Tetania

Príspevok v téme: Tetania
sisa5

Dlhšie (pol roka) chodím po lekároch. Zvyšoval sa mi tlak a mala som aj chvíľami búšenie srdca (tep 170)sprevádzané závratmi. Nebolo to vždy spolu aj búšenie, tlak, závraty, iba niekedy. Stále ma pobolieva ľavá časť hrudníka, rameno a lopatka. Pred menštruáciou 1-2 dni to bolo horšie. Neskôr sa mi to zhoršovalo v čase ovulácie. Výsledky gynekológie sú negatívne. Vyšetrením štítnej žľazy zistili autoimúnnu tyreoditídu bez liečby. Čo sa týka chrbtice odblokovali mi dva stavce. Neurológ mi predpisuje lieky Myolastan, Guajacuran, Xanax, a dlhodobo Ronal. lieky neužívam. Chodím na akupunktúra a stav sa mi trochu zlepšil. Chcela by som vedieť, či má niekto skúsenosti s tetaniou. Totiž test na tetaniu som mala pozitívny. Lekár mi povedal, že je to narušenie pH v krvi alebo organizme a je potrebné hlboké dýchanie alebo dýchanie do sáčku. Lieky vraj na to nie sú. Aj moje zdravotné problémy môžu byť z toho. Má niekto s touto "chorobou" skúsenosť? Ako sa dá stabilizovať, pripadne odstrániť napr. bylinami, cvičením,...? Pýtala som sa, či by mi pomohol psychológ. Vraj nie. Tlak a tep mám sem tam skákavý, raz vysoko a raz trochu nižšie. Ďakujem
---------------------------
www.zdravie.sk

[zruseny12]

JOSH,prepac ze ti pisem na temu TETANIA,ale nemozem najst temu helikob.liecba...v NOVOM CASE PRE ZENY...som dnes citala,ze je velmi dobre jest BROKOLICU...na HELIKOBAKTERA,ze je to lepsie ako antibiotika...inak ako sa mas?

[zruseny12]

josh...tak,co uz...mas pravdu,netreba davat uplatky...
ta denzitometria je tiez dobra vec,mne lekar povedal,ze tam sa zisti vsetko podrobne v akom stave su kosti...a ci v nich nieco nedrieme...takze aj toto ti pomoze...

josh1

mariaa, no nakoniec mi tie tetanicke testy neurobil, nevadi mozno inokedy aj ked ja neviem davat uplatky :-)ale beriem aj horcik aj vapnik aj b vitaminy...skusim ist este za ortopedom :-( aspo tu denzitometri nech urobi alebo neviem co este

[zruseny12]

no,neviem ci nie je dolezite,ale aspon budes vediet,ci ju mas a mozes vylucovat,aj tak tetania je len nasledok bud zleho travenia-malo vit.a mineral.alebo moze za to stitna zlaza...
a,ze pojdes na denzit.urobis dobre,lebo tam ked nebudes mat v poriadku nieco tak ti tiez urobia vysetrenia.../krvi a mocu/
no a keby si denz.mal ok,tak to vylucis a pojdes dalej... skusat dalsie vysetrenia...inak sa neda...len vylucovanim vysetreni, ktore absolvujes...
pekny vecer ti prajem a potom sa zasa ozvi ako pokracujes...ahoj...

josh1

tak...vravel ze mozme urobit ale vraj to vysetrenie nie je dolezite...no a sestricka mi povedala ze mi ho urobi ale az ked doberiem injekcie...teda asi to magnezium a movalis...pytal som sa ho aj na denzinometriu...no vravel ze on nemoze posielat na to vysetrenie, ze to moze iba reumatolog alebo ortoped...tak musim teda este ist tam...lebo mam pocit ze aj ked beriem mineraly aj vapnik aj horcik aj b kompex, ze tam bude nejaky problem, mozno malo vapnika neviem...

[zruseny12]

ahoj josh1...a co bude ti robit tie TETANICKE testy?
kosti bolia,ked su prechladene,alebo ked mas malo miner.mna tiez bolia...klby,chrbtica,krize...nohy-pada mi klenda...koli odvapneniu kosti...
ak by si chcel zistit,ci mas aj v poriadku kosti,tak sa pytaj na DENZITOMETRIU.../NAPR.OD ORTOPEDA,MOZE TA POSLE AJ NEUROLOG...AK HO POPROSIS/je to pristroj,kde zisti hustotu kosti...
...ja sa mam podla toho ako mi sluzi zdravie,musim si dat do hromady creva,a mozno potom tetania ustupi-hoci ja tomu neverim...ale je to lepsie,ako predtym...

josh1

mariaa...ahoj ...bol som za mojim neurologom...ma uz pristroj EMG, prosil som ho o tetanicke testy...dal mi zatial magneziove injekcie a movalis, lebo ma boli aj chrbtica, no nechapem preco ma zacali boliet uz dva tyzdne holenne kosti az ku kolenam, ked vstavam musim sa podopierat casto rukami...

[zruseny12]

...no nebudem sa k tomu vyjadrovat,lebo v niecom mas aj pravdu,ako to,ze neviem kolko presne dostanem denne draslika do tela...atd./zle travenie.../
ale strasia,je to kniha ktora sa vydala v USA a tu ju niekto prelozil...takze nie slovaci slovakou strasia....a tieto veci mam z nej...a hodne mi tiez pomohla...len tak okrajovo...

RNG

mariaa, niekedy si spocitaj, kolko mozes dostat v svojej strave, ak ked z toho vacsina bude zelenina a zistis ze nedostanes ani 2000 mg draslika pravidelne.
Tam je ten "pes zakopany", dnes je v kultivovanych rastlinach primalo draslika a preto mame vsetci nedostatok draslika.
Napriek tomu sa falosne chyry okolo draslika stale rozsiruju a pilulky vyrabaju 99 mg!!!. To aby sme sa nepredavkovali, vraj, hahaha.
Tak ako s jodom, kde prinutili doplnkovy priemysel vyrabat minitabletky kelpu, so 150 mcg jodu, hocu si japonci do kelpy a kombu balia svoje suchi a sachimi, ta dostavaju tak v priemere 12.5 mg na osobu denne, co je 85 nasobok odporucenej dennej davky, a predsa su zdravsi, ako my.
Mnohi domorodci zijuci v Juznej Amerike v pralesoch dostavaju az 7500 mg draslika denne(banany,mango, papaja, ktore maju nielen vela draslika vsade, ale naviac pestovane alebo skor divo rastuce v nepolnohospodarskej pode maju ovela vyssi obsah draslika a nevidno na nich choroby ani pomaly tep srdca ani ine "priznaky" prebytku draslika, s ktorymi nas strasia).
Napriek tomu je pravda, ze 20 az 30 gramov KCl sa pouziva na popravovanie v USA . Tak velka davka dorucena do zily injekcne zastavi celu nervovu cinnost(pretazenie systemu) a sposobi smrt za par minut.
To iste by ale urobilo 20 gramov obycajnej soli(NaCl) ked ju zoberies naraz(hypernatremia).
Dokonca 4 litre vody vypite naraz ta tak isto usmrtia, nie sice tak rychlo(hyponatremia, strata nervovej vodivosti=smrt)

[zruseny12]

...je dobre vediet...co to sposobuje ked telu chyba nejaky vit.a minerel.ale je dobre vediet aj ked je ho vela ,co sposobuje...