Tetania

Príspevok v téme: Tetania
sisa5

Dlhšie (pol roka) chodím po lekároch. Zvyšoval sa mi tlak a mala som aj chvíľami búšenie srdca (tep 170)sprevádzané závratmi. Nebolo to vždy spolu aj búšenie, tlak, závraty, iba niekedy. Stále ma pobolieva ľavá časť hrudníka, rameno a lopatka. Pred menštruáciou 1-2 dni to bolo horšie. Neskôr sa mi to zhoršovalo v čase ovulácie. Výsledky gynekológie sú negatívne. Vyšetrením štítnej žľazy zistili autoimúnnu tyreoditídu bez liečby. Čo sa týka chrbtice odblokovali mi dva stavce. Neurológ mi predpisuje lieky Myolastan, Guajacuran, Xanax, a dlhodobo Ronal. lieky neužívam. Chodím na akupunktúra a stav sa mi trochu zlepšil. Chcela by som vedieť, či má niekto skúsenosti s tetaniou. Totiž test na tetaniu som mala pozitívny. Lekár mi povedal, že je to narušenie pH v krvi alebo organizme a je potrebné hlboké dýchanie alebo dýchanie do sáčku. Lieky vraj na to nie sú. Aj moje zdravotné problémy môžu byť z toho. Má niekto s touto "chorobou" skúsenosť? Ako sa dá stabilizovať, pripadne odstrániť napr. bylinami, cvičením,...? Pýtala som sa, či by mi pomohol psychológ. Vraj nie. Tlak a tep mám sem tam skákavý, raz vysoko a raz trochu nižšie. Ďakujem
---------------------------
www.zdravie.sk

[zruseny12]

RNG,nemam to od lekarov mam to z knihy...JEDLO AKO LIEK JEDLO AKO JED...
DENNA DAVKA JE 3500MG...
..ale jasne,ze je pravda,ze ked ma clovek zle travenie ,tak tolko draslika nema...ale to plati aj pre ostatne vit.a miner.
nedostatok draslika sposobuje:
-apatiu
-slabost
-zmatenost a extremny smad
-v tazkych pripadoch srdcova aritmia
-a ine srdcpve a dychacie tazkosti
ja som len napisala,aby mala silvinciatko prehlad,ze ani vela draslika nie je dobre
nech vie aj pre aj proti....

RNG

maria, nic nemozeme jest v prebytkoch, to je samozrejme. Ale nasa civilizacia trpi nedostatkom a lekari systematicky rozsiruju falosne, nicim nepodlozene chyry okolo skodlivosti draslika.
Precitaj si tu temu na draslik v krvi a uvidis, co mienim.
Spravne mnozstvo draslika pre telo sa pohybuje podla roznych nazorov od 1600 mg az do 5000 mg a my nedostavame z toho ani zlomok v nasej "civilizovanej potrave". Samozrejme velke narazove davky uskodia, preto sa musi davat postupne, najlepsie uvolnovat z jedal.
A opak je pravda,
zvysuje aktivitu tela, posobi proti letargii a
normalizuje zvyseny tep a
tlak krvi

silvinciatko

tak ja som uz asi zrela pre psychiatra....mam uz potom uplne vsetko...jedna kocka tu raz spominala, ze ma tetaniu a ze tiez ma stavy derealizacie....
Hormonalne poruchy? neviem....

RNG

silviciatko, derealizacia nie je vec tetanie, ale skor roznych opioidov v mozgu.
Skus temu depresia, tam su na to rozne nazory, mozno tam najdes nieco uzitocne.
Mozno zlepsenie travenia alebo destresovanie a aktivita ti pomozu cez to sa preniest.Pripadne hormonalne poruchy to mozu sposobit???

[zruseny12]

RNG,nechcem ti oponovat, ale draslik,nemozeme jest len tak...vela draslika tiez skodi...
priznaky nadbytku draslika:
-sposobuje letargiu
-pomaly tlkot srdca
-ochrnutie a zlyhanie srdca

silvinciatko

rng dik...
beriem zmes mineralov na kosti z tvojej predajne 2 krat dene so zelenym jacmenom a aj magne b 6 obcas,..
skor ma depta ze mam poslednu dobu stale viac a viac derealizaciu...som z toho na nervy uz...

RNG

znova tu zdoraznim, ze samotna tetania je nic ine, len nedostatok mineralov, a to roznych, nielen magnezia. Preto je dobre ich brat vsetky a naraz, vo forme takej, aby sa co najleposie vstrebali do tela a naviac zabudovali, lebo inac opustia po par hodinach telo.
Teda hovorime o zmesiach mineralov a vitaminov urcenych na kosti, lebo tam sa mineraly zabuduju pre pripad potreby neskor.
Samozrejme vitaminy B a rozne ine neurotransmitery su pomocne pri nervovych komplikaciach ktore sprevadzaju tetaniu
A draslik(kalium ,potassium)ktory sa nezabudovava do kosti a ktoreho potrebujeme velke kvanta denne, lebo telo ho stale vylucuje.
Preto je tak dolezite jest zeleniny, ktore su zdrojom draslika, pripadne divoke ovocie ako banany,, ktore rastu na neobrabanej pode, kde je draslika este dost a nie je vycerpany ako na starocia obrabanych polnohospodarskych podach
Pozri na temu
www.zdravie.sk

[zruseny12]

B6...JE DOLEZITA
-pomaha uvolnovat energiu z bielkovin
-je dolezity pe imunitne funkcie organizmu
-pre nervovy system
-a tvorbu cervenych krviniek
..a tie vit.skupiny B su tiez velmi dolezite pre telo...