Tetania

Príspevok v téme: Tetania
sisa5

Dlhšie (pol roka) chodím po lekároch. Zvyšoval sa mi tlak a mala som aj chvíľami búšenie srdca (tep 170)sprevádzané závratmi. Nebolo to vždy spolu aj búšenie, tlak, závraty, iba niekedy. Stále ma pobolieva ľavá časť hrudníka, rameno a lopatka. Pred menštruáciou 1-2 dni to bolo horšie. Neskôr sa mi to zhoršovalo v čase ovulácie. Výsledky gynekológie sú negatívne. Vyšetrením štítnej žľazy zistili autoimúnnu tyreoditídu bez liečby. Čo sa týka chrbtice odblokovali mi dva stavce. Neurológ mi predpisuje lieky Myolastan, Guajacuran, Xanax, a dlhodobo Ronal. lieky neužívam. Chodím na akupunktúra a stav sa mi trochu zlepšil. Chcela by som vedieť, či má niekto skúsenosti s tetaniou. Totiž test na tetaniu som mala pozitívny. Lekár mi povedal, že je to narušenie pH v krvi alebo organizme a je potrebné hlboké dýchanie alebo dýchanie do sáčku. Lieky vraj na to nie sú. Aj moje zdravotné problémy môžu byť z toho. Má niekto s touto "chorobou" skúsenosť? Ako sa dá stabilizovať, pripadne odstrániť napr. bylinami, cvičením,...? Pýtala som sa, či by mi pomohol psychológ. Vraj nie. Tlak a tep mám sem tam skákavý, raz vysoko a raz trochu nižšie. Ďakujem
---------------------------
www.zdravie.sk

[zruseny12]

NO KED TI CHYBA VAPNIK...TAK TO JE DOST DOLEZITE JA TO MAM TIEZ Z VAPNIKA,ALE AJ VIT.B MI CHYBAJU,VELA...INAK CVICENIE LEN POMOZE....LEN SI DAVAJ POZOR,LEBO KEDZE TI CHYBA VAPNIK MOZES MAT PROBLEM AJ S KOSTAMI,MOZES ICH MAT ODVAPNENE A KED POSILUJES TAK ABY TI NEJAKA NEPRASKLA ATD.A KOLKO MAS ROKOV AK MOZEM VEDIET?

mizantka

vidim, ze som neni sama,co ma takyto problem.tak si dnes pojdem kupit banany :)) inak ja cvicim,posilujem,behavam.aj ked mam tie krce je mi to jedno.neprestanem robit to,co mam rada.k elkarovi pojdem asi za par tyzdnov.mam ist aj na to vysetrenie stitnej zlazy a maju zistit,ci mi chyba vapnik.som fakt zvedava.a co sa tyka trpnutia..ono to vsetko zacalo asi pred 2 rokmi,ked mi pri pohl.styku zacala trpnut ruka.teraz je to uz pomaly cele telo.preto dufam,ze sa toho zbavim a vyliecim sa z toho.a okrem toho berem magnezium,vraj mi chyba,tak popijam sumivy,celkom chuti.

ooo

Mizantka ja mám aj tetániu aj panickú poruchu aj úzkostnú poruchu... ono to často ide ruka v ruke, niekedy je ťažko tie diagnózy vôbec oddeliť a presne určiť... aké máš prejavy okrem tŕpnutia?

[zruseny12]

ja zasa cvicim,tiez podobne pilatesu,len take obyc.cviky na chrbat,nohy,ruky svaly...zacni jest banany,lebo ciste od cvicenia tazko prejdu krce,a viem ake to je...ja i ked som sa obuvala do topanok,ked ma chytil krc do palca u nohy...tak nic moc...este k tomu ked sa zohnem tak sa mi tiez tazko dycha...JA MAM Z NEDOSTATKU VAPNIKA mierne odvapnene kosti,osteochondrozu,spondiozu...a este vela veci sposobene edostatku vapnika...najnovsie som mala krv v ociach,bielky krvave...tak idem na ocne...rezu ma oci,palia a uz nevidim poriadne na male pismenka.../mna by tiez zaujimalo,keby mi nechybal vapnik,ci by to bolo ine z ocami,lebo ja som mala zrak ok/...
Stitna zlaza je tiez dolezita...

[zruseny12]

mizantka,na krce v lytkach mne pomohol jeden BANAN denne,alebo aj POHANKA je dobra,ja si ju davam do polievok...
ci TETANIA suvisi s PP,to vobec netusim,lebo ja to nemam aspon mi to neurol.nepovedala.
Ja som zatial nikde nebola u PSYCHOLOGA A PSYCHIATRA,ale niektore TETANICKY chodia....ja nejak nepotrebujem psychol. a psychiatra...
CAJE:pijem zeleny z aloe vera,potom praslickovi,z pupavy-listou,z dateliny-kvet,rozmarinovi...ale to je na viac veci...nie len na tetaniu...lebo ja prave jak som startila vela vapnika,tak aj ine problemi mam zdravotne...ja napr.BEHAT nemozem,lebo sa mi tazko dycha/ale niekedy som behavala za skolu atd./dnes vyhladavam len take trasy kde je je do kopca...ale po schodoch sa snazim chodit pesi,nie vytahom...

mizantka

mariaa to este neviem.zatial mi len moja neurolog.povedala,ze ju mam a ze to tiez moze suvisiet s tou mojou panickou poruchou.a povedala tiez, ze by som mala chodit k neuropsychologovi.a mam tie krce v lytku,trpnutie ruky a bla bla a teraz ale fakt neviem, ci je to kvoli tej tetanii,alebo kvoli PP.co myslis??som este v uk,ked dojdem ,mam ist na vysetrenie stitnej zlazy, ci mam v poriadku vapnik a tak.no ten vapnik vraj v pohode nemam.. :(( a ake cajiky pijes??ja cvicim tiez,behavam.bez toho si neviem predstavit zivot.tu behat moc nemozem,no cvicim pilates.aj ked mam tie krce v nohe,neni to moc prijemne..prejde mi to??

[zruseny12]

mizantka,ja mam tiez tetaniu,potvrdena 2x,ale Antidepresiva neberiem,ani som ich este nikdy nebrala,ani by som ich NIKDY NECHCELA BRAT....zatial mi stacia doplnky a caje pijem a cvicim,lebo ja mam tetaniu z nedostatku vapnika a tuhnu mi aj svaly...dostavala som aj krce v lytkach aj prsty mi od krcov krutilo...trpli mi konce prstou,cela tvar,nos...ani neviem co este vsetko som mala,nieco uz sa zlepsilo...inak mala som 1x-vyssi stupen vtedy som sa nemohla postavit ani s postele...:0((((......teraz chvalabohu niektore veci sa zlepsili...no neviem,ale mne lekar na tetaniu toho vela nepredpisal,co by mi pomohlo...dal mi take tablety,ze som lezala ako narkomanka...tak som ich prestala brat a snazila som sa sama si pomoct...a ty mas aku tetaniu?lebo to je viac druhov tetanie-co ti chyba?

mizantka

ahojte
ako sa u vas prejavuje tetania??ja ju vraj mam,ale este som nezacala som ziadnou liecbou.lekar ma dovolenku:( a okrem toho mam panicku poruchu, na ktoru berem antidepresiva.moze to mat s tym nejaky suvis??aj dnes mi zas zacala trpnut ruka a noha.idem sa zblaznit..

ninik

cauko, idem akurat pozriet toho maila a napisat ti, dufam ze to pojde:D a potom pokecame, co sa ti stalo...ma to mrzi:((( idem to pozriet.zatila papa

[zruseny12]

Ahoj ninik,tak ti poslem mail z azetu mam totiz este jeden mail...inak sa mam tak v norme,len ma dnes niekto sklamal tak ma to trosku mrzi...som rada,ze sa mas ok,a ze problemi ustupili....napisem ti hned mail...zatial sa maj krasne a keby si sa ku mne nemohla dostat ani cez azet tak pis tu na tetaniu...hoci som uz rozmyslala,ze ani na forum chodit tu uz nebudem...