Tetania

Príspevok v téme: Tetania
sisa5

Dlhšie (pol roka) chodím po lekároch. Zvyšoval sa mi tlak a mala som aj chvíľami búšenie srdca (tep 170)sprevádzané závratmi. Nebolo to vždy spolu aj búšenie, tlak, závraty, iba niekedy. Stále ma pobolieva ľavá časť hrudníka, rameno a lopatka. Pred menštruáciou 1-2 dni to bolo horšie. Neskôr sa mi to zhoršovalo v čase ovulácie. Výsledky gynekológie sú negatívne. Vyšetrením štítnej žľazy zistili autoimúnnu tyreoditídu bez liečby. Čo sa týka chrbtice odblokovali mi dva stavce. Neurológ mi predpisuje lieky Myolastan, Guajacuran, Xanax, a dlhodobo Ronal. lieky neužívam. Chodím na akupunktúra a stav sa mi trochu zlepšil. Chcela by som vedieť, či má niekto skúsenosti s tetaniou. Totiž test na tetaniu som mala pozitívny. Lekár mi povedal, že je to narušenie pH v krvi alebo organizme a je potrebné hlboké dýchanie alebo dýchanie do sáčku. Lieky vraj na to nie sú. Aj moje zdravotné problémy môžu byť z toho. Má niekto s touto "chorobou" skúsenosť? Ako sa dá stabilizovať, pripadne odstrániť napr. bylinami, cvičením,...? Pýtala som sa, či by mi pomohol psychológ. Vraj nie. Tlak a tep mám sem tam skákavý, raz vysoko a raz trochu nižšie. Ďakujem
---------------------------
www.zdravie.sk

myis

Lenik, mne je fajn, ale niekedy si spomeniem, co bolo predtym a aj si poplacem, ze preco prave ja.. Strasne sa bojim, ze sa mi tie stavy vratia, niekedy rozmyslam nad tym a je mi hrozne z toho.. Napisem ti na mailik, ok??

zufala

Vies moja,nechcem to tu na forume preberat.Pisala som ti na mail ale nebola som si ista ci je to ten tvoj alebo ooo.Dlho som ich uz nepouzila.Mozeme popisat tam ak mas este moju adresu a ja ti poslem moj novy mail.Neviem ci sa to da nazvat krizou,je to v stadiu riesenia s muzom.Vysledok uvidim ked budeme byvat sami.Co sa tyka liekov, tak beriem 2 antidepresiva- serlift a tritico.Po tych druhych sa mi polepsilo.Maly je strasne zivy a vymyslavy.Niekedy si myslim,ze sa z neho zblaznim.Ma vela energie.Ale na druhej strane je velmi sikovny,vnimavy.Je to moj poklad,teraz si ho viem naozaj uzit.Zacali sme 20 mesiac jeho zivota.Ani sa nenazdam a bude mat v auguste 2 roky.Leti to,ved to zazijes sama.Zaciatok bude narocny ale ked to vydrzis,bude lepsie.Keby si s hocicim potrebovala poradit,som tu.V sanatoriu som sa dala dokopy s 3 kockami.dufam,ze sa z nas stanu este vacsie kamosky.Tiez si mailujeme,volame atd.Zlatinko velmi sa z teba tesim.A ako sa citis telesne,uz je ti lepsie?Kedy mas termin?

myis

Leni, zostan este chvilku.. To som rada, ze ti uz je lepsie, aj ked by som bola radsej keby si bola uplne v pohode.. Ako sa ma malicky?? A co ste mali s manzelom - nejaku krizu?? Beries nejake lieky? Vitaminy??

zufala

Ahoj myis,rada citam,ze tehotenstvo zvladas.Ani sa nenazdas a babo bude pri tebe.Uz je iste, ze to bude dievcatko?Co sa tyka mna, tak to nie je nejaky velky zazrak ani velka zmena ale aspon o trosku lepsie mi je.Do takeho mesiaca by sme uz mohli aj sami byvat.Budem chodit na individualne sedenia k psychoterapeutovi.Tetania je podla neho tiez druh psychickeho ochorenia,len sa tomu hovori inac-jemnejsie.Drz sa moja,myslievam na teba.Dufam,ze ked bude cas, tak trosku popiseme.Poslem ti aj moj email,uz nepouzivam firemny.Pozdravujem aj teba ooo.Prajem pekny vecer,vikend a nakoniec dobru sibacku,ha,ha.Pa.

myis

Caute kocky, velmi ste mi chybali.. Lenka, som uz v 32. tyzdni a uz sa to blizi.. Nemam uz dlho a musim sa uz pripravovat.. Teraz mam vela vybavovaciek s danovym priznanim a s materskou a uz ma to nebavi chodit po tych uradoch. Lenik, ako sa citis v poslednej dobe? A ooo, moja zlata?? Soravia ta uz aj zabudla, ze tato stranka existuje asi..

ooo

dievčatá tak mohli by sme to tu zasa rozbehnúť, čo vy na to? Lenka akože prežívaš? Tebe stále nie je lepšie? ani trochu? ja mám už dovolenku - práve mi začala, tak si idem užívať kľud a pokoj, mali sme ísť na chatu, ale sme sa dohodli, že chceme byť doma, spolu, sami a oddýchnuť si

zufala

Ahojte babulky, ja prezivam nejako, zajtra koncim v sanatoriu a budem chodit k tomu lekarovi na individualne terapie.Byt zacina konecne nejako vyzerat, do takeho mesiaca by sme tam mohli byt.S manzelom sme zazili tazsie obdobie,snad to prejde.maly je super.Myis moja,v ktorom si uz mesiaci a ako ti je? A co ty ooo,vidim,ze sa ti v novom byte paci.Nepisala som sem dlho,pretoze sa tu uz nikto neukazoval,tak som sa prestala aj pozerat sem.Pa

myis

cavky ooo, tak len ty to tu rozbiehas moja.. Ktovie ako sa ma Lenka a Soravia a Vlamonka, atd.. Ja mam zajtra posledny den v robote a potom tu budem castejsie..

ooo

icka prešla som na to plynule zo dňa na deň, zlepšenie prišlo až po niekoľkých týždňoch, ale nie úplne, išlo to pomaličky a nikdy mi nebolo celkom dobre, proste problémy mám stále, ale nedá sa to porovnať. Teraz ho vysádzam, už si dávam len polku obdeň, tak verím, že sa to nevráti... ale snažím sa byť pozitívna

moncahlvc

AHOJTE.JA MAM TETANICKY SYNDROM UZ TRI ROKY A ZA TEN CAS SOM SA NAUCILA,ZE SA MUSIM VYHYBAT VSETKEMU,CO OBSAHUJE CHILI PAPRICKY VZDY MI TO PODRAZDILO NERVOVE ZAKONCENIA A DOSTALA SOM SVALOVE KRCE.CIM DLHSIE SOM TIE KRCE MALA /vzdy som ich dostavala vecer/TYM DLHSIE SOM BOLA NA DALSIE DNI VYRADENA Z PREVADZKY./TO ZNAMENA 15min.krce-nasledujuci den straveny len v posteli.PRVY KRAT SOM MALA KRCE CELU NOC/to som este nevedela,co mi je/A POTOM SOM CELY TYZDEN LEZALA BEZ ZAUJMU O ZIVOT S MYSLIENKOU ,ZE MAM NADOR NA MOZGU.DNES UZ VIEM,ZE SI MAM IST DAT NA POHOTOVOST PICHNUT MAGNEZIUM A BUDE MI FAJN,A ESTE NA ZAVER S LIEKOV SA MI NAJVIAC OSVEDCIL MAGRILAN 20mg 1tab.denne