Tetania

Príspevok v téme: Tetania
sisa5

Dlhšie (pol roka) chodím po lekároch. Zvyšoval sa mi tlak a mala som aj chvíľami búšenie srdca (tep 170)sprevádzané závratmi. Nebolo to vždy spolu aj búšenie, tlak, závraty, iba niekedy. Stále ma pobolieva ľavá časť hrudníka, rameno a lopatka. Pred menštruáciou 1-2 dni to bolo horšie. Neskôr sa mi to zhoršovalo v čase ovulácie. Výsledky gynekológie sú negatívne. Vyšetrením štítnej žľazy zistili autoimúnnu tyreoditídu bez liečby. Čo sa týka chrbtice odblokovali mi dva stavce. Neurológ mi predpisuje lieky Myolastan, Guajacuran, Xanax, a dlhodobo Ronal. lieky neužívam. Chodím na akupunktúra a stav sa mi trochu zlepšil. Chcela by som vedieť, či má niekto skúsenosti s tetaniou. Totiž test na tetaniu som mala pozitívny. Lekár mi povedal, že je to narušenie pH v krvi alebo organizme a je potrebné hlboké dýchanie alebo dýchanie do sáčku. Lieky vraj na to nie sú. Aj moje zdravotné problémy môžu byť z toho. Má niekto s touto "chorobou" skúsenosť? Ako sa dá stabilizovať, pripadne odstrániť napr. bylinami, cvičením,...? Pýtala som sa, či by mi pomohol psychológ. Vraj nie. Tlak a tep mám sem tam skákavý, raz vysoko a raz trochu nižšie. Ďakujem
---------------------------
www.zdravie.sk

ooo

jarik navrhujem, že prečítaj si túto tému ak nie celú, tak aspoň viaceré príspevky, dozvieš sa, čo všetko trápi ľudí s tetániou. A hlavne jedz MAGNEB6, to by malo pomôcť čiastočne. A tiež sa skús poradiť s RNG a kúp si nejaké jeho doplnky

jarik23

bol som u lekara, ale len vtedy, ked mi zistili tetaniu..odvtedy nie, pretoze ten lekar(neurolog) mi pripadol jak debil..nicomu nerozumel...da sa tetania niecim potlacit? a ked ma bolia bedrove klby, moze to mat suvis s tetaniou?

ooo

myslíš bolesť hlavy? tak dá, jasné, klasicky panadol... ale to točenie, s tým je to ťažšie. bol si už u lekára?

macik

Ahojte,

niekolko rokov som mal priznaky ako navaly horucavy, zavraty, pocity na odpadnutie a pod. po velkom mnozstve vysetreni sa zistilo ze mam velmi zvyseny dopamin a nasledne sa to cele uberalo tymto smerom ale nikam to neviedlo.

pred nedavnom som absolvoval EMG a bola mi zistena tetania

mam teraz par otaziek :

- mate niekto skusenosti s vysokym dopaminom ? moze to mat nejake prepojenie na tetaniu ?

- ako sa presne zistuju hladiny ionov mineralov v krvi ? je rozdiel medzi klasickym krvnym obrazom s mineralmi a nejakym specialnym vysetrenim krvneho sera na iony mineralov ? resp Ionogramom ?

- a posledna otazka bol mi predpisany timonil 150 retard na tetaniu, mate s tym nejake skusenosti ? zabera to ? po akej dobe ? ake mate vedlajsie ucinky ?

dakujem za odpovede

zufala

Ahoj ooo,ci mi je lepsie?No ako kedy ale oproti tomu co som si prezila za posledny vyse polrok ano.Nemozem povedat,ze mi je dobre,to by som klamala.Ale je mi aspon tak,ze do istej miery som schopna fungovat.Ale byva mi aj hrozne.Drz sa moja.

ooo

ja viem jaja, ono niečo iné hovorí RNG, niečo iné je na letákoch a niečo iné hovoria ľudia, čo to jedia... nuž. Jaja pomáhajú ti tie doplnky?