávu ani neberiem ako proti diéte, mám nízky tlak, takže buď si dáme kafe alebo koňak :P takže vyhráva kafe ráno (s plnotučnou smotanou). Lieky na tlak brať nemienim, na strednej som ich mala predpísané, lebo sa mi stalo, že ma hodilo na zem, ale radšej si dám tú kávu ako lieky. Dnes som na návšteve u mami a tá mi robí divinu...teším sa, lebo toto mäsko sa ja bojím pripravovať (aby som nepokazila) :) S tou smotanou je to veru škoda :D Pritom tie plnotučné výrobky sú tak chuťovo dobré, že ich človek nemusí dochucovať cukrom a hovadinami, chutia sladko aj bez toho. Je to zdravšie. Aj na blogu Vlada Zlatoša sú užitočné informácie.

analyn

misiak50- som tiez z toho prekvapena, mas pravdu, paleo je zivotny styl, tiez to porusujeme, pijeme kavicku, my jeme aj mliecne vyrobky,tvrde syry, jogurty, kefire a pod. muzovi som oznamila, ze buduci tyzden budeme mat tie slize, povedal, ze nech si ich zjem sama, on je spokojny bez nich. Som zvedava. Kedysi som mala rada kyslu smotanu a ako som ju zacala jest odtucnenu, nejak mi presla chut. Teraz po rokoch som kupila 14%, a sama sebe nadavam, ako som mohla byt taka hlupa a nejest ju. Tvojej sestre drzim polce, nech sa jej dari chudnut. Si myslim, ze lepsie, ci doma, ci v meste ustrazim paleo, nez kalorie.

misiak50

ooo...to si pekne prekonala samu seba :) gratulujem analyn, takéto veci potešia. aj ja na sebe vidím, že túto dietu neporušujem, lebo to vlastne nie je dieta...občas si dám dve deci bieleho suchého, iné hriechy nerobím ako pri iných systémoch, kde človeka priam zachvacuje vlčí hlad. Dokonca aj tá víkendová torta mi za tú hnačku nestála :P už ma to neláka. Ja som v tom kórejskom obchode nepochodila, predavačka na mňa pozerala ako puk :D objednala som aj so sestrou, tá keď videla ten 0 kalórií nápis, tak sa toho chytila ako kliešť :D Ona chudne klasicky, obmedzením kalórií (do svadobných šiat), takže sa pretekáme - ja vediem :)na cm aj na pohodu.